sochoking

Takéto filmy točil Steaven Seagal na začiatku 90. rokov ešte predtým, než sa dal dokopy s rumunskými cigošmi, Bulharmi a Rusákmi. ()

dr.horrible

Uznávam, že záchrana zbitej ruskej šlapky znie serióznejšie, ako pomsta za zavraždeného psa, ale proti tomu čo mafii bral a chudobným dával, je vraždiaca mašina poháňaná emóciami, omnoho drsnejším a logickejším riešením. Minimálne pre akčný krvák. Equalizer pomáhal nevinným, John Wick chytil nerva. Ak mala Washingtonova postava dostáť tomuto stereotypu, potrebovala záporné črty, alebo aspoň sarkazmus. V takto zvolenej polohe by sa viac vynímal s maskou v roli superhrdinu ()

IQ Tiqe

Taky vám chyběli klasický akční zabijáci, kreativní jako Liam Neeson v 96 hodinách? Tenhle temnej akčňák vám takovýho naservíruje. Příběh je celkem jednoduchej, ale ne stupidní a hlavně takovej, jaký máme rádi ;). # [monitor, 5.1] # příběh **** | hudba **** | humor * | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu **** ()

Anderton

Neviem, čo si mám o Equalizerovi myslieť. Neviem, či som videl čistokrvnú paródiu, alebo bolo vo filme niečo myslené vážne. Neviem, prečo tam bola tá prechádzka pred ohňom. Neviem, či je lepšie Sám doma alebo Equalizer, čiže neviem, či je viac cool Denzel alebo Macually. Neviem, či chcem vidieť film znova, pretože by som mohol nakoniec zistiť, že niečo o ňom viem. A neviem, či mu zajtra nepridám jednu hviezdu. Neviem, či za Csokasa, alebo Washingtona. A konečne, neviem, či sa mi film páčil. ()

Frajer42

Nová doba. Na běžný ruský gang už není potřeba američan. Bohatě postačí jeho nedokonalá africká míchanina. Denzelovi to v roli postaršího pána celkem seklo. Prvních 30 minut stojí absolutně za hovno. Slouží pouze jako dost nepravděpodobný úvod do děje. Dědoušek se kvůli ošklivé kurvě rozhodně vzít spravedlnost do vlastních rukou a stane se samozvaným ničitelem zločinu. Filmy, kde se vyskytují ruské gangy často stávají za hovno. Tenhle film je světlá výjimka. Většina akce je nápaditá a zajímavá, takže když se zrovna nežvaní, tak se dá na film více než dobře koukat. Trošku mě zamrzelo, že se kompletní závěr odehrál v naprosté tmě. Nejen že nebylo vidět Denzela, ono nebylo vidět nikoho a nic. Celkově jsem z filmu spíše příjemně potěšen, takže to vidím na takové pěknější 3 hvězdy. ()

Kothy

Tak tohle je vážně pecka! Takový nářez jsem snad ani nečekal. Denzel Washington nám opět dokazuje, že nepatří do starého železa. Celé to začíná tím, když ruští mafiáni zmlátí mladou šlapku, kterou hraje Chloë Grace Moretz. To Denzela nenechá klidným a začíná jednat. Jako bývalý zabiják sice už dávno pověsil tuhle živnost na hřebík, ale tohle ho donutí přehodnotit situaci. Jinak si žije svůj klidný život a pracuje v obchodu se zahradními potřebami. Po tom co vymlátí ruskou mafii, začne mít problém. Ostatní mafiáni ho totiž začnou honit. To se jim ale moc nedaří. Celé je to vlastně jeden velký souboj mezi ním a ruským zabijákem Nikolajem. Závěrečná scéna v obchodě byla naprosto úžasná. Vymasil je fakt originálním způsobem. Hlavně ta hřebíkovačka byla super. I hudba se k tomu skvěle hodila. Mafie prostě neměla šanci. Ale Chloë tam mohla být častěji... "Říkal jste, že tu nemám nikoho nechat." ()

swamp

Když o deset let před tímto "klenotem" vyšel film Tonyho Scotta Man on fire, říkal jsem si, že hlavní role Denzelovi sedla jako ulitá. To mu táhlo na padesátku. Když si uděláte jednoduché počty, tady mu táhne na šedesát a je to znát. Chápu, že má ztvárňovat vysloužilého agenta, s tím problém nemám, ale krom toho, že je v některých věcech o pár sekund pomalejší než zamlada, nám snímek nic z problémů se stárnutím neukazuje. Kdyby to byl ale jediný problém filmu, moc by to nevadilo. Jenže celý snímek je bohužel neskutečná slátanina, ve které se tvůrci snaží něco budovat celých 40 úvodních minut (což je třetina filmu), vše směřuje k jakémusi akčnímu thrilleru ve stylu Taken, když v tom se to zlomí a máme tady různé (více či méně nepovedené) pokusy o macho-akční scény, podtržené tu výbušnou a tam zase kolébající emočně nabitou hudbou, což v tomto mixu nedává žádný význam tomu, co vidíme na plátně. POSSIBLE SPOILERS Korunu tomu v závěru nasadí zakončení zabíjení v samotné matičce Rusi. A začátek titulků, ve kterém zahřmí (poprvé, ergo naprosto nelogicky) pořádný bílý rap! Jo... a taky váš ještě napadne myšlenka, že o tu Alinu s kačeřím ksichtem a příšerným herectvím Chloë Grace Moretz vůbec nešlo... Nemluvě o tom, že s hlavní postavou McCalla se díky jeho sterilitě nedá vůbec ztotožnit (ačkoliv se o to celou první třetinu snažili) a že všichni záporáci působí panoptikálně (a idiotsky) až hanba. ()

nascendi

Už som párkrát vyjadril svoj názor na kvalitu filmov, ktoré pozerám okolo polnoci iba preto, že mám problém zaspať. Väčšina z nich je plná strieľania, vraždenia, výbuchov, požiarov, automobilových naháňačiek a sem-tam sa v nich mihne aj pekná žena. Dejovo sú podobné, ale v dojme, ktorý z nich mám sa líšia. Väčšina je pre mňa neznesiteľná a jediné pozitívum vidím v tom, že v sebaobrane zavieram oči a nútim sa do spánku. Sú však aj také, ako Equalizér, ktoré majú idiotské morálne poslanie, stokrát recyklovaný dej, ale pri vypnutom mozgu je možné dopozerať ich do trápneho konca. Napriek tomu, že Denzel Washington má akúsi zabijacku noblesu, s odstupom času už nechápem pôvodné tri hviezdičky. ()

nash.

220 vteřin. klik. Vymazlená paráda s dokonale vyváženými dialogy a akcí, puntičkářsky sladěnými prvky a moderními elementy dokonale nasazenými na oldies kostru. Kdo bude hledat zvraty a dějová překvapení bude samozřejmě hledat marně, o ně tu ovšem nejde. Spíš o precizní hodinářskou práci s klasickými žánrovými součástkami. Dlouhý rozjezd je pomalý a pozvolný přesto elektrizující jako ticho před bouří, vykreslení hlavní postavy je výtečné, a dialogy často napínavější než samotná akce, se kterou si ovšem Fuqua, tedy pokud se jí elegantně nevyhne (restaurace), pečlivě vyhrál a to ve vizuálu i ve způsobu jakým střídá drsnou syrovost s místy až zábavnou hravostí, která tím ovšem nepřestává být nekompromisně smrtící. Z mého pohledu téměř bezchybná žánrová lahůdka. klik. 467 vteřin. Hmm. ()

silentname

Mám rád Denzela Washingtona a tešil som sa opäť na nový film s ním a musím priznať, že to nesklamalo. Narozdiel od iných sa tak veľmi nesústredí na príbeh ako na jeho spôsob vybavovania účtov, ale na druhú stranu je ho sledovať veľmi zaujímavé. Je šikovný, veľmi schopný a drsný jak sa patrí. Nie som fanúšikom Chloe Grace Moretz, ale k jej kreditu svoje scénky zvláda veľmi dobre a veľmi som jej veril svoju rolu. Film sa na ňu ale moc nesústredí, čo je podľa mňa trošku škoda. Napriek tomu ale stojí za to sledovať Boba, ako spraví poriadok a zlikviduje ruskú mafiu. Hodnotenie: B ()

Yoshitsune

! Pozor tato recenze bude propojena s dalšími dvěma filmy. Měl sem pouhé tři dny, tři dny na to abych zhlédl tři filmy, se třema starcema kteří si asi něco chtěli dokázat, tři dny než mně Kevin Costner zabije, takže tady je první recenze na první film. Recenze obsahuje spoilery.! Tohle je příběh Slaviho ---------- Slavi je drsnej, jako všichni jeho Ruští kámoši, Slavi rád mlátí holky a rád oškubává tlustý a bohatý Američany. Slavi se ničeho nebojí, nebojí se Hispánců, nebojí se Irů, nebojí se ani Asiatů a už vůbec se nebojí Američanů. Pro Slaviho sou Američani hloupí a chtějí si jenom zašukat. Slavi je frajer, rád mlátí holky, dělá mu to dobře, cítí se potom na vrcholu. Slavi je důležitý pro obchod, to Slavi moc dobře ví. Slavi musí občas holkám připomenout, kde je jejich místo, musí jim to připomenout důrazně, holky musí vědět že slouží na šukání a že sou jenom kusem masa, Slavi to ví a ví to i jeho hoši. Jedna děvka, Teri se jmenuje, Teri ta děvka praštila zákazníka, to neměla dělat, děvka má vědět kde její místo a pokuď ne, bude se jí to muset připomenout. Slavi Teri připomene co je zač a kde její místo. Slavi je drsnej a ničeho se nebojí, nebojí se ani toho starého muže co k němu do kanceláře přišel a snaží se vyplatit tu děvku Teri, ten muž je Američan a je starý, Slavi se mu směje do obličeje cítí se silný. Kdyby jen Slavi tušil, kdo je ten muž zač, tak by si ty peníze vzal. Ale to Slavi netuší, nebude to tušit, ještě dalších třicet vteřin. Tohle je příběh Teri ----------Teri myslí na spoustu věcí, nejsou to hezký věci, myslí na Slaviho, bojí se Slaviho jako všechny ostatní holky. Teri myslí na zákazníky, někteří sou fajn, chtějí si jenom užít a nic víc, někteří si chtějí jen popovídat, někteří zákaznici ji brečí, ale někteří zákazníci sou tak......zlý, Teri jako spousta holek přijela do Ameriky nedobrovolně, neměla na vybranou, jako spousta holek. Teri jako spousta lidí kteří přijedou do Ameriky, si chce ukrojit kousek toho Amerického snu. Teri ráda sedává Bridge Diner, je tam klid a Jek je na ni hodný, ráda si povídá s tím mužem co sedí vzadu a čte si knížky a pije čaj. Teri přemýšlí jestli mu to má říct, jo řekne mu to, Teri ráda zpívá a skláda si písničky, dá tomu muži svoje cd s písničkami snad se mu budou líbit. Teri potřebuje slyšet hřejivá slova, ten muž se prý jmenuje Bob......to tak je to jasný Robert, proč všichni zákaznici nemůžou být jako on. Teri praštila zákazníka, Teri ví že to neměla dělat, ale něco se v ní zlomilo a nechtěla si to líbit. Slavi to jen tak nenechá, bojí se Slaviho......Slavi si pro ní přijel.....bože jak já se bojím, to sou poslední myšlenky Teri, než se ji zatmí před očima. Tohle je příběh Teddyho ----------Teddy je profesionál, nebojí si ušpinit ruce, nebojí se krve a nebojí se nikoho. Někdo zabil Slaviho a ten někdo za to zaplatí. Vladimir Pushkin je jeho šéf a platí Teddyho dobře, Vladimir posílá Teddyho aby tu záležitost vyřešil a on to vyřeší. Teddy je profesionál. Teddy vyslechne jednu děvku, Mady se ta děvka jmenuje, Mandy mu lhala, nikdo Teddymu nebude lhát. Teddy je na stopě tomu zmrdovi, už ví jak vypadá, ale proč zabíjel Slaviho ? Co z toho měl ? Prokoho ten muž pracuje ? Teddy toho muže nepodcení, Teddy ví že ten muž umí zabíjet, ale Teddy je profesionál, ten muž bude mít nějakou slabinu, každý má nějakou slabinu, až na Teddyho. O co tomu chlapovi jde ? O peníze ne, nikdo se ho nenajal, o drogy mu taky nejde, tak o co mu jde ?!! Teddy zuří, nedává to na sobě najevo. Ten muž přišel přímo k jeho stolu, vyhrožuje mu a hrabe se v jeho minulosti. Ten muž má slabinu, zná lidi na kterých mu záleží, Teddy má výhodu. Teddy a jeho muži toho chlapa zabijí, sou v přesile. Teddy řve na toho muže "Co chceš ?!! O co ti jde ?!! Kdo jsi" ?!!! Teddy je profesionál.....Teddy umírá a nikdy nezjistí kdo ve skutečnosti ten muž byl a o co mu šlo, ten muž mu to sice řekl, ale to Teddy neslyšel, nemohl umíral. Tohle je příběh Vladimíra Pushkina ---------- Vladimir Pushkin postavil svůj byznys na krvi a bolesti, Má hodně peněz a hodně lidí. Každého uplatí a koho neuplatí toho nechá zabít, Vladimir se nezaobírá složitými myšlenkami. Někdo mu kazí v Americe obchody, vyšle Teddyho, Teddy je profesionál, Teddy to vyřídí. Teddy mu volá že toho chlapa ještě nedostal, Vladimír na Teddyho řve a dává mu ultimátům. Teddy se ještě neozval, nikdo z Ameriky se neozval. Vladimír se jde osprchovat, Vladimír, se nechce během koupele zaobírat těmi nepříjemnostmi. Ten muž si přijde až k němu domu a vyhrožuje mu, co si osobě myslí ?!! Vladimír se pokusí uplatit, každý se dá uplatit.....ten muž utekl, typické je jako všichni Američani, nechal tady i pistoli..... Tohle je příběh Roberta ---------- Robert si rád čte, rád pije čaj, rád si povídá s Teri, má rád svoji klidnou a nudnou práci, od života toho už nechce tolik, chce jenom klid, Teri někdo zmlátil...... () (méně) (více)

Arsenal83

Denzel výborný, Chloe tiež. Len film je tak nejak plochý. Akoby dnes už stačilo natočiť čokoľvek, kde dáme zlých Rusákov, my ich pozabíjame a o úspech je postarané. Pomaly mám pocit, že v tých Spojených štátoch všetko ovládajú Rusi, už aj voľby im údajne zmanipulovali, no fakt už neviem, ale v takom prípade to vyzerá s prácou CIA, tajných služieb a celkovo národno-bezpečnostných zložiek dosť bledo. Z filmu sa postupom času stane zbytočná vyvražďovačka na úkor silnejšieho príbehu. ()

Slarque

Antoine Fuqua dokazuje, že s žánrovým filmem je možné si pohrát. Pracuje s divákovým očekáváním, občas mu jakoby vyjde vstříc, a pak nečekaně překvapí a předvede něco jiného. Nebo něco naopak neukáže v momentě, kde by to v 99% filmů na podobné téma rozhodně nechybělo. Denzel Washington je tu jako ultimátní nepřemožitelný akční suverén, ale funguje to. Marton Csokas je stejně perfektní a nebezpečný jako hrdinův protivník, a jak známo, bez pořádného padoucha nemůže hrdina vyniknout. Scénář sice není úplně vybroušený a rozhodně nevydrží aplikaci logiky, ale pro jednou nad tím mávám rukou, protože ty více jak dvě hodiny jsem si skvěle užil (90%). ()

Pedestrian

90 %. Ambicióznější, než si myslíte. Scénář to povyšuje na zatím nejlepší akčí film letošního roku. A postava Teddyho je bez přeháňky tím nejlepším záporákem min. od Bardemova Antona z Tahle země není pro starý. Škoda jen, že ve druhé polovině už z něj nejde takový strach a trochu vyměkne. Bytová scéna s ním a s Mandy TOP. ()

