Reklama

Reklama

Vetřelec: Covenant

  • USA Alien: Covenant (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (CinemArt)

(více)

Diskuze

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Lojz@

V pořádku, klidně na to tak nahlížej, já s tím problém ani jako fanoušek alieného univerza nemám. Ctím jakýkoli jiný názor, který ctí ten můj.. ;)

na příspěvěk reagoval Lojz@

Lojz@

Lojz@ (hodnocení, recenze)

Castrator

Pokud to bude pokračovat dále v těchle stopách, tak to rozhodně totálně zatratím. A nevěřím, že další díl bude něco super. Ale uvidíme, pamatuji si jednu legendární hlášku jednoho pána, který dávno zemřel: "Všechno je jinak!"...

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Lojz@

Že byla narušena koncepce jsi psal ty, to není můj názor, abychom se shodovali. A pokud tomu tak je, tak nemůžeš být už jeho fanouškem, když byla narušena tak moc, jak jsi uvedl. 

na příspěvěk reagoval Lojz@

Lojz@

Lojz@ (hodnocení, recenze)

Castrator

My se asi neshodneme, mám tady X kamarádů, fanoušků Aliena a všichni to poslali do hajzlu, Promethea i Covenant, prej že si z nás dělají prdel.

na příspěvěk reagoval Castrator

Lojz@

Lojz@ (hodnocení, recenze)

Jakkob

Já Ti to neberu, ale Prometheus a Covenant beru jako zesměšnění Aliena, prostě pro mě, jakožto skalního fanouška, jsou (promiň) tyhle nesmysly naprosto nepřijatelné a totálně porušily celou koncepci.

na příspěvěk reagoval Castrator, Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Lojz@

Mě se Covenant i Prometheus jako spin-offy docela líbí a zbytečné mi nepřijdou ani v nejmenším. Jsem za jejich existenci rozhodně rád a třeba mi jsou stále milejší než ten Blomkampův koncept, který chtěl jeden čas natočit...

na příspěvěk reagoval Lojz@

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Lojz@

Alien a Covenant jsou dva filmy, těžko může první/druhý narušit koncept druhého/prvního.

A Covenant o Vetřelci v podstatě vůbec není, je ve filmu jako prostředek. 

na příspěvěk reagoval Lojz@

Lojz@

Lojz@ (hodnocení, recenze)

Jsem si dal druhou projekci, ale zase jsem to nedokoukal, tady je úplně všechno špatně, to je snad vtip. Tohle totálně narušilo koncept Aliena, první polovina ještě šla, ale ta druhá, jak se ti dva teplý androidi ocucávají kdesi v té jeskyni a všude je tam, je katastrofa. Nikdy bych neřekl, že takovou píčovinu na točil Ridley Scott.

na příspěvěk reagoval Castrator

bobstock

bobstock (hodnocení, recenze)

PKD

Jo Bude to z 18.stoleti bez indianu, ale bude tam uz mlada Ripleyova 🤣    me bude stacit, kdyz to bude mit rating 15+ a nebudou tam bojovat plyšoví alieni vs. gayové 😁

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

bobstock

Neco takoveho bylo v nowinkach. Ne, ze by me to nezajimalo, ja jen doufal, ze 1 dne dostanu neco jako The Thing 2011. Kdyz se to rez. povede jako Nedejchej 1,tak to beru. Ne. Aliena v 18.st.mezi indijanky, to by bylo divne. 😂

na příspěvěk reagoval bobstock, bobstock

bobstock

bobstock (hodnocení, recenze)

PKD

Fede Alvarez potvrdil, že dělají na restartu Aliena, ale nebude mít už nic společného s původní řadou. Má to být ve stylu nového predátora Prey-kořist.

na příspěvěk reagoval PKD

bobstock

bobstock (hodnocení, recenze)

PKD

Zdravim, jen dotaz koukám, že csfd stáhla u Ridleyho profilu připravovaný projekt na pokračování Covenanta a doplnění posledního střípku před klasiku ze 79. Takže to znamená definitivní konec Alien univerza ve spojení se Scottem?

na příspěvěk reagoval mm13, PKD

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

tron

How did Sergeant Lope get infected? We see he's attacked by a facehugger, though it's ripped off him presumably before he can be infected, but later on he dies by chestburster. But, how did he get infected, normally the parasite needs to remain for a few hours, not just a few seconds.


This is just one of many errors as this contradicts the facts that (non Alien vs. Predator) facehuggers will take hours, sometimes up to a day before falling off and dying, however, when exactly in that 24 hr period does implantation happen is unknown though it is safe to assume that it is not straight away or immediately upon attachment like it happened to Lope. One of the reasonings given so far is that these are not the Xenomorphs we know, they are David's creations and so in addition to their different appearance, they may function differently, though it's still a goof based on just how fast it happened and it makes one wonder why they have those oxygen bladders if they don't need to stay on someone's face for more than a few seconds. It's also possible David(posing as Walter) had infected the replacement bandage he puts on Lope's facial burn with black goo, which he's shown to be working on. But that doesn't explain how it would result in a Xenomorph, which apparently needs the chestburster/egg infection method. Through the films it's established that people are screwed at the moment they have the facehugger in their face; even although they uncharacteristically managed to rip it off very fast, it showed its proboscis hanging, meaning he had already planted its seed. About the incubation time, well, if we take in consideration that the chestbursters in this movie exploded basically as miniature Xenomorphs instead of the slow-incubating limbless larvas shown in all the other canonical films, it's probable that those Xenomorphs are a special breed, probably an imperfect prototype or a cheap fast form of the future aliens. In nature, the longer is your development state, the more complex and smart your species is, and indeed, those Xenomorphs seemed substantially less smart than the classic breed. As the one at the end tried to mindlessly smash the dropship's windows open with its head instead seeking any other opening in the hull to sneak into like the Alien in the original film tried to do. What we see are David's first generation of successes, not the final products that we're used to seeing. Every piece of them is inconsistent with what we know: the eggs open to being touched instead of just movement, the implantation and gestation is too quick. the chestburster is too developed and the adult grew too fast (which is saying something given how fast they usually grow). We see David taking two facehugger embryos along with him at the end and a whole ship full of humans to experiment with, odds are he's planning to improve his creation until they're the creatures that we know. The film's novelization states that David accelerated the life cycle of the Xenomorphs he created. Presumably as a means of building up an army of them in a shorter amount of time. One explanation is that in the whole series we only ever see 2 actual facehugger scenes the first is Kane who is hugged in a very hostile environment by a very old egg, the hugger could have remained attached for longer simply to keep the host alive or because it was old thus it's implantation process was slowed. The second is Newt's father who again is hugged by an old hugger and we never see how long it's attached for. (long enough to drag him back to the truck at least which could be as little as 10 minutes). All other scenes are either not shown or stopped (Ripley in Alien 3 is only shown in one short flash in the intro, the dog/ox is never shown), one problem however is that the facehugger is always shown to incapacitate their target in a way that is suggested to be some form of chemical anaesthetic (quickly knocked out, no memory of the incident ect) as indicated by both Kane and Pervis' reactions. Not having memory of the facehugger just waking up to see the carnage that was the birthing of the aliens or the after effects with no indication of how long the whole thing took but given the crew of the betty were still onboard it's easily within 24 hours).

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

tron

To asi nikdo nevyřeší. Příčítej to ´´inteligentnímu´´ scénáři. Kvůli kterému to rozhodně nemám doma, heh. A nebo je to někde ve vystřižených scénách či v bonusech, které já nemám.

na příspěvěk reagoval bobstock

tron

tron (hodnocení, recenze)

Neviem no, nikde tam nebolo nič také jasne ukázané, ani zdôraznené. Proste len zrazu bol rozsekaný na ošetrovni. Práve som to dopozeral, asi siedmy raz som to videl a stále mi to nedocvaklo. Tak sa pýtam väčších inteligentov, než som ja.

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

tron

No já si nic jiného nevybavím. Nebo se taky nadýchal toho sajrajtu. Jak jinak by k tomu děťátku přišel? ;-)

tron

tron (hodnocení, recenze)

PKD

Dve a pol sekundy nepovažujem za správnu odpoveď. Facehugger bol z neho prakticky okamžite strhnutý, takže týmto spôsobom nemohlo dôjsť k infikovaniu.

na příspěvěk reagoval PKD

tron

tron (hodnocení, recenze)

PKD

Nie nie, to myslíš Lopeho "manžela". Lopeho hral Demián Bichir. Na planéte bol k nemu prisatý facehugger, ale trvalo to tak dve a pol sekundy.

na příspěvěk reagoval PKD

Související novinky

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (více)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)

Reklama

Reklama