Animovaná komedie o nadaném vědci jménem Igor (John Cusack), který je přinucen sloužit jako pomocník doktorovi Glickensteinovi (John Cleese). I přesto, že pouze obstarává všechnu "černou" práci, touží se zařadit mezi uznávané vědce. Zvláště pak vyhrát na každoroční vědecké soutěži Evil Scienci Fair, která přitahuje všechny vědce z okolí. Když Glickenstein zemře dva týdny před začátkem soutěže, neváhá ani chvíli a chopí se příležitosti, aby tak uskutečnil svůj sen. Snaží se vytvořit šerednou kreaturu s ohromnou silou. Místo toho se však ukáže, že to, co vytvořil je ženská bytost s čistým srdcem a on má tak pouhé dva týdny na to, aby z ní udělal krvežíznivou noční můru. (reqiuem)

yawa

Grafika ako zo starej počítačovej hry sa s Burtonovkami rovnať nemôže. Ale inak celkom vtipný animák, nabitý čiernym humorom. Takže nič pre tých najmenších. Najlepší bol králik :) Za spievajúcich slepých sirotkov v závere skončia tvorcovia pravdepodobne v pekle. A ja s nimi, keďže som sa na tom brutálne bavila :) ()

Kyblik78

Som netušil že môže byť tak otrasná rozprávka. Slabé spracovanie, bez vtipu, som to po 15 minutách vzdal to sa nedalo. ()

JAzzeURo

Na animovaný film dost špatné. Nápad dobrý, ale děj předvídatelný. Stokrát ohrané vtipy, které jen tak vyšumí do prázdna bez povšimnutí. Navíc jsem si připadal, že koukám na Tim Burton's corpse bride. Takže do originality tomu taky něco chybí. Podtrženo a sečteno, celkem zklamání. ()

Cool.Mila

Pusobivy animak, ktery urcite nenudi, zvlast s hlaskujicim kralikem Scamperem, ktery by mel mit svuj vlastni film ci serial, protoze ten hodnoceni maximalne navysuje, cili prvni pule filmu byla velice podarena a ta druha o neco slabsi presto dobra. Celkove paradni oddychovka 70% ()

torn666

Osobne sa dost cudujem nízkym hodnoteniam pre tento film. Námet zlého vynálezcu a jeho hrbatého pomocníka spracovaný ako digitálny animák- komédia mi sám osebe príde dost originálny, kvalita animácie je na celkom solídnej úrovni no samozrejme necakajte od toho pixar alebo dreamworks, podstatnejšie je že som sa pri tomto filme výborné bavil. Nesmrtelný hlodavco-nieco so samovražednými sklonmi, dementný mozog vo flaši a monštrum v podobe filmovej herecky cakajúcej na svoju velkú rolu u mna tento animák stavajú na úroven tých najlepších i ked vizuálna podoba trocha zaostáva. Ked som videl novší film z tohto žánru Zamraceno obcas trakare dost mi Igora pripomenul no Igor u mna vedie vdaka použitému- trocha ciernemu humoru ktorý mi proste sedí. ()

Cralg

Vůbec nechápu, proč tento animák má tak slabé hodnocení. Možná je to částečně kvůli tomu, že fanoušci jsou přeci jenom zvyklý na Burtonovský styl plný zvratů, ale ruku na srdce - poslední Burtonovské počiny stály spíše za starou bačkoru. Teď ale k filmu - animace je jedním slovem fantastická. Příběh je samozřejmě očekávatelný, přesto výběr postav je naprosto luxusní. Sebevražedný a velmi vtipný králík Scamper nebo dětinský Brian jsou velkými tahouny filmu. Tento film je vhodný, jak pro děti, tak pro dospělé. (Nejvíce jsem se pobavil nad hláškami Scampera a sirotčináriem slepých dětí :-)). 90% ()

Cumacbegyc

Mám rád animované filmy, ale tohle mě bavilo jen na začátku. Pak probíhá něco neskutečně se vlečícího. A že jsem zkoušel třikrát se na to dodívat...... ale pokaždé jsem usnul. :) ()

cartyci

Očakávania na lepšiu rozprávku sa rozplynuli.Snažili sa isť aj cestou komédie ale to sa až tak veľmi nepodarilo až na pár okamihov.Dej som očakával pestrejší a zaujímavejší ale slabá útecha prišla až ku koncu. ()

Dr.S

Průměrný anymák na který se mi nevadí podívat, ale jednou mi stačí, přenechávam mladší generaci :))) ()