Claw

Nářez!! Nakonec jsem tomu dal 5*. Denzel si to vzal celé pro sebe a závěr ve skladu mě úplně rozsekal!! To pomalé tempo bylo dokonalé na akčňák. Denzel s klidem odrovnal všechny Rusáky i mafii... "jenom" proto, že zmlátili prostitutku... dokonalost!! Film se hodně veze na atmosféře "Seagalovek" a "96 hodin". Ovšem zatímco Neeson vždy vede válku hrozně rychle a až bych řekl, že je mírně ve stresu, Denzel si to zde dává s ledovým klidem, film se veze v pomalém tempu, i když souboje jsou rychlé a efektní (a brutální... zabíjí vším, co je zrovna po ruce...), celkově jde z Denzela obrovský bezbřehý klid a naprostá osobnostní nadřazenost nad všema, kdo se mu postaví... To je také krásně vyjádřeno na samotném konci, kdy stojí u oceánu. /85%/ ()

Happens

Námět velice obehraný, klišovitě zpracované, místy jsem měl pocit, že koukám na film, který už jsem viděl. Celé mi to přišlo jako jakýsi zvláštní pokus o vyždímání té slibné šťávy z filmu Muž v ohni. Na druhou stranu je potřeba ocenit tento žánr, který prostě pohladí duši muže. Víc takových novodobých rytířských filmů. ()

Rocky62

Fuqua možná nepatří mezi režisérké unikáty, nicméně některá jeho díla mají styl a Equalizer není výjimkou. Nechybí herci s těžkým charisma (Washington, Csokas), přízemní atmosféra a solidní přehlídka likvidací. Je cítit inspirace tvorbou Michaela Manna, což neřeším. Nelahodící jsou pro mne zpomalovačky, zejména během finále, kdy jsem očekával brutální fight. Danzel ok, ovšem místy až příliš heroický. A proč si tvůrci na závěr zapůjčili song "New Dawn Fades" z Heatu nevim. 65% ()

Larrysbride

Denzel Washingto by se zřejmě rád stal Chuckem Norrisem tohoto milénia. No to by si ale nesměl vybírat takový p*čoviny jako Nepřítel pod ochranou či tadytu cipovinu. Takovouhle nudu jsem už hodně dlouho nezažila! Prvních patnáct minut sice slibuje zajímavý pohed na žvot jednoho ne tak obyčejného muže ze sousedství, kdy nic není takové, jak se na první pohled zdá, ovšem poté se film stočí v jednu velkou nezáživnou rutinu, která opakuje jeden vzor neustále dokola až do konce více jak dvouhodinové stopáže. No tohle tedy vskutku ne, takhle by to nešlo. Kdybych za to platila, i to vstupný budu chtít vrátit! Jednu hvězdičku za naprosto brilantní hudbu Harryho Gregsona-Williamse. ()

Chrustyn

Antoine Fuqua se podruhé spojil s Denzelem Washingtonem a za svou 16-ti letou režijní kariéru, natočil svůj nejlepší film. Equalizer je typický akčňák s lookem 80.-90. let minulého století. Denzel hraje postaršího chlapíka, který pracuje v obchodě s nářadím a díky své kariéře, člena elitní jednotky, čas od času pomáhá svým kamarádům, pokud jim někdo ubližuje nebo něco ukradne a díky své srdečnosti, se dostane do potíží, kdy pomůže mladičké prostitutce tím, že vyvraždí partičku výše postavených ruských gangsterů. Fuqua nepoužívá novodobé postupy režírování akčních filmů, netrápí diváka rychlými střihy a nepokouší se o cool záběry ála Michael Bay. Ve své podstatě vypráví příběh dost pomalu a na více jak dvou hodinovou stopáž je akce překvapivě málo, ale právě díky jeho klidné režii, pár slušným nápadům (spousta násilí je ukázáno pouze v náznacích jako utírání zakrváceného kladiva, nebo zakrvácené brýle nájemného vraha) a hlavně opět skvělému Denzelovi, je radost se na film dívat a milovníci akčního žánru musí chtě nechtě, režisérovi poděkovat za to, že jim takovou lahůdku v dnešní době, dodal. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera