Smrtihlav

• USA Dark City (více)

John Cooper se probudí sám v hotelovém pokoji a zjistí, že je hledán za několik brutálních vražd, na něž si ale vůbec nevzpomíná. Problém je v tom, že si nepamatuje vůbec nic. Je to muž bez minulosti, bez vzpomínek a bez budoucnosti. Při hledání identity objeví tajemné město ovládané záhadnými bytostmi. Mají neobyčejnou schopnost - umí zastavit čas a manipulovat s lidmi. S pomocí Dr. Schrebera je Cooper jediný, kdo se vymyká jejich kontrole. Skládá skládačku, která mu vrací minulost a odhaluje tajemství vražd. (Intersonic)

koza3

Cyberpunk history 108: V rámci vzdělávání a přípravy na replay CP2077 sjíždím top perly cyberpunk univerza. Tohle není úplně klasické téma cyberpunku, ale sdílí s ním spoustu prvků. Tak například temné město, kde slunce nikdy nevychází (CP2077 má Night City), vyspělé technologie tady nepochází od lidí, ale od neznámé mimozemské rasy. Ta si dala za úkol zachránit svůj druh, bohužel však při tom zotročí ten náš. Měl jsem pocit, že čtu knihu, mělo to ten správný knižní vibe. ()

PCHE

Nádherné temné scifi, ktoré podľa mňa pri lepšom promotion mohlo byť rovnako populárne ako Matrix. Dokonalá atmosféra, výborná hudba, nádherná Jennifer Connely, originálny scenár. Film v českom dabingu trpí dosť nepresnými prekladmi, čo podľa mňa dosť uberá na kvalite, preto treba jednoznačne uprednostniť original. Alex Proyas v najlepšej forme. ()

MartCT

Proyas je jeden z mala reziseru, ktery presne zapada do meho stylu. Dark City neni vyjimkou opet skvela hudba, velice originalni scenar a hlavne me dokazal skvele vtahnout do deje.. ()

mijano

Skvelo urobený scenár, skvelo zahrané postavy a dej vám dá len to, čo skutočne potrebujete. A keď sa k tomu priráta ten fakt, že bol ešte pred matrixom, potom klobúk dolu. Názov vystihuje pochmúrnosť celého deja, ale originalita je na nezaplatenie. ()

gu-staff

Má to dobrý nápad, skvělou atmosféru, celý je to temný až hrůza, světlý okýnka spočítáš na jedný ruce. ale není to kategorie A. Ale slušný 4*. ()

redalert21

Hodně tmavé, depresivní scifi...na kazdém kroku nejistota, strach...jinak povedeny snímek od zacatku do konce není problém s pochopením děje, všechno krásně utíká a objasňuje se...paráda, vubec jsem se nenudil...mit poradnou depku a cucet na to, nevim jak by to dopadlo : ))) ()

Yossarrian

Dvě hodinky s Dark City a "originalita" matrixu se zdá jako špatný vtip. Bratři Wachovští jen oblékli Dark City do high-tech kabátku, který se pak snažili vlastními silami neúspěšně dvakrát nastavit. Jak vidno obšlehnout se dá úspěšně kdeco. Dark City je bezesporu brilantní scifi, která nabízí kvalitní mix snad všech důležitých přísad, které jsou pro mistrovské dílo třeba. ()

ill

Nejneuvěřitelnější (čti nejnepřirozenější) herecké výkony co jsem za poslední dobu viděl a nejzajímavější (čti nejzajímavější) vizualizace, námět a hudební doprovod spoluvytváří rozpor, který nelze hodnotit jinak. ()

kabka*

Po dlouhé době od shlédnutí ve mně zůstávají tři dojmy: Každou půlnoc změna vzpomínek a způsobu života. Není cesty z města. A hlavně tma, neustálá a nekončící. Kdy jste naposled viděli slunce? ()

mamutt

Kladné hodnocení tohoto filmu mě fascinuje. Ano výborný nápad a Sutherland. Některé vedlejší role jsou ovšem značně odfláknuté, dialogy i v originále místy skřípou, triky jakoby byly z filmu o pár let staršího. Zkrátka po Matrixu, bladerunneru, ghost in the shell a možná i dalších tohle prostě vypadá jako studentský film. Žádná katarze (jak často píší místní "celebrity") se zkrátka nekonala, snad jen drobná díky únosné stopáži. ()

Scaevola

(spoiler) Atmosféra a šílenství K. Sutherlanda ve stylu dr. Mengeleho výborné, ale zbytek pokulhává. Mám rád temná sci-fi, leč tady se scénář nepovedl a utápí se v absenci hlubší mytologie fikčního světa. R. Sewell hraje jen tak mimochodem a dokonce ani finální proměnu v "boha" si neužil. A záporní hrdinové jsou až příliš neoriginální. ()

Procopo

Spojení nebo lépe řečeno podobnost s Matrixem je zde jasná, ale srovnávat tyto dva filmy je nemožné. Výborný začátek, ale jaksi dlouho se nevyvíjející se děj dost omrzí. Atmosféra je udělána dobře, především díky Trevoru Jonesovi. Prostě mi tam něco chybělo a chybělo to hodně. 70 %. ()

DonFrolimo

Tolikeré prolínání různých subžánrů působí místy až béčkově, co však nelze filmu upřít je uhrančivá atmosféra a originální námět (příběh není pro přílišnou rozjetost dotažený v detailech - no, čert to vem). Já osobně se nechal unášet stylovým retro lookem a nespustil oči z Jennifer Connelly. Rozhodně stojí za shlédnutí, minimálně pro srovnání s pozdějšími filmy s podobnými zápletkami. ()

S.v.T

Tak na tenhle film se nemá cenu dívat na monitoru se špatným kontrastem a ve dne už vůbec ne, protože jednoduše není kromě posledních pěti minut nic vidět. Nicméně atmosférou působivý film, který ale mohl z daného námětu vytěžit víc. Jinak je to další z filmů (Requiem for a Dream, House of sand and fog,...), kde Jennifer Connelly stojí na molu a dívá se v dál :D ()

Taarg

Věřím, že mnoho lidí má takové povolání, že si doopravdy nepamatují, kdy naposledy viděli slunce. Atmosféra filmu je unikátní, takový noirový Burton. Kdo má rád strýýčka Festera, tak se u tohoto filmu rozhodně nudit nebude! ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)