Smrtihlav

• USA Dark City (více)

John Cooper se probudí sám v hotelovém pokoji a zjistí, že je hledán za několik brutálních vražd, na něž si ale vůbec nevzpomíná. Problém je v tom, že si nepamatuje vůbec nic. Je to muž bez minulosti, bez vzpomínek a bez budoucnosti. Při hledání identity objeví tajemné město ovládané záhadnými bytostmi. Mají neobyčejnou schopnost - umí zastavit čas a manipulovat s lidmi. S pomocí Dr. Schrebera je Cooper jediný, kdo se vymyká jejich kontrole. Skládá skládačku, která mu vrací minulost a odhaluje tajemství vražd. (Intersonic)

Bozvav

Mě osobně se film velmi líbil, pravda je poněkud utahaný a zmatený, hlavně ve své první polovině, ale v druhé se to alespoň částečně vyjasní. i když motivace těch malých medůz v hlavě jsem asi úplně nepobrala, koukalo se na to moc hezky. Navíc krásná hudba a sympatický hlavní hrdina. triky průměr. Za mne spokojených 70%. ()

sirien

Celovečerní vysokorozpočtový díl Outer Limits (který mě připravil o všechny iluze o tom, že by byl Matrix v čemkoliv originální). Podobně jako Blade runner to je hodně založené na sugestivním vizuálním vyprávění (se super hudebním podkresem) a na velmi specifické a výrazné estetice a u mě se to řadí k top SF filmům. ()

Johnny

Výborný film, ktorý ťaží z dobrého nápadu a fantastickej atmosféry. Ponurosť je hlavnou myšlienkou od začiatku až po koniec. ()

Adm.Nelson

IMHO oveľa lepšie ako Matrix (ktorý toto dielo bohapusto, aj keď štýlovo vykradol) a jeden z najlepších filmov, aké som kedy videl. 10/10 ()

Joll

Dosti nedoceněné Scifi, ze kterého dýchá temná atmosféra!!Dnes už pointa nijak zvášť neoslní, ale v době vzniku to byla pecka.Atmosféricky hodně připomíná One Point O jenž také vřele doporučuju každému komu se tento kousek líbil. ()

JohnSorrow

Vpadnete do temného světa, který nechápete. Jste zmatení a všude okolo je tma. Vražda, další, nefungující paměť, plešatí zabijáci... Krásná sci-fi odehrávající se na malém plácku jednoho pouze-města. Snad jen škoda, že tak složitý příběh byl odvyprávěn tak rychle a postavy jsou v neustálém spěchu. Ovšem vše ostatní (včetně hudby) je úchvatné - architektura, Cizinci, souboje... Dobře ještě závěr je trošku umělý a klasický, ale jinak je to temně krásné sci-fi. ()

sbl

Nadupaný příběh, hustá atmosféra, svěží herci a skvělá hudba. PS: pro milovníky sci-fi povinost :-) ()

merigieren

Skutečně temné město, ale chybí mu smysl. I když ta zmatenost alespoň nechává prostor pro zkoumání. Neustále přicházejí nějaké novoty u kterých se ptáte kdo, co, jak, proč ?, po půl hodině sem si vytvořil odolnost a na další vychytávky sem si říkal: no a co... Dokonce sem šel radši spát a dokoukal to odpoledne. Časem to začne děsně nudit. Dorážečky se dočkáte v podobě polopatického vysvětlení příčin existence města, ta ďábelská bitka se drží díky PC efektům a stejně je o ničem. Pro poznání lidství doporučuju kognitivní vědy, tady se člověk stejně nic nedozví :-) ()

strikeman

Přestože srovnání s Matrixem se nabízí a mnozí se mu jistě neubrání, jedná se o velmi originálně pojaté a atmosférické sci-fi a jeden z mála kvalitních snímků s Kieferem Sutherlandem... ()

DHDV

Solidní stylová podívaná. Prvky mnoha žánrů a herci hrají opravdu výborně a docela jsem si někdy říkal ten film je nějaký divný. Nevím proč, ale opravdu tento film působí jako náhled do představ někoho, kdo není moc velký optimista. Pokud to beru pohledem současnosti tak určitě se nechali současní tvůrci tímto filmem inspirovat např. v Temném rytíři, Ridick: Kronika temna a nebo v Cela. Někteří tento film zavrhnou, ale já by sem se těšil i na volné pokračování a nebo na přetočení… Dávám 5 hvězd za originální film.. ()

Puol

Úžasný film, po rokochch som zhliadol director's cut a nadšenie pretrváva. Alexovy Proyasovy som po temnej Vrane a Smrtihlavovi v duchu predpovedal svetlú budúcnosť, ktorú ale až na Ja Robot nenaplnil. Snáď ešte niečo pochmúrne, upršané a odohrávajúce sa prevažne v noci niekedy natočí. ()

fr3ak

Výborný Proyasův snímek, který mě fakt překvapil. Co musím nejvíce vyzdvihnout je obsazení a to hlavně Rufus Sewell u kterého jak jeho projevem, tak díky scénáři dost dlouhou dobu vlastně nevíte jestli je kladná či záporná postava a nebo prostě jen blázen. ()

Luk Skywalker

Temné a bizardní sci-fi. Příběh je dobrý, ale mě film ne zcela sedl, ale oceňuji myšlenku, která se stala inspirací pro další filmy. Zahrané to je taky dobře hlavně děti té rasy, které pro násilí nešly daleko. Rozhodně jsem happy end v tomto filmu nečekal. ()

marshaall

Neverim ze tento film vznikol v roku 1998. Mozno som nieco nepochopil, ale tie efekty mi pripadaju o dobrych 20-30 rokov starsie. Priam bolestivo zastaraly vizual. Co sa tyka pribehu, tak vhladom na zaner neni taky zly, zato je velmi zle a nehorazne nudne podavany. Uprimne – uz po polhodine som ratal kazdu minutu do zaveru. Dve hviezdicky za temnotu. Davno som nevidel film s tak stiesnujuco-temnou atmosferou, az mi to pripadalo ako naozajstna snova nocna mora z ktorej sa cim skor chcem prebudit. ()

hazaba

Temný obraz, zpočátku nepřehledná zápletka, která se postupně rozmotává a i přes stále ponuré kulisy začíná svítat. Nevšední podívaná, nutící člověka se zamyslet nad lidstvím, vzpomínkami, láskou... Výborné obsazení, vhodná hudba, výborná režie. ()

boul

Dobrý nápad, horší spracování, dobří herci, ne u všech skvělé výkony, Mr. Kvik a Mr. Hemp a spousta divných, depresivních a né moc děsivých lebkounů co myslí přenáší věci, to už na mě bylo moc. Zajimavý film ale přesto chvílemi depresivně nudný, to moc nemusím.. slabé 3* ()

stihac

Temná atmosféra, která by měla být stěžejním tahounem tohoto filmu, mě vůbec pohltila. Děj se jen pomalu vleče, nudí a finální rozuzlení ztrácí údernost. Nebýt Jennifer Connelly, snad ještě jednu hvězdičku uberu. ()

kkarx

Tak napodruhé se mi to líbilo o dost více. Matrix vykradl hlavní pointu filmu. Moje opravdu jediná větší výtka je, že film servíruje jednu otázku za druhou a nedává žádné odpovědi. ()

Heroine

Nejvíc ze všeho mám pocit, že někdo zkusil "taky takový hellraiser". Ale když od toho odhlédnu, je to velmi depresivní film. Temný, pomalý, trochu strašidelný, trochu smutný film. Je to trochu dětinské, ale finální vysvětlení (tentokrát nezaspoileruju!) je dost silný kafe. Někteří hrdinové zkrátka nemají možnost žít šťastně až do smrti. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)