V

USA, (2009–2011), 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer (více)

Série(2) / Epizody(22)

Na „návštevu" Zeme sa pozvali sami. Vraveli, že prichádzajú v mieri. Klamali... Mier je totiž to posledné, na čo myslia! Jedného dňa sa život na naše krásnej modrej planéte na pár sekúnd úplne zastaví... Stane sa totiž niečo nepredstaviteľné, čo nás všetkých prinúti zalapať po dychu a štipnúť sa do ruky, aby sme si boli istí, či nesnívame – po obrovských zemských otrasoch sa totiž nad najväčšími metropolami Zeme zjavia obrovské vesmírne lode! Vzápätí sa na zemi objavia mimozemskí „návštevníci" v ľudskej podobe, ktorí s nami prišli uzavrieť vskutku nezvyčajný obchod – výmenou za suroviny, ktoré potrebujú pre záchranu svojej planéty nám ponúkajú dych vyrážajúci technický pokrok! Nečudo, že mnohí pozemšťania hľadia na „návštevníkov", ktorí im sľubujú doslova zázraky v medicíne i technológiách, s veľkou, temer až posvätnou bázňou a nekritickým obdivom. Len zopár – či už verejne alebo v súkromí - spochybňuje plány mimozemšťanov... Agentka FBI Erica Evansová (Elizabeth Mitchell) patrí k tým druhým. Veľmi rýchlo totiž pochopí, že mimozemšťania rozhodne nie sú takí mierumilovní, ako sa na prvý pohľad zdá. Práve naopak, už veľmi dlho pripravujú inváziu na Zem – a mier je to posledné, na čo myslia! Krátko nato sa pripojí k odboju, ktorý chce ochrániť náš svet pred plazoidnými votrelcami v ľudskej podobe. Jej syn Tyler (Logan Huffman) je na jej veľké zdesenie cudzou rasou z vesmíru absolútne nadšený - a dokonca sa nechá naverbovať ako jeden z ich mierových vyslancov! Lenže ak človek nemôže veriť už ani svojim najbližším... Tak komu vlastne v tomto nekonečnom chaose ešte možno naozaj veriť, na koho sa spoľahnúť? Začína sa ľúty boj medzi pozemšťanmi a votrelcami, ktorého koniec je neistý - a v nedohľadne. A bude, žiaľ, o to ťažší, že nie vždy je jasné, kto na koho strane stojí... (oficiální text distributora)

Sandeagle

Sice se říká, že na podobné téma už tu něco bylo (a ne jednou), stejně mi tento námět vyhovuje a po pár prvních dílech se nebojím dát tak vysoké hodnocení. Uvidíme, co s dalším pokračováním. ()

maty39

První série je slušný úvod do tohoto seriálu. Uvidíme, co bude dále. Obávám se však, že kvalita už stoupat nebude. 70% ()

Maslord

Tomuto remakeu sa mozu nadsenci Sci-Fi jednine tesit. Verim ze nesklame pretoze orignal bol na svoj cas dokonaly. Zial ocakavanie sa nenaplnilo a remake postupne stracal stavu a zacal sa zamotavat. Dnesny divak ma uz predsa vacsie ocakavania. Necudo ze serial bol zruseny. ()

Blue.Shark

Skvělý seriál, který dokáže diváka naplnit nezměrnou záští vůči "hlavní mimozemšťance" :) Tak takhle bych si první návštěvu mimozemšťanů nepředstavoval :) ()

OscarH.

Po mensim zklamani z Fringe, kde jsem uz po nekolika dilech mel jasno, ze toto "Sci-Fi" nebude to prave, prislo "V". Po 4-tem dilu si myslim, ze se uz mohu odvazit serial hodnotit a i navzdory tomu, ze je tam hodne vaty jsem prijemne prekvapen. Dej serialu by mohl jit klidne i pomaleji, protoze se bojim, o konec hlavni dejove linie jeste pred koncem prvni serie a nasledneho upadku do prumerneho serialu o lidksych vstazich. Nicmene zatim se jim to dari a mohli by zdimat z tohto nametu i vice. Nechme se prekvapit. Pro me 75% ()

May_tee

Po delší době zase nějaký dobrý sci-fi seriál. První série je dobrá, ale druhá je mnohem,mnohem lepší! A hlavně poslední díly. Závěr byl pak přímo fantastický! Žádné nesmyslné natahování, ale konec, co vám nedá spát... ()

G900

Hodnoceno po pilotu a ctyrech dilech... Ma to atmosferu a skvele herce. Predevsim hlavni predstavitelka agentky FBI ('Juliet') se opravdu hodi na svou roli... Prozatim 80 % a tesim se na finale... :D ()

barteca

PILOT: Moc vydařený - to zas bude souboj s časem. První série až za čtyři, druhá hodně slabší hlavně scénaristicky. ()

Joll

Hodnocení po 2. dílech. Dost váhám jestli 3 nebo čtyři hvězdy, původní seriál mám velmi rád a ten je alespoň zatím pro mě lepší volbou, ale uvidíme, každopádně zatím ostudu rozhodně nedělá.Po 12 dílech zvyšuji na 4 hvězdy jeidné co seriál strašně sráží dolů je jeho totální rozkouskovanost co se týče vysílání.... Děs běs jednu sezónu a to docela krátkou dokázali promítat skoro 3/4 roku... ()

Loooki

Ja som nikdy nebol na tie také vesmírne lode a všetko okolo toho, a toto som tiež pozeral, kvôli Elizabeth Mitchell a ako tak pozerám, ono ma to začalo veľmi baviť. Hodnotené po absolútnom (zrušili seriál) finále seriálu. ()

gumbo

Po 4 dílech měl seriál našlápnuto velmi dobře, 5. díl ovšem přinesl neskutečné zklamaní plné klipovitosti, klišovitosti a nelogičností. Vidím to zle a to přitom toto dílko dokozálo uchopit tak strašně béčkovitý námět nečekaně skvěle a hlavně originálně. 65% ()

char_t

Konečně zajímavý sci-fi seriál bez vzdálené budoucnosti, vzdálené galaxie nebo lidí se superschopnostmi :) Zajímavý mix dnes populárního tématu terorismu s mimozemšťany, kriminálkou a sem tam nějakým tím vztahem. Palec nahoru! Btw, Moreně Baccarin i Lauře Vadervoort to tu moc sluší :) Po roce: Zatímco první série zasloužila jasné čtyři s možným růstem do budoucna, druhá série trochu klesla a předčasné ukončení seriál nechalo takřka uprostřed slova. Kdybych věděl, že přijde takovýhle (ne)konec, nezačal bych ani sledovat. Buď to měli dotáhnout aspoň nějakým provizorním koncem, nebo stornovat už po první sérii. ()

Edhelharn

Prvá séria: **** Druhá **** aj napriek tomu že v niektorých momentoch šla logika asi až na tú planétu odkiaľ došli návštevníci. ()

Ben Nevis

Je to dobré jako zábava, u které není radno moc přemýšlet. Logika funguje jenom tam, kde to nevadí scénáři. Dorazilo mě zjištění, že si mimozemšťané mezi sebou říkají návštěvníci. To je takový problém jim vymyslet jméno? Z herců je nejlepší Elizabeth, která umí zahrát zoufalství celou mimikou tváře a ne jenom umělou slzou na tváři. ()

Trancetino

Dobrá hudba. Veľmi dobrý dej ako aj napätie. Nechápem prečo sa musia tak dobré seriáli končiť predčasne. Koniec druhej série resp. posledná časť celého seriálu úplne perfektná. ()