Reklama

Reklama

Vetřelec: Covenant

  • USA Alien: Covenant (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

(více)

Diskuze

Tryskomyš

Tryskomyš (hodnocení, recenze)

Idée_fixe

Já byla maximálně spokojená. Bylo to dost "Alienovské". Právě ten Prometheus byl málo a tak mě to nenadchlo. Asi tam potřebuji ty klasické potvory, co známe z prvních Alienů.

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

Ze vraj sa pokracovanie planuje tak uvidime. Hlavne linka s davidom ma zaujala na konci tak som zvedavy ako to bude pokracovat.

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

Odurko

Scotta hlavne v dobe nataceni Promethea a Covenanta zajimaly uplne jine veci, nez kdyz tocil Aliena. Na stare roky zblbnul a zacal resit boha a stvoritele. Mohl natocit nejaky samostatny film na toto tema s "inteligentnim" psychopatickym androidem, jako je David a resit tam otazky, ktere resi v preometheovi a covenantu a nikdo by mu to nemohl mit za zle.

Ale on je resi prave v techto filmech, kde by divak ocekaval jinou hlavni linku, ale bohuzel vsechno to z aliena atp. je na desate koleji a mozna i proto nekladl zadny duraz na profesionalnejsi a logictejsi chovani posadky a celeho deje. Sam se zameril pouze na dej kolem Davida a jak uz ma roky, tak na ostatni zapomnel....

Bohuzel.

na příspěvěk reagoval Idée_fixe, Odurko

Odurko

Odurko (hodnocení, recenze)

Tryskomyš

Áno to rozumiem a mnohí chceli aliena. Problém je, že takto vznikol z toho guláš a prometheus v konečnom dôsledku nemal byť o alienovi. A ani covenant ale pri ňom sa zľakli a silou mocou ho tam natrieskali. + ďalšie blbosti

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

Tryskomyš

Tryskomyš (hodnocení, recenze)

Odurko

Mě toto přišlo spíš jako pokračování Vetřelce. Ten Prometheus sice chápu, že to bylo jakoby, co bylo před Vetřelcem, ale nebylo tam pro mě dost toho zajímavého, bylo to hodně slabé a o ničem. Tedy pro mě.

na příspěvěk reagoval Odurko, Idée_fixe

Odurko

Odurko (hodnocení, recenze)

Tryskomyš

Ja nevidím dôvod. Malo to byť pokračovanie Promethea a dovysvetlovať otázky, ktoré sa položili. Nakoniec z toho bol poskladaný totálny mišmaš, ktorý nevedel, či chce byť pokračovaním promethea alebo aliena. Za mňa to v tomto filme nefunguje a tým pádom nefunguje ani prometheus. Neobstoja ani veci, že info sa dá dohladať v knihách a podobne. Film má fungovať samostatne. Bez "DLC" a iných blbostí.

 

Ostatne, zakladám si na detailoch a zrovna pri kultových filmoch ešte viac. Pristúpil by som na tvorenie androidom, pretože by to bol pekný koncept a odraz našej spoločnosti. Ale tak de*ilno podaný ako v covenante to som jednoducho nemohol zožrať. Nerozumiem, čo by malo byť tak ťažké na pochopenie tohto filmu. Myslel som, že s odstupom času mi to príde lepšie ale nestalo sa.

 

Scott jednoducho ťažil z ničoho a vymýšľal si. Nedokázal tieto dva filmy udržať celistvé, pretože chcel zapôsobiť na fanúšikov či promethea aj aliena. A vo výsledku sú nesúrodé a nefungujú spoločne ba ani oddelene. Možno by tomu tá chýbajúca tretia časť dodala iný rozmer ale pochybujem. Stačí vidieť guláš s názvom covenant.

na příspěvěk reagoval Tryskomyš, Duncan66

Odurko

Odurko (hodnocení, recenze)

Spätne som si pozeral celú sériu Aliena a mám nepríjemnú pachuť po filmoch Prometheus a Covenant. Mnohí sa rozchádzajú najmä v tom, že chceli vidieť film o Alienovi nie o stvoriteľoch a podobne. Ale mne vôbec nevadí smer, ktorým sa Scott chcel uberať. Lenže zničil aj detaily, ktoré boli pre mňa dôležité.

Obidvom filmom by som naparil s radosťou odpad ale to neurobím kvôli pekne spracovanému vizuálu, hudbe a niektorým

nápadom. V určitých oblastiach majú oba filmy kvality. Ale to je tak všetko. Obidva filmy sú nekonzistentné. Na oko lepšia technológia v Prometheovi než v Covenant? WTF? AC by som uveril, že je film pred A1 ale Prometheovi už nie.

 

Prometheus: Výborne začal. Prvá štvrtina bola pekná a mytologická. Chcela ukazovať začiatok života na Zemi a dôvod vypraviť sa ku hviezdnej sústave na maľbách. Začnem detailom, ktorý som neprekusol: vôbec nerozumiem, prečo mal Scott chuť meniť vizuál a proporcie SJ. V A1, mali svoj výzor tzv. biomechanický, kde bolo aj jasne naznačené, že je to ich "skelet" a nie oblek. Vizuál SP ako keby vychádzal z Aliena, respektíve naopak.

