Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

pepa3rd

Tento film více něž cokoliv jiného připomíá spíše Call of Duty říznuté "emzáky" z nového Crysis 2, než skutečný film. Připadal jsem si tak trochu, jako bych sledoval někoho při hraní počítačové hry. Což o to, podívaná to byla vcelku zábavná a nemohu říci, že bych se za celý film výrazně nudil. Od začátku do konce je to jedna nekonečná akce, přerušena jen několika veskrze hloupými patetickými hláškami, které tu půsopbí vysloveně rušivě. Škoda, že se filmaři nevydali cestou nastíněnou v úvodu a nezdůraznili více stránku typickou pro hraný dokument. Film by tak měl šanci vybočit z řady průměrných b-čkových akcí. 50 % ()

Yancl

Audiovizuální divadlo nemusí znamenat dobrý film. A 'Světová invaze' je toho typickým příkladem. Trailery nabouchané k prasknutí a ukázky, které diváka nenechaly chladným. Bohužel, skutečnost je opačná. Snímek sice vypadá nádherně, zvukové efekty i hudba se dobře poslouchá, ale co ta dějová prázdnota ? Příběh podle škatulky už stokrát viděný, žádná srdcedrásající scéna nebo heroické výkony herců. Nic z toho, pouze krásná bublina plná nicoty. Pár hodin po zhlédnutí film vyšumí z hlavy jako šumák. [44%] ()

Stíba

Nic co by stálo za víc než průměrné hodnocení každopádně je třeba ocenit snahu příliš se nezaměřovat na filozofickou hloubku příběhu jak to dělá většina céčkových katastofických filmů. Akce ušla, film příliš nenudil, ale že by to byl nějaký blockbuster, to asi vážně ne, v tomhle žánru najdete mnoho o dost lepších filmů. ()

cerbygerby

Sci-fi s dobrým hereckým obsazením... Michelle Rodriguez jsem snad neviděl hrát v žádným jiným filmu než kde byla za drsňačku a někoho rasila...no popravdě si jí neumím v jiné roli představit :)) Ale všichni herci to zahráli dobře, film se tak nějak prostřílel a probouchal ke konci, efekty docela dobré, takže za mě slabší 4* ()

AxelWers

Dobrá akcia, dobré efekty, vízie zdevastovaného L.A. dokonalé, miestami to bol riadny nářez, fakt kvalitne odvedená bitka, ale ten koniec nemusel zostať taký otvorený. Možno pre pokračovanie :) ()

Deever

Patetický až na samotnou hranu trapnosti. Ale pekelně hezky to odsejpá, vybuchuje a huláká. Byl jsem v pokušení dát čtyři, nakonec jenom takové hoooodně dobré tři hvězdy. ()

Mandalorian odpad!

Od Bitevní lodě ode mě žádnej podobnej Americkej škvár, kterej nemá ani špetku inovace a neukáže nic novýho, nedostane jiný hodnocení než ODPAD. Na efekty sere pes. Ty dneska dělá každej, kdo je dělat chce. ()

ludva10

Děj nic moc, úděsná třesející se kamera ( prostě mě to vadí ), herecké výkony nevýrazné, spousta nelogických a nereálných scén ( a to nemyslím jen poslední bitvu ), někdy to bylo skoro i k smíchu ( je ale fakt, že někdy byla atmosféra napjatá ). Rozhodoval jsem se už půl hodiny před koncem mezi 2 a 3*. A v tom přišla hláška ( pozor SPOILER ): ""Mám toho svinstva plnou pusu". Odpověď "Hned na prvním rande?"" Super hláška, která hodnocení nakonec přiklonila k velmi špatné 3*. ()

tranquill

Vlastně prakticky nejde o katastrofickou sci-fi, ale o válečný film ala Black Hawk... Jen místo Talibánců zde vystupují mimozemšťané. ()

