Profesionální MMA zápasník Wes Baylor bojuje v ringu se svým kamarádem Jonnym Sutherlandem, přičemž Jonny v tomto zápase po sérii Wesových úderů umírá. Baylor je zdrcený ze smrti kamaráda a odjíždí do Thajska. O šest měsíců později ho stále pronásleduje Jonnova smrt, ale živí se jako zápasník v ilegálních zápasech. Po jednom z nich kontaktuje Baylora muž jménem Aldrich, který mu nabízí milion dolarů, pokud se zúčastní jednorázového zápasu v Myanmaru. Baylor souhlasí. Po příjezdu na místo ho ale čeká překvapení, protože se stává obětí smrtícího lovu, který Aldrich organizuje běžně. Baylor dostane pouze láhev s vodou a opasek, který, aniž by o tom věděl, má uvnitř ukrytý GPS lokátor. Lovci, kteří mají Baylora ulovit, jsou Sofie, toreador Esparto, vývojář her Landon, Maduka, Jacob Texas Zimmling, Zimlingův syn Tobias, Aldrichova pravá ruka Madden a Aldrich sám. Baylor má dvě minuty na to, aby zmizel někde v džungli. Začíná tedy krutý boj o život... (TV Nova)

korbitch22

Ten trapný pocit, když je 24 let stará jednička o několik tříd lepší film i přes paradox, že je to laciné akční béčko/céčko. Začátek vypadal ještě docela nadějně, hlavně díky ucházejícím soubojům (teda na laciné dvd céčko) ale jakmile přejede děsivý neherec Adkins do Myanmaru (po lopatě rozuměj do Barmy) tak se všechno sype. Nejdřív mě pobavili lovci...sebranka trapných déčkových herců v džínsech vod Levise a teniskách v čele s neskutečně trapnou Rhonou Mitrou, jejíž drsňačku jsem jí věřil asi jako Zemanovi milost Kájínkovi z neosobních důvodů a je úplně jedno, že je to pořád neskutečná mrdna. Akce by v tomto momentě ještě docela ušla, ale jakmile se na scéně objeví sloni a Barmanka teda Barmka která v pohodě uprostřed džungle na kterou zapomněl i starej sovětskej satelit valí plynně anglicky jde všechno už úplně do prdele. Začne hrát nějaká budhistická hudbička, šikmovočko se furt modlí a když se Asskins začne modlit s ní, už se mi chtělo jenom zvracet, stačilo aby si k nim přikleknul Johny Rambo a spustil ''když chceš válku vyhrát, musíš se válkou stát''. Celkově ten debilní děj kdy maník z UFC vytepe lovce s tunou zbraní včetně agenta CIA. Roel Reiné jé, to je jako René je mizerný režisér, který všeho všudy natočil dvě povedená vykradená céčka, jinak je to zoufalec bez špetky smyslu pro akci režiséra Johna Woo. Adkins není Van Damme a Knepper neni Henriksen a když na konci vytáhnul tu nepovedenou dřevěnou náhražku Henriksenova jednonábojového Thompsona, už sem se zvratkama skoro dávil. Debilita nehodná jména Hard Target.29%. ()

tron

Čože?! Živý terč 2? To fakt? Ale zas... keď môžu byť Čeľuste 2 (a Anakonda 3), prečo by nemohol byť Živý terč 2? Ono je to ale skôr remake, než sequel. Ostatne, aký sequel, keď sa nevracia žiadna z preživších postáv originálu Johna Woo? Nie, že by ich bolo veľa... Do titulnej úlohy pribudol Van Dammeov chránenec: britský drsňák Scott Adkins (Expendables 2, Universal Soldier: Day of Reckoning). Scott je o čosi lepší herec, než jeho mentor. Sympatickejší? A vzhľadom na vek mu to predsa len výdatnejšie kope. Jednotku (napriek brutálnym zásahom producenta Sama Raimiho) vnímam ako jeden z najlepších akčniakov 90-tych rokov. Od dvojky som nič nečakal a ani som sa ničoho nedočkal. Adkins je síce fajn , ale mizerný scenár mu (nechápem prečo) ponúka málo „fyzických“ bitiek. Väčšinou sa len strieľa a uteká, prípadne okolo neho explodujú míny. Banda psychopatov, ktorí po ňom idú, je výdatná. Od veci nie je ani kvalitná kamera. A barmský fíling. ()