Mne je jasné, že nedokončil Scott túto sériu a nedokázal to prepojiť (čo pochybujem, že by urobil). Ale z A1 bolo očividné, že SJ sami vytvorili tie vajcia. Už len tá technológia, ktorá bola v lodi na zabránenie aktivovania sa "vajec" (modré svetlo). Jedine, že by David vytvoril to čo už dávno vytvorili SJ. Lebo inak ani čas by nesedel. V A1 našli SJ mŕtveho už niekoľko storočí. To, že sa postavy chovali ako totálny idioti už nebudem riešiť. Ak sa chcel Scott venovať inému kútu vesmíru, prečo musel ísť tak doslova de*ilnou obklukou? Prečo film ukončil tak ako keby mal nadväzovať priamo na A1 a pritom nenadväzoval? Zbytočný kolaps, veľká nelogika v mnohých veciach. Mnoho to nesedí ani so stvoriteľom "Davidom".

 

Covenant: Čo tu napísať. Nebudem riešiť detaily, že idú na cudziu planétu bez skafandru. Tu mi znova vadí mierna zmena SJ oproti Prometheovi. V tejto časti mi už vadil konkrétny zrod Aliena. To ako sme sa dozvedeli, že ich vytvoril David a tým si vlastne Scott pokazil nadväznosť na A1. Ak sa k tomu chcel nejako dopracovať, tak rozhodne veľmi nešťastne a ja na túto mytológiu som nebol ochotný pristúpiť. Keby bola lepšie spracovaná, nepoviem ani pol slova. 

 

Za mňa osobne Scott nevedel čo chcel točiť. Šialené škrtanie v scenári z Promethea je cítiť a rovnako aj v AC. Scott sa zľakol a vzniklo z toho nesúrodé nič. Nekonzistentné filmy, ktoré nedávajú zmysel a s prepojením na A1 už vôbec nie. Nerozumiem hlavne reči o tom, že tí, ktorí "hejtujú" tento film ho nepochopili. Nemyslím, že som mal problém pochopiť tie filmy. Práveže som ich pochopil až veľmi dobre a tá nelogika nielen v samotných filmoch ale najmä v nadväznosti na A1 je do oči bijúca.

na příspěvěk reagoval Tryskomyš

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

JosephineM

Doporucuju shlednout i Promethea. Tam ta posadka podle me jedna jeste vice jako vyber nejvetsich dementu z planety Zeme, nez v Covenantu. Ikdyz v boji o prvenstvi by to bylo asi hodne slozite na posouzeni :D

JosephineM

JosephineM (hodnocení, recenze)

Můžeme posádce udělit Darwinovu cenu? Všem. Protože tak stupidní posádku aby člověk hledal v celém vesmíru. Jsem moc rád, že zmizeli z lidského genofondu. 

Nový kapitán je bez jakýchkoli vůdčích schopností.

Vystoupíme na cizí planetu bez ochrany, s tím, že tam samozřejmě můžeme něco chytit, nebo tam z nás něco zanést. Nikdy neslyšeli o lidské historii? 

Člověk zasažený krví infikovaného kolegy, a to zasažený přímo do obličeje a otevřených úst, zamkne v místnosti s infikovaným kolegou, nijak neinfikovanou kolegyni a jde řvát do komunikace s mateřskou lodí, co má sakra dělat. Totální panika, žádný protokol na místě, jak se chovat. Pak tu tzv.karanténu otevře, uklouzne jako debil na krvi a vystřelí bůhví kam. A pak krásně rozstřílí vlastní raketoplán, protože ta kráva by netrefila ani dveře od chléva, natož rychlého a rychle rostoucího mimozemšťana. 

Neinfikovaná kolegyně. Co je nejlepšího udělat pro infikovaného člověka, který sebou třese, mlátí a kterému už částečně vybouchla krvavě záda? Obejmout ho! Nic logičtějšího ji zjevně nenapadlo. 

Další infikovaný člen posádky? Pěkne ho podržíme, aby jeho krev stříkala všude kolem přímo na nás. 

A nahoře jeden člen posádky musí doslova přemluvit druhého, aby se v příšerné, nebezpečné bouři nepokoušel přistát dole na planetě. Vždyť mají na lodi jen necelých 2000 lidí, proč neriskovat jejich životy, jen proto, že moje manželka panikářsky řvala do komunikace? 

To Weylend enterprise tu posádku posbírala po nějakých ústavech? Psychicky jsou zcela nepřipraveni na jakýkoli výsadek. Jejich inteligence by něco znamenala pouze, kdyby se sečetla dohromady. Pak by snad vyšlo nějaké slušné číslo. U většiny se divím, že dokážou chodit po dvou. 

na příspěvěk reagoval Duncan66, Braveheart

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Deryll

Je to moc krátký podle mě, ale na fan tvorbu je to dost dobrý. I herecky obstojné. Ale jinak příliš neoriginální :)

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

Len zostrihané videa s hry, kto hral Isolation tak nič nové tam preňho nieje.

na příspěvěk reagoval SsgtJira

SsgtJira

SsgtJira (hodnocení, recenze)

Slibný začátek, zatím z toho mám lepší pocit co se týče příběhu než z covenanta..

na příspěvěk reagoval Tryskomyš

Tryskomyš

Tryskomyš (hodnocení, recenze)

bobstock

Mně se právě tento Covenant líbil hodně, stejně jako tenkrát ten první Vetřelec. A co se týče dalšího možného pokračování, tak se mi zdá, že to opět skončilo tak, že by to klidně zase mohlo pokračovat. Ale myslím, že to byl pěkný film a další pokračování není nutné. Řekla bych důstojné zakončení celé série.

Související novinky

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (více)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)

Reklama

Reklama