Critic

Hloupost plná roztřesených záběrů a trapně heroických hlášek, ale na druhou stranu si ten film na nic nehraje a podává prostě přímočarou zábavu střílečky bez mozku. 50% ()

feryk

Film má spád, je akční, po vizuální stránce dobré, ale nemám rád filmy, kde sedm statečných udělá víc než milionová armáda. Scénář je vlastně jednoduchý, nonstop akce bez nějaké větší hloubky, roztřesené kamery bylo víc než je zdrávo. Film, který ve vás nic nezanechá, ale na pobavení je to dost slušné. Snímků s mimozemšťany kteří bez jediného slova chtějí vyhladit lidstvo moc není, takže tohle je malé plus a bitva mezi "stroji" a lidmi potěší hlavně ty, co ujížděli na terminátorech. ()

matt85

Hezká, americká popcorn zábava. Nic pro opravdové filmové lahůdkáře a kritiky. Aaron Eckhart a všichni okolo se snaží, aby to vyznělo strašně atmosféricky a silně jako v traileru... Čímž tvoří další zábavu pro diváka. Jak už tady někdo psal, scénárista si ze všech ostatních z tvůrčího týmu udělal prdel. 3 a půl hvězdičky PS: Stejně mi přijde smutné, jak jsem se sám v plném kině, jako jediný smál dialogu o Johnu Waynovi... A ještě: prosím, přestaňte porovnávat District 9 s tímto filmem, potažmo Blomkampa s Liebesmanem, jsou to dvě naprosto rozdílné věci a režiséři. ()

marek86

Film jenž ocení hlavně milovníci akčního žánru. Bezmála dvě hodiny jsou nabity akcí od začátku až do konce, s ohromě autentickou kamerou, která vás vtáhne do děje. Já mám tento typ filmů velmi rád. Proto jsem se u filmu výborně bavil. Aaron Eckhart v hlavní roli pro mě překvapivá, ale velmi dobrá volba. Moje hodnocení 7,5/10. ()

cyright

No asi tak. Civilizace, která je natolik tupá, že dokáže utrácet těžké prachy a vymývat si mozky takovýmito chujovinami, si přímo říká o to, aby se stala obětí mimozemské invaze. Až ufoni jednou fakt přiletí, budou s námi mít velmi lehkou práci a my se bude divit, jaktože to není jako ve filmu ;-)) ()

BC

Taky jste si ve všech válkách všimli toho, že se veškeré boje vždycky zastaví, aby mohli vojáci mezi sebou nebo k civilistům hluboce a srdceryvně promlouvat? A že mají vždycky čas se umýt a nanést si znova make-up uprostřed lítých bojů? A že civilista, evidentně podělaný až za ušima, umí střílet z M4A1? A že by toho E.T.ho trefil, kdyby s tím máchal jak uklízečka smetákem? Při vypnutém mozku bych to ale hodnotil jako obstojný výplach, který je občas třeba. 5/10 ()

LordMysti

U mě 70%. Vizuálně stejné jako Cloverfield a to i včetně zvukové kulisy a divoké kamery, tedy precizní a navíc doplněné o čistokrevnou vojenskou akci. Také se mi líbilo že šlo krom závěru o bezvýznamnou akci pár mariňáků kde jsme prožívali s nimi jejich strastiplné putování bojovou zónou. No a nyní k negativum. Akční scény se poměrně rychle okoukají. Ano, po první akci jsem byl párkrát až zaražen do křesla v kině, ale postupně se stále to samé i když precizní okoukalo. Náborové a vlastenecké stupidní kecy jsou asi už standardem pro americký film podobného ražení, mě to stále vadí a dost. Také se mi nelíbilo až přehnané kopírování ostatních filmů (Cloverfield, District 9, Skynet, Černý jestřáb sestřelen, Dne nezávislosti, Transformers, atd.). No a pak ten závěr, asi nejslabší část celého filmu. Škoda :(. Jo kdyby měli tvůrci koule a zakončili to alespoň z části podobně jako končil Cloverfield, to by bylo jiný kafe a z kina by většina diváků odcházela s mnohem silnějším zážitkem! ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání