Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

Asdas

Do rovnakej rieky vstupovať nechcem .Ridley tomu rozumie a aj keď ten film možno už nikdy neuvidím alebo sa k nemu nebudem vracať ako k prvým dvom dielom "série" stále je to vysoký nad štandart v rámci letných blokbasterov . Technicky dokonalé ,kvalitne ozvučené a scenáristicky nadpriemerné s jednou ľahko pribrzdenou posádkou :) ()

kelto44

Cakal som od toho ovela viac kedze seria Alien je moja velmi oblubena, takze niesom velmi spokojeny ako som si myslel, ze budem. No je to vcelku dobry film, herci dobri a sympaticki, dobra atmosfera. Lenze pre mna to je velmi dlhe a popravde nudil som sa. /80%/ ()

tavvva

Mám výčitky, že jsem uvěřil slibům, jak moc se to vrací ke starému Alienovi 1 a 2. Vlastně nevrací ... navazuje to na Promethea, který mě rovněž nenadchl. Je to místy děsně teatrální fraška, které chybí charisma. Epickými bubny a kulervoucími 3D rendery se to hemží, ale chybí tomu duše ... Děsně mě štve, že se Prometheus a tohle snažilo o vysvětlení, jak Alieni vlastně vznikli ... zlikvidovalo to tu pěknou oblast "neznámého", která tvořila jednu z pozitivních hodnot celé série filmů s alieny. Navíc je to jeden WTF vedle druhého. Spousta věcí zcela postrádá logiku. Pokusím se to nějak dostat z hlavy, neboť to vlezle a agresivně narušilo dojem z prvních dvou dílů Aliena. Scott se už asi definitivně pomátl nebo začal trpět stařeckou demencí. Chci zpět svoje peníze a čas, ty senilní dědku!!! Jedna hvězda za technické provedení a temnou "atmosféru". ()

Nalimator

Opět je to takový výběr, skládanka scén z předchozích vetřelčích filmů včetně podobných lekaček a postupů. Kdo neviděl žádného vetřelce, tak tohle může použít jako takové bestoffko. Opět to tam všechno zachraňuje nová Ripleyová, dokonce hodně podobným způsobem, jsou tu hondej i zlej android, stejný odlety na rychlo se zaháklým vetřelcem a navíc je tu taky spousta nelogičností - jasně, že na neznámou planetu je dobrý vstupovat bez ochranej obleků, nejlépe rovnou v šortkách. Vlastně je to jako předchozí Prométheus, jen zasazen do novýho prostředí a znova okopírované scény. ()

MyrnaAlec

Je libo filosofující androidy hrající na flétnu ? Zbytečné plácání o ničem ? Tak to je přesně tenhle film. Do doby, než přistanou na planetě, se na to dá koukat, ale potom se to zvrtne do nechtěné komedie. Neleknete se nikdy, vše je předvídatelné a jen si přejete, aby to příšera vzala z gruntu a rychle a byl už konečně konec. Nebýt Fassbendera, tak se na to nedalo vůbec koukat. Za mě to byl poslední kousek z alienovské skládačky, Scott prokázal jenom to, že už nemá absolutně soudnost. Jako stvořitel série ji zároveň i pohřbil. ()

thepeabody

Ne. Ne, ne, ne. Všecko špatně. Všecko. Když si po tomhle filmu musíte pustit aspoň Promethea na spravení chuti, je vám jasné, že jste právě viděli neskutečnou sračku. ()

mikhail

Na jedno pozretie OK. Ale osobne pre mňa obrovské sklamanie. Scenár strašne prvoplánový, s kopou analógie z pôvodných votrelcov. Chovanie postáv v niektorých situáciách úplne nelogické. Herecké výkony...Fassbender ako vždy parádny, zvyšok nevýrazný. Vlastne okrem Fassbendera si za pár dni nespomeniem ani na jedného herca, ktorý by v tomto filme hral. ()

DassemUltor

Hele nějak nemám sílu to komentovat chytře. Líbilo se mi to, ale něco mě tam sralo. Vidím to na slabší 4 hvězdy. Líbilo se mi to méně než Prometheus, přestože to bylo v něčem zase lepší (zalepení děr v příběhu). Uvidíme jak se to bude vyvíjet dále! ()

jprmusic

Nejsem tak odborně vzdělanej, abych film filozoficky rozebíral, jako řada zdejších odborníků - takže jen stručně: film se mi nelíbil a je to pro mě rozhodně nejhorší z Vetřelců. Totálně slabomyslnej scénář (podívejte se kapitáne, je to naprosto bezpečné .... ) podtrženej hororovým castingem (Waterston ? Proboha kdo za to může ....... ) způsobil že jsem 2x skoro usnul a poprvé jsem se u Vetřelce koukal na hodinky - několikrát. Jedna hvězda ..... nevím ani za co ...... ()

Olafsson

Film je pro mě velikým zklamáním... Příběh má díry, posádka Covenantu se chová absurdně, nezodpovědně, chaoticky a diletantsky... Půlce negativních věcí které se ve filmu staly se dalo zabránit jednoduchým používáním (selského) rozumu... Až na Fassbendera je tady zcela na hovno herecký obsazení... Ve srovnání s Prometheem opravdu bída... Hlavní hrdinka vypadá jak lesbická feministka studující gender studies na Fildě... Zbytek je k smíchu a nezachrání to ani dvě pěkný holky na palubě.. Škoda že aspoň ten Franco nedostal žádný prostor.. Myslím že by byl zdatným sekundantem výbornýho Fassbendera... Hlavně že byla dodržena genderová vyváženosti v obsazení a rovněž multikulti mezirasové partnerské vztahy dostaly svůj patřičný podíl, to aby náhodou Jewrywood nezůstal nic dlužen politicko korektní neomarxistické doktríně vládnoucí americké mainstreamové filmové produkci... Až na perfektní vizuální stránku se mi z toho filmu chce spíš brečet / zvracet... Mnohem slabší než Prometheus, jednoduše zapomenutelná hovadina... ()

bezslipov007

Vzdy som si myslel, ze byt kozmonautom si vyzaduje iste predpoklady, jednym z tych kriterii je, aby kozmonaut nebol sprosty a daco v tej hlave mal. O to zarazajucejsia mi pride nelogickost konania postav v tomto filme. Idem na cudziu planetu, tak asi by pri tom mal existovat nejaky bezpecnostny protokol. Nejake prieskumne vzorky, vystup v skafandri atd. Rovnako ako to, ze neposlem na planetu drvivu vacsinu posadky. Takisto ma sklamal nevyuzity potencial Prometea, vela otazok zostalo nezodpovedanych, napr. preco chceli Inzinieri znicit ludstvo. Jednoducho mnoho fanusikov, mna nevyjimajuc, asi cakalo viac a hneva ma nevyuzity potencial. Zeby Ridley nemal viac fantazie, alebo mu to zatrhlo studio? Kto vie. Nakoniec sa Ridley asi naozaj chcel vratit ku klasike, ale bolo to pre mna rozpacite. Inak na svoj zaner dobre sci-fi. Dobra atmosfera. Ale pre mna velmi vela nevyuziteho potencialu a tieto skody sa uz nebudu dat nikdy napradit. Ale tak co uz.... Ako tento koncept je tiez zaujimavo rozohraty a pokracovanie isto bude stat za to, ale za aku cenu? Velka skoda... Za mna 7/10 ale najradsej by som ich tam vsetkych za toto nakopal. ()

PAVLIS

70% Čekal jsem to podle současných 65% horší. Přitom na velkém plátně tomu napětí nechybí a objasňuje se tu vznik Vetřelce a to samo o sobě není málo. V televizi možná bude více viditelná lehká rozvleklost a dementní oddělování se potravy, teda postav, které mi vadilo už v jedničce. Nebo menší množství akce oproti dvojce. Nebo nevýrazná nová Ripleyová. A nebo... Vlastně to má víc záporů než kladů, přesto vidění nelituju a musím zkusit i Promethea, když s tímhle souvisí. ()

FrediaK

Universum Vetřelce mám vážně hodně rád. Pořád je to ta hutná, temná a geniálně syrová atmosféra. Perfektní režie a výtvarné zpracovaní. Podle mě však tvůrci nevědí, co chtějí vlastně říct, jenom honem pospíchají, aby tu už byl vetřelec a začal z vesela rubat posádku. Prometheus měl takový potenciál a všechno to vyšumělo jednou apokalyptickou scénou. V celém filmu jsou neskutečné chujoviny a nesmysly. Opravdu se jedná o posádku lodi? Nebo probudili bandu farmářů, kteří nevědí vůbec nic o bezpečnostních protokolech, karanténě, ochranných oblecích, výběru obyvatelných planet, no prostě partu lam? V kině se pořád jedná a perfektní audiovizuální zážitek, u kterého jsem si rval vlasy zoufalstvím a hrůzou, bohužel ne v momentech, kdy to měli tvůrci v úmyslu. Schválně jsem se podíval popáté na Promethea a tam to prostě klape! Má to hlavu a patu ... Vetřelec: Covenant má leda tak tu hlavu ... urvanou a plovoucí v jezírku :-/ ()

dur.dur

Covenant je syntezou Aliena, Aliens a Promethea. Spousta motivu se zde objevuje znova a clovek je za to rad. Snad krom te vecne neduvery v syntetiky, na nichz to vlastne vsechno stoji. Dějová linka se tak točí především kolem Davida/Waltera a ostatni jsou vlastne jen komparz. Nicmene vizualni zpracovani na jednicku a napeti to v cloveku taky vyvola. Tesim se, co bude dal. Bude-li neco. ()

Pitryx

PRVNÍ DOJEM:Jednoznačně za 95 kousků. i když tomá spoustu ale. To první jsou zbytečné filosofické žvásty dvou androidů. Scéna mi připadala nechutně dlouhá a foukání do rákosu mi lezlo na nervy, protože to úplně zabrzdilo děj. Bohužel jsem si v celé posádce nenašel jediného sympaťáka, takže... No, nic, zatím to nechávám jak to je, podívám se ještě tak desetkrát, protož je to sci fi jak má být, co se týče vizuálu, a pak hodnocení znova zvážím. ()

george82

Takže vetřelci jak je známe je výsledkem pokusů nějakýho androida? Ten Scott se snad už pomátl. Nevím no. Tohle mi přijde už moc prostě. Čekal jsem víc. 3 hvězdy jen z úcty k prvním vetřelcům. ()

vieriX

Tohle je naprostá degradace značky Vetřelec i když v podstatě jde o Prometheus 2. Tolik nelogičností posádky to snad jsem ještě neviděl, zase spoustu náboženských blbostí o zrození. Pane Scotte tohle opravdu ne nechte sérii spát nebo to vložte do rukou Blomkampa jehož concept vypadal úžasně. ()

ratpile

Asi jako Prometheus. Vizualne velika scifi podivana. Patricne ohromujici, dospela, temnou vesmirnou romantikou oplyvajici. Uvod je, stejne jako u Promethea zajimavy, prvni vetrelci ukazy jakbysmet. Navic je to o level vetsi krvak a spousta scen ma ve sve intenzite poradne grady. Bohuzel, a znovu - stejne jako v Prometheovi, posadka lodi Covenant rozhodne nepusobi jako banda vedcu, ale jako skupinka idiotu a clovek by spis v te parte vdechovacu pylu cizo-planetarnich rostlin hledal Vasquezovou a Hudsona, nezli vykvet lidstva. Banda moravaku na vylete v KLDR. Nanestesti, i ta zaverecna divoka nahanecka s dorostlym vetrelcem stoji za prd, tudiz jsme zase nekde na pul cesty. Neni to Vesmirna Odysea, ani poctivy vesmirny horor. Neni to spatne, ale ze by clovek napetim nedychal nebo se citil intelektualne obohacen, to se taky po vetsinu stopaze tvrdit neda. Dalsi dil klidne snesu, ale za velkou udalost to bohuzel jiz nepovazuji. Jednicka porad vladne ve vsech ohledech. Ve vesmiru vas totiz nikdo neuslysi kricet.. ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)