Sedmnáctiletá Mia má všechno, o čem kdy snila - úžasnou rodinu, milujícího přítele a právě ji přijali na prestižní hudební školu. Stojí však před vážným životním rozhodnutím - bude následovat svůj sen o kariéře violoncellistky nebo dá přednost své lásce a zůstane s milovaným Adamem? V jedno zimní ráno se však všechno změní - Mia ztratí milované rodiče i bratra. Najednou vidí samu sebe, jak leží na nemocniční posteli napojena na přístroje a před očima se jí odvíjí celý život. Vidí všechny své blízké a hlavně Adama, prosícího, aby se vrátila k němu. Včera řešila svou budoucnost, dnes stojí před jedinou osudovou otázkou: Zůstanu? (Forum Film CZ)

Babous

Od chvíle, kdy se Chloe Grace Moretz po nehodě objevila jako duch mezi životem a smrtí jsem věděl, že to nebude pro mě. Hrozně mi vadil způsob vyprávění příběhu - střídavě z minulosti a střídavě z nemocnice, připadalo mi, že se to tak zbytečně natahuje. A nejspíš jo. Je to hodně zdlouhavé a nejsmutnější na tom je, že to čekání se vůbec nevyplatí, protože každý stejně ví, jak to dopadne. ()

herr_carter

Převeliká škoda toho konce, to už bylo prostě příliš, Chloë hraje extratřídu, to je bez debat, ale všechny emoce a příběh byly pro mě jaksi umělé, snaha o citové vydírání diváka téměř na max. Proto pro mě nejsilnějším a nejdojemnějším zážitkem z filmu zůstává podmanivá hra na čelo a vážná hudba, jíž mohl být film protkán ještě více................... moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

slovan1

Trochu mi to připomínalo Hvězdy nám nepřály. Fajn drama, ve kterém exceluje Grace Moretz a její hvězda stoupá. Docela věrohodně vykresleno, jak by asi fungoval vztah na dálku a jeho nástrahy. Jak film dopadne, každého trkne hned ze začátku. Chvílemi dojemné, ale určitě ne jako zmíněné Hvězdy... Pohodové, fajn hudební doprovod, dobré herecké výkony. S klidem 4*. ()

widla

Klasický průměr, který drží nad vodou všudepřítomná hudba. Příběh je zajímavý, ovšem by bylo mnohem zajímavější, kdyby nebylo od začátku jasné, jak to dopadne. Ale je to film, co neurazí ale vlastně ani nenadchne.. ()

ondra.kymla

Nevim asi mám svoje dny :D prostě mě ten film dostal a bylo to dobrý. K úplné spokojenosti bych tedy čekal konec přesně obráceně, ale i tak se mi to prostě líbilo :) ()

coscarelli

V mojom prehravači ,len zľahka podpriemerná teen+ vybrnkavacka na city.Mne sice emóciami teda vôbec nepohla, i ked možno peknou myšlienkou prekvapila . I tak ostali odlezane postavy a všetok ten kolotoč okolo toho. Isto si svojich zástancov nájde,ja podobné az tak nekonzumujem, to radšej niečo modrejšie. Udelujem dve plné vyznamenania,no to tretie je krehké ako snehová vločka. ()

Seti

Polomrtvá Hit Girl leží v komattu ve špitálu, její duch bloudí po odděleních a řeší tu nejzásadnější otázku: "Být, či nebýt, to je oč tu běží." Ačkoliv je tenhle film zaplněn samými veskrze sympatickými postavami a člověk v něm najde několik příjemných momentů, tak mě jeho sledování bohužel značně nudilo. ()

Loki_Six

"Isn't it amazing how life is one thing and then, in an instant it becomes something else. Like here I am, Mia, the girl who thinks about the cello and Adam, and whether I get a stupid letter or not, and just like that..." ()

papushka

Chloë je rozhodně dobrá a dotáhne to ještě daleko, ale film je vcelku ubulená teenage limonáda, která mě překvapivě ani trochu nedojala. Super cool musician boyfriend je zralej akorát tak na kopanec, jejich love story je naivní a růžová, až mi z toho brní v kloubech, a zbytek nestojí za řeč. Za hlavní protagonistku a její punk rock rodiče 50%. ()

