Poslední dny na Marsu

• Velká Británie The Last Days on Mars (více)

Měl to být poslední den jejich mise na Marsu, jenže poté, co se jeden ze členů týmu vydá na neschválenou expedici, to možná bude i poslední den jejich života... (Czexx)

Mitopus

Nuda a šeď a souboj se spánkem. Scifi zombie "horor" jenže na scifi málo vědeckofantastické a na zombie horor málo dramaticky kulervoucí. Napětí z neznámého končí hned v začátku, kdy se prozradí pointa a zbytek filmu je už jen nemastná neslaná honička někde v poušti ve skafandrech - pocit mimozemského prostředí Marsu totiž veškerý žádný. Nicméně pořád lepší než například muskulaturní gayovina Riddick 3, kde nebyl zgruntu žádný příběh, proto alespoň jedna * za "snahu". Joa Liev Schreiber vypadá jak kapibara. Holt nemohly se tenhle rok urodit jen dobrá scifíčka. ()

Franc1s

Jsem zděšen! Někdo už asi fakt neví co točit, tak hodí do jednoho filmu vesmír, zombíky a Mars. To vše v klasické zápletce, najdou super vzorek, někdo bude infikonavenej a pak budou chtít utéct a odletět na Zemi. Při tom všemu vévodí demence,naivita a chytání za hlavu. Kdyby tam bylo aspoň to napětí a atmosféra... Bohužel jsem zklamanej, o to víc, že v traileru to vypadalo solidně...4/10 ()

Likan7

Chtělo by to být Europa report a v úvodu se to ještě daří. Jenže po půl hodině (a prvním kontaktu) se to změní v totální nudnou vyvražďovačku, která je pitomá a přitom se snaží být vědecká a uvěřitelná. Jenže se jí to nedaří a ve finále si to Liev Schreiber rozdá na férovku se zombíkem ve Vesmíru. wtf. ()

vozralec

Zlé to není, ale výborné také ne. Akční scény jsou roztřesené a poněkud nepřehledné. Najde se i pár barokních momentů. Hrdinové mohli více bojovat. ()

Clark_Kent

Solidní Scifi Thriller tady jsem byl napnutej jak struna, vynikajcí hororová atmosféra po celý film. Překvapilo mě to daleko víc jak Prometheus. Liev Schreiber se tam perfektně hodil. ()

Marty7CZ

Vynikající petelice!!! Moc dobrá výprava, skvělý obsazení, NAPROSTO VÝTEČNÁ HUDBA, dobrej příběh, nepříjemně T Í Ž I V Á atmosféra a hlavně: NEVYPADÁ TO LEVNĚ!!!!! Evropská produkce zase po Sunshine zaexcelovala!!!! Bravo ()

jardoch

Chápu,že na vymyšlení nějakého zajímavějšího scénáře neni "chuť ".Ale dělat zombie z lidí už i na marzu?To už je trošku moc. ()

LudkovaLevaRuka

Posledních 15 minut posledního dne na Marsu se mi opravdu líbilo - byly efektní, atmosferické a místy dokonce nápadité. Úvod ušel. Hodina mezi tím je čisté utrpení. Vesmírná nákaza, tentokrát v celovečerním formátu a se scénáristou, který by si zasloužil veřejný lynč. Situaci zachraňují zásadně ženské postavy - hledají řešení a konají preventivní opatření. Muži většinou překážejí a trousí prázdné hlášky typu: "Tohle nedává smysl" a "Nech ho být, už je mrtvý". Jedna logická chyba ve dle druhé. Další výprava na Mars, která zklamala. ()

Frank1e

Opravdu? První polovina poměrně napínavá (když přehlédnete fakt, že se jedná o dysfunkční skupinu lidí, kteří si dělají co chtějí a každý má nějakou tu poruchu, či psychický problém a vlastně je tak hrozbou pro všechny kolem sebe) a tak trochu jede v kolejích R. Scotta, což vůbec není špatné. Vše se ale zvrhne v obyčejnou frašku a hromadu nelogických myšlenek a faktů, ihned po zjištění, s čím mají "astronauti" co dočinění. Takových filmů jsme letos viděli už několik a všechny bych řadil o úroveň výše, než je tento počin. Bez jakékoliv zápletky, napětí nebo alespoň špetky strachu. Tolik promarněných scén, kde by se dalo udělat tolik "lekaček", že by to až nebylo zdrávo, ale ono nic. Blivajz který téměř nestojí ani za shlédnutí. Jednu hvězdičku dávám za první polovinu snímku. ()

Alouette

Pár dní do konce mise na Marsu zbývá astronautům, než poletí zpět domů na Zemi. Nicméně je napadne mimozemská bakterie, která jim cestu domů maličko znepříjemní a mnohým zatrhne úplně... Jak jsem dlouho neviděl dobrej sci-fi horor, tak jsem nadmíru spokojen. Není třeba dodat nic jiného, než pochválit. Vřele doporučuji! ()

haffen

Kde sa pri tomto filme stala chyba? Zombíci na Marse? Keď nevieš čo natočiť, daj tam zombíkov a vraždi. Sem tam si rád pozriem filmy o oživlých mŕtvolách, ale toto bolo vážne moc. Ako Horizont udalostí? No to určite. Ako Europa report? Tak to už vôbec nie. U mňa to celé zabila kamera. Či už nezaujímavé prestrihy, žiadné filtre, alebo jej práca tak na úrovni Šeherezády, kedy som sekundu po sekunde mal neustále pocit, ako by som pozeral televíznu inscenáciu a nie sci-fi horor. Točiť sci-fi bez štipky CGI pokiaľ to skutočne tvorca nevie urobiť komorné a autentickejšie vážne nemá zmysel. Film som zavrhol v asi polovičke filmu, kedy kamera začala byť hodne roztrasená a silou mocou handycam. O britských filmoch som si myslel, že na čo narazím, to ma aspoň trochu poteší, ale toto je čistý nedopozerateľný prúser. Dávam 25%. Hodne nadhodnotený tragikomický film. ()

