Smrtihlav

• USA Dark City (více)

John Cooper se probudí sám v hotelovém pokoji a zjistí, že je hledán za několik brutálních vražd, na něž si ale vůbec nevzpomíná. Problém je v tom, že si nepamatuje vůbec nic. Je to muž bez minulosti, bez vzpomínek a bez budoucnosti. Při hledání identity objeví tajemné město ovládané záhadnými bytostmi. Mají neobyčejnou schopnost - umí zastavit čas a manipulovat s lidmi. S pomocí Dr. Schrebera je Cooper jediný, kdo se vymyká jejich kontrole. Skládá skládačku, která mu vrací minulost a odhaluje tajemství vražd. (Intersonic)

LordMysti

Určitě zajímavý počin, který mě donutil se nad filmem pořádně zamyslet. Celková temnost a ponurost celého snímku vás vtáhne do děje a nějakým zvláštním způsobem vás drží a nepustí až do závěrečných titulků. Opravdu nevím čím to je, ale film mě hodně zaujal. ()

mvukotic

Dobre, dobre, ale nie dokonale. Hlavny hrdina troska strnuly a hlavne nesympaticky a zaver mi prisiel taky nejaky nasilu. Inac velmi podareny a temny tatko Matrixu...jo a K.Sutherland bol genialny. ()

Menno

Předobraz Matrixu, který ve světle tohoto filmu rázem není tak originální, jak si mnozí z nás myslí. (Nebo myslí ti, kteří ještě Dark City neviděli) ()

RajAthen

Film, co mě dokázal svým námětem překvapit a to se cení. Hlavně mě obral o iluze, ohledně originálnosti kultíku zvaného Matrix, jelikož pokud tento snímek okořeníte starým Tronem, máte navařeno jednoho Nea. Ano, některé logické zádrhele mě napadly a atmosféra mi místy přišla až příliš snaživě konstruovaná, ale snímek jako celek má u mě zelenou a budu si jej pamatovat. ()

ljukyljuk

Veľmi dobrý a veľmi temný sci-fi thriler. Síce nie je taký dobrý (a ani kultový) ako Matrix, ale rozhodne sa oplatí vidieť. 70% ()

Kroup4

Asi nejlepší a nejdepresivnější sci-fi, které jsem kdy viděl. Příběh je neuvěřitelně poutavě vyprávěn, obrazová stylizace a vzhled temného města je naprostá dokonalost. Alex Proyas vzal skvělý vizuál z Vrány a udělal jej ještě depresivnější. Kiefer Sutherland a jeho zadrhávající se doktor v originálním znění je prostě skvělý a celé to podtrhují herecké výkony i dalších zúčastněných. Film i přes svůj věk neztrácí na působivosti, je zde vidět, co vše si bratři Wachovští odkoukali pro svůj Matrix. A konec tohoto filmu je naprosto fenomenální. Musím dát plný počet, nejde to jinak. ()

balcazar

S filmom som počas pozerania až pričasto bojoval, potrebujem ďalšie pozretie, myslím, že potom by mohlo ísť moje hodnotenie vyššie, a to vcelku výrazne. ()

danny_21

Vizuálně výborně zatemnělý, depresivní snímek kouzelníka Alexe, kterému se povedlo natočit podařenou paranoidní sci-fi s originálním námětem. Nutil mě zaměstnávat hlavinku a libovat si v zajímavé trikové scéně a výbornou kamerou a nejde opominout skvělé herce - doktora Kiefera, Hurta, a kočku Jennifer. Jedna z těch mála sci-fi nepracující jen s mimozemskými monstry, která zůstane zapsaná v podvědomí - 80 % ()

degster

Temné mesto makiet, žijúce v neurčitej dobe. Svet, v ktorom sú bohmi John Murdoch a jeho stvoriteľ Alex Proyas. A film, ktorý predznamenal Matrix a celú tú krásne paranoidnú dobu z prelomu tisícročia. ()

ppetrnosek

Po technické a vizuální stránce to vypadá dost hrozně a amatérsky. Nadruhou stranu prvotní myšlenka (nemyslím rozuzlení) a celková mysteriozita filmu je špičková. Jenom škoda toho konce. ()

ShossGrey

Vitajte v laboratóriu, kde pokusným králikom je samotný človek. Sám experimentátor snažiac sa prebádať zákutia ľudskej existencie sa pohráva s emóciami a spomienkami a ako substancie ich vkladá do myslí nič netušiacich vzoriek. Tlieskam za originalitu ale chýbala mi pohnútka. Hlad po duši? To je hnacím motor pre experimentátora, jeho vízia blahobytu a spokojnosti pre celú svoju rasu? Možno by to chcelo odklad aspoň o dva roky, nech výsledná idea dozreje v tvorcovských hlavách. Možno to chcelo poľaviť zo záverečnej štvrťhodinky. Menej akcie, viac filozofie! ()

Psycho.R

Velmi nedoceněný film, který vznikl rok před Matrixem. Stále jsem očekával překvapivé finále a ono mě vskutku překvapilo, ač úplně jinak, než bych čekal. Na konci se film stane podobenstvím, filosofickou odyseou. Dobře se na to dívá. ()

Likan7

Nejspíš nejsem fanoušek noiru. To, co všichni považují za skvělý film kvůli určitým vlastnostem, mě se přesně kvůli těmto vlastnostem film nelíbí. Hlavní premisa filmu (svět ovládaný někým jiným v pozadí) je sice originální ale k úplné dokonalosti ho přivedl až rok poté Matrix. Tomu se btw. vyčítá přílišná podobnost se Smrtihlavem, ale pokud nebudu počítat tuhle premisu, tak jsem žádnou podobnost neviděl. Smrtihlav se vyznačuje neskutečně temnou, depresivní atmosférou, která mnoho diváků určitě odradí (stejně tak jako mě). Přesto to všechno ale musím uznat, že chápu diváky, které Smrtihlava uznávají. Já mezi nimi ale nejsem, film jsem dokoukal jen z hecu. ()

Hellierer

Smrtihlav je film, který připomíná proč je neskutečná škoda, že nové snímky od Proyase finančně propadli. Ten chlapec na to má a z režisérského hlediska mu opravdu nelze nic moc vytknout. Temnota, deprese a strach je z klaustrofobických uliček Dark City cítit z obrazovky až k vám do obýváku a ihned jste vtáhnuti do Johnova příběhu plného záhad a překvapivých zjištěních. Herci zde hrají jako o život, scénář vás stále táhne dál skrze celý film bez zaškobrtnutí až ke konci, který je správně silný, aby ve člověku nezanechal pocit neuspokojení. Za mě jasných 90% a rozhodně doporučuji všem! ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Pekný film. Skvelá myšlienka. Kvalitná hudba. Herecký je to tiež skvelé. Tento film by sa dal nazvať pekným predchodcom Matrixu. Ak si viete vychutnať Matrix, tak si určite vychutnáte aj tento film. Škoda, že je to krátke a urýchlený koniec. Mohla z toho byť trilógia celkové hodnotenie za mňa je 80%. Vážne škoda, že to nebolo dlhšie. Inak by to bolo krásnych 100%. ()

0L0V0

Nechápem že som tento film ešte nevidel. Smrtihlav ma v sebe toľko spoločného čo Matrix. Jediný problém čo tento film má je tempo. Strašne sa to niekam ponáhľa. Svoje doznenie scén ma strašne uponáhľané a tým pádom je to nevýrazné. Hudba tu hraje taktiež druhé husle. Čo však oceňujem je že film sa snaží byť odvážny a na svoju dobu je revolučný v rámci podania. 75% ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)