Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

Yoda sama

Keby to nebolo tak hrozne nepodareno zlepené dokopy, tak by to vo svojej podstate mohol byť výborný film. Avšak tie nepochopiteľné voľby (vystrihnúť dve kritické scény z filmu a použiť ich ako prequel v reklamnej kampani) a tá nedotiahnutosť z toho nedokážu spraviť plnohodnotnú zábavu. Takto sa síce bavíte na tom šťavnatom gore a prekvapí vás, že vlastne to celé je len a len o Davidovi a všetko ostatné sú len druhé husle jeho vyčínaniu, no nikdy to skutočne neprijmete ako celok, pretože to k sebe nepasuje. Hrozne zmarený potenciál. ()

Danny F.

Opakující se lákání signálem na začátku filmu. Tohle tady už bylo. Vetřelec už ztratil to kouzlo a strach z neznámého nebezpečí už je pryč. Bylo ho vidět víc než dost, ale už né v takovém množství. Film už nenabízí nic aktuálního a originálního. Bylo by lepší nechat vetřelce už na pokoji. Potěšilo tempo filmu a akce s monstrem samotným. Děj je kupodivu ucházející. Otřesný byl ten uměle digitální vetřelec. Proč nezůstali u běžných triků jako v případě klasických vetřelců. Tam naháněl husí kůži. Tady působí už tak trochu jako bubák pro děti. 70% ()

Trustme

Sci-fi survival s kompromisem pro tábor fanoušků akčních Vetřelců i pro zvědavé diváky "co bylo dál?". Bohužel Ridley Scott upozadil Prometheuskou línii a Inženýrskou odyseu, označil viníka, ale stále nemáme logické, funkční odpovědi, proč se všemu tak sofistikovaně děje, když je to furt jen vyvražďovací horrůrek. Opět vesmírná posádka nepřipravená na nezvané hosty a stát se jejich hostiteli. Žena proti Monstru. A nějaký ten android, který se snaží zmást diváka (Fassbenderovo two man show). Jenže ono je to tak luxusně zabalené a značkové zboží, že si to chceme vyzkoušet a znovu se tetelit jak se to díl od dílu trikově reálně a agresivněji klube na svět a člověk prohrává svůj boj proti nejdokonalejšímu organismu ve vesmíru (žena je až druhá). Takže ALIEN je slavná filmová značka a zatím jí vyrábějí stále tvůrci, kteří jí chtějí udržet v dobré kondici a věrný fanoušek odpustí tu dlouhou cestu mezi hibernací a cílem. ()

fefee

Prvý ostane top ale toto je nové pokračovanie celkom slušnej sci-fi hororovej príbehovej línie ktorá bola dosť predvídateľná ale pasovala a rozhodne nenudila. (3,5*) ()

lykan9

Rozhodně se jedná o lepší počin, než v případě Promethea, ale moderní styl Vetřelci prostě nesedí. Chybí tomu prostě ponurost, která byla pro vetřelce typická. Přesto samotný příběh byl dobrý a Fassbender opět exceluje a zrození prvního vetřelce je doslova ohromující. Covenant ve mě vyvolal naději, že se dalším dílem můžeme opět těšit na toho pravého vetřelce. ()

pursulus

Mé hodnocení celé "vetřelčí" řady a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

Sany33

Ridley Scott nás opäť raz pozýva do svojho sveta v ktorom sa cíti ako doma. Ďalší diel votrelca ma veľmi pôsobivý vizuál a nakoľko som nevidel predchádzajúci diel aj celkom zaujímavý príbeh s množstvom dier, ktoré mi ale z najväčšou pravdepodobnosťou zhliadnutie Prometea všetky zacelí. Aspoň tomu verím. Inak pre mňa trocha očakávateľný koniec. Na druhej strane som celkom zvedavý na tú apokalypsu, ktorá bude v ďalšej epizóde ak sa ju teda Ridley rozhodne natočiť. 58% ()

Skeksis

Bársaká piča sa na vás nacapí, a nemusí byť ani z inej planéty. Ale táto bola taká životaschopná a bojovná, že by prekonala aj modlivku nábožnú. Fassbender si zase zahral robota, dokonca dvoch, tak sa asi doteraz teší. Dokonalosť to nebola, ale mne sa film páčil. ()

Killda

Ridle Scott je stále vizuální bůh, kterému většina mladých režisérů musí jen závidět. Kámen úrazu u Covenanta je však to nemilé propojení dvou zcela odlišných filmů - minimalistického a atmosférického prvního Vetřelce a epické scifi fantasy Prometheus. No a když k tomu přihodíme opět hloupý scénář, vyjde vám neatmosférický a bezpáteřní výsledek, ve kterém vám nezáleží ani na jedné postavě. Scott se bohužel zbytečně zamotává v tak jednoduchém konceptu, který funguval u jedničky. Pomalu tak ruinuje vlastní originální značku. 6/10 ()

vyfuk

Tak dlouho se chodí se sklenicí pro absint až ledvina praskne. Tak moc se vetřelci rodí až se záda utrhnou. Asi zde se opět projeví můj silný skepticismus. Asi se stále nemohu odprostit od toho, že od momentu natočení původního Vetřelce se ono téma jenom przní, przní a przní. Celé už je to docela dost silně ubohé a stereotypní. Prometheus byl zajímavý poznatek o tom co se tedy vlastně dělo. Místo odpovědí spíše přinesl další otázky. A mezitím co toto ne jakožto Prometheus 2, ale Vetřelec, mělo značce zlepšit reputaci, tak celé to dává věci další otázky. Kupříkladu to, proč se vlastně David v prvním díle chová normálně a "ve dvojce" mu nenávratně rupne v rozhledně. Nebo spíš v křemíkovém obvody. Musím asi uznat i to, že moje únava a nespavost na kterou jsem na předpremiéru šel mě přiměla toho si tolik nevšímat detailů a souvislostí a o mnoho jsem se asi i připravil. A sice asi to, že je zajímavá myšlenka, že Aliena tak jak ho známe vlastně vytvořil android a že ještě předtím byla spousta hybridů, které vidíme i v Prometheovi a nebo zde. Opět ale jde o podstatu věci, že to celé nabízí ještě více otázek než odpovědí. Což by se přesně dít nemělo. A už jenom samotné zpracování bere za své. Scotty má v tomto ohledu vždycky tak nějak problémy. A sranda byla, že jsem na tenhle film šel s jistotou, že bude líp, jelikož to je zase v jeho rukách. Ale pak jsem si uvědomil, že to bylo v jeho rukách celou dobu. Mimochodem láska Fassbender loves Fassbender byla zábavná. Nejhorší na tom je, že celý film má neuvěřitelně nevyužitý potenciál. Finální scéna Das Rheingold byla naprosto uchvacující a byla by jenom dokonalou tečkou v závěru skvělého filmu. Problémem zůstává že oněch předchozích sto patnáct minut zase tak super nebylo. Zrovna teďka jsem přemýšlel nad tím, že kdyby v roce 2012 se na Prometheuse vykašlali a zkusili by restart v podobě seriálu, nejen že by předběhli dobu, ale udaly by ji určitý směr a stali by se jejími proroky. Místo toho se točí pokračování, které mají světlé okamžiky a ne světlé celky. Na jednu stranu vítám zprávu, že Ridley chce točit dál. Alespoň se tím určí jestli jde o ždímání potencionální však nerealizovatelné myšlenky a nebo snaha o to opravdu udělat něco dobrého. Ukáže čas. Ale jakože první zkušenost s IMAXem jakože nic extra. ()

klima777

Covenant. Alienation. Alien Nation. A může za to David... (3,5*). ---------- A tentokrát okolo slídí Blade Runner a mýtické kruhy se prostupují (což je snad dáno prstokladem). ()

Bad Guy

Hrálo si to absolutně na kdo ví co... nesympatické obsazení, což ve vás ještě víc iritovalo nulové napětí, takže vám bylo naprosto u prdele, že tam někdo chcípne... film ve stylu dialog-akce-dialog-akce... wtf :-D a naprosto debilní vysvětlení událostí po Prometheovi v jedné minutě... a to nemluvím o tom, jak zařízli Noomi... nechápu, proč neudělali čistě Vetřelce nebo pokračování Prometha... místo toho, to sloučili a extrémně překombinovali a už vůbec nechápu, jak to mohli ve finále takhle neskutečně posrat. Nejenže mě film zklamal, ale i brutálně nasral! ()

Lukyn007

Covenant sice krkolomně odpovídá na otázky, které zůstaly díky Prometheovi nezodpovězeny, nicméně stále má se sérií Vetřelec pramálo společného. A smutné na tom je, že je pod oběma snímky podepsán režisér původního filmu z roku 1979. Scott nepřichází s ničím novým, co by se v sérii neobjevilo. I přesto, že je film zručně natočen, tak nabízí pouze nelogické chování postav, jež divákovi způsobí nejedno zamyšlení nad režisérovým pojmutím látky. Chvílemi to opravdu vypadá, že sledujeme parodii. Což Scott patrně nechtěl. ()

wenca

Podruhé nerozumím haterům. Přijde mi, že lidi prostě potřebují dalšího Aliena. Co je špatného na tom, udělat film ze stejného universa, který není primárně o zrůdě ve tmě, ale i o filozofických myšlenkách? Pro mě perfektní propojení a prohloubení vetřelčího univerza. Klidně bych v duchu Promethea a Alien: Covenant viděl další hromadu filmů, třeba po těch 3-5 letech. Přemýšlím nad 5*. ()

Darill

Na tomhle filmu je špatně snad všechno. Předně nemá žádného jasného hlavního hrdinu, kterého bychom sledovali v průběhu filmu a věděli, že se na něj máme zaměřit. V:C ale vlastně většinu doby nemá ani záporáka - bohužel se tu Vetřelec svezl na vlně zbytečného vysvětlování. Stejně jako nedává vůbec žádný smysl vysvětlení superschopností Supermana v Man of Steel, nedává pražádný smysl ani vysvětlení vetřelce. Dalším problémem je složení postav - kapitán je uplakánek bez autority a jeho crew je plná nedisciplinovaných lidí, kteří nedodržují ani základní pravidla přežití v cizím prostředí (jít si na tajňačku sám do neznámého prostředí na cígo a sahat holou rukou na neznámou flóru je prostě dobrý nápad). Jeden by čekal, že posádka, která dostane na povel loď s 2000 kolonisty na palubě, bude pečlivě vybraná a poctivě vycvičená. Místo toho ale máme sebranku outsiderů, kteří neudělají snad jediné rozumné rozhodnutí. A poslední věc, která je ale spíš otázkou vkusu, je odporný CGI alien. Myslím, že by vlastně stačily spíš drobné úpravy, abychom dostali slušný sci-fi horor. V téhle podobě však nechápu, jak tomu někdo mohl dát "razítko" a pustit to do kin... ()

mirec88

Bol som zvedavý na nového Votrelca, ako bude príbeh z Promethea pokračovať. A dostal som to, čo som chcel. Nie je to samozrejme ten starý Votrelec, ale aj tento má správny drive, scény sú strašidelné, napínavé a krvavé a herci sú vynikajúci. Páčilo sa mi to. Aspoň som prišiel na to, kto stvoril Votrelcov. Super film, ale k plnému hodnoteniu mi niečo chýbalo. Asi Sigourney Weaver. ()

blackJag

Prometheus 2, se všemi klady i zápory svého předchůdce. Základní premisa, vysvětlující zrod xenomorfa, se mi líbila, taková ta nepochopitelná zrůdnost k tématu celkem sedí, přesto to chtělo přitlačit na sofistikovanosti a nepoužívat za každou cenu ty nejotřepanější postupy. Stupidita postav je snad ještě na vyšším stupni než posledně a to vadí, i když jsou vám všichni totálně u prdele (protože scénář). Taky pustit si na palubu Prince a pruďase se možná při castingu jevilo jako zajímavý nápad, McBride to ale prostě nedal (a je putna jestli Franco obstál, protože je ve filmu pár vypečených sekund). 65% ()

ghatos

Kontaminace, biohazard...tam to má každý u zadku :) . Nějaká bezpečnost - každý na to jebe a to teda těžce. Posádka je tam opravdu méně, než potrava. Tahle rezignace na nové postavy, logiku, promyšlenost či rafinovanost zamrzí. Jinak tvoření a stvořitelé jsou interesantní, což o to, ale to samo o sobě úplně nestačí. Chybí tomu nekompromisnost, důležitost, vtahující dramatičnost...Zeck to dobře popsal. 57%. ()

mandlova

Maniakální android Fassbender. Nic víc nezaujalo, nejméně určitě ty scénáristické facepalmy "vylezme na planetu, kde jsme nikdy nebyli, jen tak, bez skafandrů, a uvidíme" až ke grotesce opakovaných uklouznutí na čerstvé krvi a budeme věřit androidovi, který tu 10let o samotě dělal co vlastně, pojď se podívat blíž, pojď.... Předvídatelnost je bohužel ještě větší než u Prométhea. ()

zigíš

Fakt, že sa jedná o prvého Aliena, u ktorého som sa smial (ok, drobne som sa pochechtával už u Prométhea) kruto reflektuje nemilú skutočnost, že pokial sa látky nechytí niekto iný (v podstate ktokolvek) je táto franšíza mrtvá ..hodnotenie naprosto objektívne, už ani ten vizuál tam nie je ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)