Hanys_

Další ubulená teenege romantika. Tentokrát se na to jde originálně přes umírání, silné proslovy životem protřelých dětí a kytary. Z Hit-Girl vyrostla fakt pěkná baba, ale ani ona to tady nezachrání. ()

peetriss

Co do žánrového zařazení asi nejbližší letošnímu dramatu Hvězdy nám nepřály. Opět jsme svědky první lásky na prahu smrti - tentokráte doslova na prahu. Boonových kvalit však Zůstaň se mnou zdaleka nedosahuje a kamenem úrazu je především neobratnost tvůrců skloubit v jeden celek romanci, vezoucí se na klišoidní mainstreamové vlně romancí pro mladé, a drama dívky, jejíž duše balancuje na hraně rezignace na další pokračování života v důsledku ztráty milované rodiny, nebo naopak setrvání po boku milované lásky. Jak jsem již předeslal, funguje především dramatická rovina, byť je občas hnána spíše do vod emotivnosti na úkor hloubkovosti, romantickou složku děje se podaří umně skloubit prakticky až v poslední čtvrtině, předtím působí tuctově, občas i rušivě. Přesto zajímavý námět. Chloë Grace Moretz v roli Miy působí sladce a snaživě, o tom žádná, nepůsobí ani toporně, ale něco jejímu projevu přecejen chybí - pravděpodobně musí herecky ještě dozrát. ()

lucijelucije

Na někoho to možná působí pouze jako příběh dvou zamilovaných tenaggerů, ale pro mě byl tento snímek mnohem víc. Řekla bych, že ani tak nejde o to rozhodnutí jestli žít, či zemřít, jak se zdánlivě na první pohled zdá. Tenhle film má totiž mnohem hlubší ponciál. If I Stay je ohromující psychologický příběh o tom, jak se vám může během jedné setiny změnit život. Jak hrozně těžké to musí být, když zjistíte, že jste zůstali sami. Ztratit rodiče, a jediného bratra znamená úplnou změnu vašeho dosavadního života. To rozhodování není povrchní, ba naopak. Co a kdo vás může na tomto světě ještě držet, když máte pocit, že jste právě o všechno přišli? Hluboké a nervy drásající, smutné a nepředstavitelně silné. Malá Moretzová, kterou známe z Kick-Ass, či Carrie, ukázala, že má obrovský potenciál, být kvalitní herečkou. ()

Perverz

Jsou zde plusy, které vytáhly mé hodnocení na čtyři *. Je to filmík s duchovním nádechem, na ty se dívám rád, je zde hudba, hudba je něco, co miluju, a pak Chloe, kterou mám rád a nebýt jí, asi bych se na film nekoukl. Přišlo mi to poněkud zdlouhavé, přitom to má hodku a půl.. Nevadí. Příjemně se na to koukalo, a film poukazuje na to, že bychom se měli dívat a věnovat pozornost tomu, co máme rádi, zítra vás může srazit auto, nebo vás opíchá nějaký negr až k smrti, třeba se opijete a uklouznete na kachličkách na vlastních grckách, tak kurva žijte, a dělejte si co chcete. Ale jestli jste hodně hustí, a cool, tak na to nečumte, je to romantické drama!! A na to hustí týpci nekoukají, a nebo ano, ale pak musíte dát odpad, aby jste nepřišli o svou hustotu. ()

Randyz

Pěkné, milé, smutné, klasicky americké teen drama, které přespříliš nutí diváka ukápnout slzu a to na mě už moc nezafungovalo a ke konci jsem se už spíše nudil... ()

.baris.

Začíná mi vadit model "holka outsider, která je navíc děsně nejistá a je často na všechny kolem sebe nepříjemná kvůli blbostem" a "kluk borec, kterýmu to nikdy nevadí a pořád je s tím v pohodě". Navíc mě štvou ty typické rádobyvtipné a rádobydrzé teenagerské kecy, které mě dřív hrozně braly (asi už jsem prostě velká holka :) ). If I Stay nepřináší nic nového a někdy je to i na mě moc sladký, a to je co říct (anebo že by se ze mě stal na starý kolena cynik?? :) ). Navíc je to klišé jako blázen. Škoda, protože nápad je opravdu moc dobrý a některé scény (např. s dědou u nemocniční postele) jsou skvělé. Co se ale povedlo na 100%, to je hudba - Jamie Blackley zpívá opravdu výborně! Navíc i to, že hraje hlavní protagonistka na cello, je plus, protože je to nástroj, na který jsem se vždycky chtěla naučit hrát :). Konec je sice předvídatelný a nebyla jsem v žádném případě napnutá tak, jak bych asi měla být (prostě jsem VĚDĚLA, že to tak dopadne, i když mě tvůrci napínali do poslední chvíle), ale byl moc hezky udělaný. ()