Zombiepod

Spočiatku dokonalá atmosféra Marsu naladí na zaujímavé sci-fi, ktoré po chvíli upadá do béčkovej prázdnoty. Výborná triková a zvuková stránka sú dominantou filmu, kde zvyšok je len rutinne odsypaný mišung. Herci slušní, ale nevýrazní, dej nie je nijak prevratný a nemá ani hlavu ani pätu, navyše dojem často kazí neprehľadná kamera. Celkové zasadenie príbehu a napätie však fungujú solídne. V rámci zábavy, a v porovnaní s inými zombie masakrami, slušný štandart. ()

DavidWebb

Už to tu niekto v komentári spomínal, aj tak by ma vážne zaujímalo, to koho napadlo: "Natočme sci-fičko o zombíkoch na Marse. To bude pecka!"? Ja neviem ako vy ostatní, ale ja som už z toho unavený. ♬ Zombie faces, zombie faces, zombies all the way...♬ Pritom to začína tak sľubne, prvá polhodina je žúžová, nikto sa nespráva ako idiot (no, možno Kim) celkom ma to usadilo a potom... Na toto ste potrebovali Schreibera, Williamsovú, Koteasa? 50% Hasta la bacteria. ()

john.h

Pokud jste hráli počítačovou hru Dead Space, máte hrubou představu, jak vypadá tento film. Je to jen o mnoho víc komornější s pár lidma v pár stanech na malém plácku na Marsu a pár nestvůrama. Výhodou tohoto filmu je, že patří do velmi atraktivního žánru sci-fi hororu, kde nevzniká moc filmů. Vlastně ty opravdu dobré by šly možná spočítat na prstech jedné ruky, takže jsem rád za každý další, který alespoň vyčuhuje nad průměr. ()

nesli

Ze začátku velká nuda, až jsem chtěl film vypnout. Pak se ovšem rozjela velice slušná kosmácká vyvražďovačka a ve výsledku velká spokojenost. 8/10. ()

dkas

Začalo to fakt dobře. Klaustrofobie, deprese, ponorka... Pak se ale kdesi vzal, přiskotačil zombie bývalý kolega a začal "klasický" boj o přežití před zombies... Atmosféra dobrá, efektově super, ale že běhají po Marsu se třetinovou atmosférou jako na fotbale? No nic, to se překousne. Ale ničím nezajímavý scénář se překousává těžceji, podobně jako kabely k hlavnímu vypínači dveří :) ()

Lavinia odpad!

Jeden z nejufuněnějších a nejuvzlykanějších filmů, co znám (hned po Gravitaci). Nudná všednost vědecko-výzkumné práce na Marsu je pár hodin před vytoužených odletem přerušena napadením marsovskými bakteriemi, které přemění člověka v šedivého huhňajícího krvelačného zombieho. Reakce posádky je funění, brek, nesmyslné diskuze a vzájemné se napadání, její redukce až na našeho hrdinu Vincenta, který nakonec ve vesmíru čeká na odpověď základny a případné pokračování, ke kterému doufám nikdy nedošlo a nedojde. Emočně mrtvé, vyloudí v divákovi spíš znechucení. ()

Newman_xf

V rámci žánrové (survival vyvražďovačka) jednohubky za 4* jinak 3*. Čekal jsem větší prů*er. Pradoxně mě uspokojila více druhá půlka než první. Nevypadá to levně, ale mám výhrady k profesinalitě a chování lidí. I když bych vzal v potaz ponorku, tak to na mě celé působí hrozně neprofesionálně (chováním postav nikoli zpracováním). To nabírali astronauty v léčebně, na základě jejich čestého prohlášení, že už na Marsu nejednou byli?:D Asi jsem viděl už moc dokumentů na téma vesmír. První půlka na mě působila příliš nevěrohodně, levně - televizně. Ploché chování postav bych svedl na scénář. Nemám nic proti vykreslení a vývoji charakterů, snad ani ty pseudovztahy mezi nima. Je to jako dobře navržěný stroj, jehož každá součástka je vlastně v pořádku, ale který dohromady nefunguje.. Chemie mezi postavami žádná (ani v kladném ani v zápornem slova smyslu). Nikdo nemá rád Kim. Fajn. To nestačí. Oceňuji alespoň minimální snahu o vývoj postav. Ze začátku mi sympatický nebyl nikdo. No nakonec jsem i věčně nasrané Kim přál, aby přežila. Také oceňuji, že ze 4 antibiotik byl vybrán cefalosporin, věřil jsem mu nejvíc :)) K dokonalosti mi tam ještě chyběl asiat a David Nykl :). ()

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů