Špičkoví iluzionisté ze skupiny Čtyři jezdci (Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco a Lizzy Caplan) se vracejí ve svém druhém dobrodružství, aby na svém celosvětovém turné předvedli kousky přesahující hranice lidského chápání a posunuli hranice jevištních iluzí do nových výšin. (Freeman Ent.)

tukanen

tohle už je fakt moc :d, i jednička byla dost ale tohle už ani moc nebavilo, D. RadCliffe dobrejm L.Caplan hrozná, za mě by bylo lepší ubrat nohu z plynu, herecký potenciál tady totiž je obrovský ()

brzozin

Musím s politováním oznámit, že se mi to ani za mák nelíbilo. Ale měl jsem to čekat. Jezdci byli zkrátka koncept na jedno použití. Poprvé to bylo inovativní, zajímavé a napínavé. Ovšem tahle křečovitá nastavovaná kaše je něco příšerného. Nebudu spojlovat, ale jen zmíním, že v reálném světě by se celý příběh odehrával zcela jinak. Už starý dobrý meteoroog Lorenz, který zkoumal teorie chaosu, by nad tímto dílem kroutil nevěřícně hlavou. Ale vysvětlujte v dnešní klipovité hip hop době někomu, že události musí mít alespoň elemtární návaznost a logiku. Hlavní přece je, aby film měl základní prvky "dobrého" thrilleru: 1) musí tam být něco hodně sofistikovaného a vědecky tajemného, třeba mikročip mebo jiné high-tech udělátko. 2) zlý padouch, který chce tímhle udělátkem ovládnout svět. 3) střih musí být co nejagresivnější a záběr nesmí trvat déle než dvě sekundy, aby se divákům nedej bože nestačila zapnout šedá kůra. 4) ve finále si všichni zatleskají, jak ty zlé padouchy natruc zdravému rozumu a vší logice nakonec hytili. Achjo.... ()

kslaww

Ke shlédnutí mě trochu odrazovalo hodnocení a negativa od mých přátel... já však neshledávám s prvním dílem zas tolik rozdílů...film splnil přesně to co jsem čekal...ba naopak překvapil...klidně si dám trojku když bude :-) ()

knihovna

Tak už nám svět zachraňují kouzelníci. Kdopak to bude příště? Žongléři, pekaři, řidiči vysokozdvižných vozíků nebo nasraný pošťáci? Nevím, ale takhle slaboduchý film jsem už dlouho neviděl. Žádný děj, nesmyslné triky bez vysvětlení, vše zmatené a pitomé. Proč tedy dáváš jedničku Knihovno, když ti z toho bylo na blití? může se zeptat čtoucí intelektuál. Inu za Michaela Caina, ten chlap je prostě dobrý všude. Tady navíc vynikal, bo konkurence nebyla žádná. Děs běs. Kdybych tohle napsal jako scénárista v alkoholovém opojení, okamžitě přestanu chlasta, to je delirium tremens v posledním stádiu. ()

MartinTerran

Je to stejný styl jako jednička, takže ojebávka za ojebávkou a mega trik na závěr. Nevím na kolik jsou iluze reálně proveditelné, ale to neřeším, film má dobré, svižné tempo a baví celou dobu. Nic převratného zde není, ale to mi nevadí. Příběh fajn, dozvíte se i něco z minulosti. Herci stejní a skvělí a Lizzy Kaplan se k nim skvěle hodila, i když byla trochu potrhlejší. Obsazení Pottera do filmu o "magii" byl dobrý tah, seděl mi tam dokonale. Za mě rozhodně spokojenost. Hodnocení: 78/100. ()

iN

První díl se mi pro svoje zajímavé provedení a dobré herce líbil. Jak už to ale u dvojek bývá, euforie z něčeho nového je pryč a zase se tu recyklují nápady a hlavně CGI z jedničky. Počítačové triky tu působí rušivě, scéna s přehazováním karty sice hezká, ale proč tak okatě počítačová a TAK dlouhá! Proč si tu kartu prostě nenechal jeden z nich a nepřehazoval si to jen na sobě :-) ? Vadil mi i rádoby záporák Daniel Radcliffe, kterému jsem žádné výhrůžky prostě nevěřil. Nakonec bylo vše tak překombinované a složité, že se to v tom včerejším horkém večeru prostě nedalo :-) Myslím, že třetí díl ani nemá smysl natáčet. ()

Tominni

Jezdci jsou zpět a znovu budou muset předvést to nejlepší ze svých kouzel, tedy......Jednička byla celkem fajn, tak jsem čekal stejnou úroveň, ale tak to bohužel není. Možná až trochu ubylo těch kouzel, občas mě bavila Lula (kdo nakonec vytáhne klobouk z králíka), závěr se moc nepovedl, ne vždy je potřeba vše do detailu rozebrat, aby bylo jasné, že všichni ví. ()

blazma

První díl se ke mě dostal docela náhodou a hned jsem si ho zamiloval. Takže když se objevilo pokračování i se samotným pánem Bradavic mistrem Radcliffem, hned jsem věděl že to pro mě bude top volba. Naprosto jsem se trefil. Ano, děj se točí kolem stejné noty jako jednička. Ano, kouzla už nejsou tak kouzelné, když je vidíte jak je předvádějí a obelhávají tím lidi hned na začátku. Ano, některá kouzlíčka byla možná už přehnaná. Nic méně koho to zajímá? Ten komu se líbila jednička, nebude zklamaný ani z dvojky. Bylo tam všechno, lehké tajemno, rivalita, vtip i sranda. Plno kouzel, daleko více triků! Jenže už jsme věděli, že to jsou jenom triky, takže bylo jasný, že už to nebude tak záhadný při tom kouzlení jako jednička. Záporák ztvárněný panem Radcliffem byl dobrej, střelený lehce ještě pubertální spratek který neví co s penězmi :D aspoň mi to tak přišlo. Konec, byl fenomenální a prostě tenhle film je zase jeden z mých top a dost možná může překonat i jedničku :) ()