Trustme

Specialista na pseudopokračování a vymítač názvů původních filmů, Pán krouživé kamery a zpomalovací režie - Roel Reiné sahá na akční klenot devadesátek, což je poněkud zbytečné. Srovnávat nebudu, neboť zde jde o takové to domácí video bulharských fanoušků, kteří mají rádi naivní poetiku akčních videofilmů minulého století. A vždy najdou tvůrce, kteří jim ochotně podrží. Kamerorežisér Roel Reiné není úplné jelito v rámci žánru, co se týče obrazovosti, ale udělat to trošku pro starší děti se mu nedaří. Čert vem zápletku, tá je i tentokrát vkusně okoukaná, ale styl, kdy hrdina všechny zlikviduje aniž by je zabil (jak na potvoru to udělá vždy někdo jiný) je nesportovní. Parta ultra zabijáků je pak eliminována nešťastnými náhodami nebo z rukou ženy či friendly fire. Scott Adkins má smůlu na bojové choreografy, umí krásné filmové hmaty, ale co naplat, když invence soubojů je na úrovni "počkám až mě praštíš" anebo "ruka-uhnu-noha-uhnu". Ještě že občas přidá svůj trojitý Boyka-kick. Bohužel v tomhle filmu není nic, čím může fanoušek žánru obohatit svojí křehkou duši a potěšení z dynamiky, tak jak to pro nás udělal pan Woo ve svém Živém Terči. ()

Trevor

Určite už bola téma lovu na človeka pre zbohatlíkov spracovaná aj lepším spôsobom, tak potom prečo až 4 hviezdičky? Neodohráva sa to v Rusku, nepoľujú rusi a celkovo sa to odohráva na hraniciach tretieho sveta, kde môže ozaj milión dolárov ešte čosi znamenať. Zápasník Wes Baylor príjme pozvánku na súboj bez pravidiel od Aldridgea (asi skôr ako titlkový preklad k filmu Aldricha, aj keď Ričiho je zajtra), nakoľko sa jeho svet zrútil potom, ako v ringu porazil svojho priateľa, ktorý po zápase zraneniam podľahol. A tak si spomenie na slová priateľa o tom, že sníval o dome na pláži a týmto spôsobom sa Wes rozhodne zarobiť aby dom doprial aspoň priateľovej rodine. Aj keď film dejovo kopíruje viacero filmov až na záverečnú scénu na moste je to takmer uveriteľné. Pre milovníkov akčného žánru ako oddychovka za 3 padne vhod, niekto možno ešte jednu hviezdu, tak ako ja, pridá. ()

TERRORDROME

V prvom dieli nakopával somrák Van Damme s náušnicou bandu lovcov ľudí, v druhom sa o to isté pokúša Škót Adkins, stíhaný depresiami so zabitia kamaráta v ringu. Druhý Terč sa našťastie neserie a celý čas je k veci, najprv pár bitiek v aréne a potom šup do džungle nájsť vhodného krokodíla na kabelku za vyhraté rubíny. Akcia je inak pekná, Adkins dá občas tú svoju rotujúcu kopačku či roznožku dvom motorkám, plus pekné nedigitálne výbuchy, prehľadná kamera ( aj keď neustále spomaľovačky začnú byť otravné ) a ako bonus panoramatické zábery prírody. Hlavný záporák Knepper bol zrejme obsadený vďaka podobnosti s Henriksenom, ale dáva solídne vyčúraného "parchanta". Tak trochu som mal problém s Mitrou, tá síce drsniačku tiež zvláda, ale postaviť ju na férovku proti Adkinsovi nie je dobrý nápad, lebo je pri tom jasne vidieť že by ju okamžite rozlámal ako paličku od nanuku. Dokonca ani jej catfight s tou thajkou sa nepodaril, našťastie bol krátky a ukončený poriadnou fatalitou. Ak ma však niečo naozaj sklamalo tak to bolo finále, kde vyskočí na hrdinu niekoľko búchačov plus maskáčová Jeeja Yanin a Knepperova gorila ale žiadny extra súboj sa nekoná, len pár kopov a hotovo ( Jeeja je v zábere možno tak 30 sekúnd ). Veci ako scenár, dialógy a logiku konania nekomentujem, každý kto niekedy videl podobný film vie čo môže čakať a to aj dostane. Takže to vidím na poctivé béčko, ktoré však dieru do obrazoviek neurobí a naše nádeje sa stále upierajú na Boyku. ()

• Při honičce na motorkách nemá Wes Baylor (Scott Adkins) na očích ochranné brýle. Ale při výbuchu střely z motorky je ve zpomaleném záběru vidět, že Wes brýle má. (Mydlivoj)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v Thajsku. Mjanmarsko, kde sa odohrávala väčšina filmu, filmári nenavštívili. (MikaelSVK)
  • Ve filmu nalezneme několik scén s bílou holubicí. Je to symbol, který odkazuje na styl Johna Woo, režiséra prvního dílu. (Yardak)