JamesVsalix

Tento film rozhodně nemá problém sám se sebou, má problém se svými diváky, kteří musejí automaticky ohrnovat nos už jenom z principu, protože to je prostě pokračování a pokračování prostě nejsou dobrá. Bože, to jste vážně tak tupý? To se nad tím filmem nemůžete trošičku zamyslet, užít si krásné iluze, sympatické postavy a skvělou režii? Já jsem se královsky bavil a narozdíl od prvního dílu se zde dá mluvit o opravdové komedii. V této oblasti vede Lizzy Caplan, která svoji postavu pojala velmi svěže a velmi sexy a jako náhrada za Islu Fisher fungovala perfektně. Dále se tvůrci činili vyprávěním příběhu. Pokud se nepamatujete na příběhové události předchozího dílu, scénáristé vám jej během filmu nádherně osvěží a výsledek je takový, že se neztrácíte. Jen musíte trochu zapojit hlavu. Oceňuji originalitu, hlavně co se triků a iluzí (větších i menších) týče. Výborně jsou pojaté také akční sekvence, hlavně výprask od Marka Ruffala v Číně. Kromě toho nám tvůrci servírují jeden skvělý příběhový zvrat za druhým a že jich je požehnaně. Ve výsledku je film velkolepější, svěžejší a pořád stejně roztomilý. Jsem nadšen a i když to vypadá, že dalšího dílu se nedočkáme, Čtyři Jezdce si vždycky rád opět pustím. ()

wallax

Skvelo natočený kúsok s dobrými hercami a kopou mágie. Nebol to už taký boom ako jednotka, čo je pochopiteľné, ale nesie sa presne v duchu svojho predchodcu. V podstate som sa veľmi dobre bavil či už na akčných scénach alebo hláškach. Ak by som mal niečo vyčítať, tak to boli miestami zbytočné magické dramatické až miestami nelogické scény (napríklad v labáku v sejfe, nevidel som najmenší dôvod na tie všetky kravinky ktoré dnu robili, fakt trošku nelogické...) ale aj keď tie scény nemali logický dôvod na existenciu, mali estetický a zábavný dôvod aby vo filme boli (a natiahli aj stopáž). Film bol o niečo viac chaotický ako jednotka, ale ako píšem v úvode, zabavil veľmi dobre, bola to popkornová jednohubka ku ktorej sa už asi nevrátim, čo sa ale nedá povedať o jednotke, ktorú si určite ešte raz veľmi rád pozriem. ()

mivr

Nebolo to lepšie než jednotka, ale dvojka nebola ani najhoršia. Potešil ma Daniel Radcliffe čakal som že tam bude viac kúzliť ako v Harry Potter :) ale dobre tam zapadol. Vždy si rád pozriem nejaké kúzelnícke prvky a tuto to bolo dobre podané a miestami aj vtipné. 75% ()

Blazis34

Začnu tím, že jednička se mi líbila více, ale ani tento díl nepovažuji za ztrátu času. Pár skvělých scén či sofistikovaných triků doplnilo až moc nereálných zázraků a bludů. Ty skvělé scény ale chválím a určitě byly originální a divák musel jen žasnout, jak že to vlastně zvládli a skvěle promysleli. Herecké obsazení skvělé, jen si nejsem jistý, zda tvůrci vymáčkli ze všech všechno. Za mě ne. Dalo se vymyslet víc i zahrát pár scén lépe. I tak mě Podfukáři bavili a hodnotím je na 65%, tři hvězdy. ()

Sakulnikov

Dobrý trik potřebuje důkladné promyšlení a přípravu. Zde bylo příliš mnoho momentů, kdy chtěli autoři šokovat, ale přitom příliš tlačili na pilu. ()

IZFNP

Opäť raz je tu presne toľko vecí, ktoré fungujú, ako vecí, ktoré nefungujú. Ale stále taktiež platí, že ako popcornovka sa to ustáť dá. ()

Domas88

Líbí se mi to moc, je to hodně podobné jedničce a i přes pár věcí, které už vás nepřekvapí se mi líbí ta originalita, tajemno, záhady a ty triky. Kouzelníci a fantasie to je moje, tady jsou kouzla a fantazie sice jen hrané, jen se mi líbí jak se vůbec nenudím a užívám si hezky napínavou, tajemnou, místi komedi a bavím se. U filmu u kterého se bavím hodně nemůžu dát jiné hodnocení, nemam problém se 4 5 6 :))) ale pouze se stejným obsazením, mám rád stereotyp ()

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

PF 2016

01.08.2015

Boratova špionážní komedie našla režiséra

Boratova špionážní komedie našla režiséra

04.12.2013

Sacha Baron Cohen se dlouho poctivě připravoval na roli Freddieho Mercuryho. Jeho snaha ale vyšla vniveč, když ostatní členové skupiny Queen odmítli jeho nekompromisní pojetí i se stinnými stránkami… (více)