Predator Dark Ages

Krátkometrážní / Akční
Velká Británie, 2015, 25 min

Amatérský krátký film popisuje, jak v dobách temna je povolána skupina templářských rytířů k polapení šelmy. Tuto skupinu doplní ještě saracén, který se s touto šelmou potkal již v Jeruzalémě. Skupina válečníků brzy zjistí, že ona šelma je právě Predátor! (Dieman)

papaguy

Příjemné překvapení. Poctivě natočené. "Áčkový" fan-snímek. Vůbec by mi nevadilo, kdyby z období středověku vzniknul skutečný film. ()

Franc1s

jojo, docela fajnovej fan film i když ty řeči se nedali poslouchat no. Akce dobrá i krve jsem se dočkali, a jen škoda toho konce no. To jsem nějak nepobral :D 6/10 ()

danny_21

Oddychová 20-ti minutovka s mým oblíbeným EmZákem. Žádná přelomová záležitost to není, přesto vzhledem k rozpočtu si myslím, že se docela povedla - někdo si prostě udělal radost a mohlo to dopadnout daleko hůř - 60 % ()

vikino1

Pro mě dobrý. Predátor je boží na každej způsob. Až na tu lučištnici - ta byla trapná (kopie drsnýho Biliho co se přece ničeho nebojí). Souboje na meče s neviditelným predátorem s kanónem na rameni se mi zdají vůči templářům dost nevyrovnané. Ale dokázalo to zaujmout a to se počítá. Škoda jen, že v dnešní době všech možných prequelů se nesežene pořádnej rozpočet a pořádnej scénář a nenatočí se drsnej akčňák pro dospělý o Jimmovi Hopperovi... To asi napadlo jenom mě... Moc by to slušelo Tarantinovi... ()

konysua

Většina kraťasu rekapituluje nebo nejspíš vzdává hold prvnímu dílu s Arniem. A proč? Originalita nesahá ani do ostatních částí souboje křižáka s vesmírným lovcem. Finální střet je až únavně pomalý, i když jde vidět jak si dredatej užívá těžkopádnost jeho protivníka. Mno, já predátora poctím tak, že se podívám na jak namakaný rakušák rozmetá Hi-Tech hnusáka. Tečka. 4/10 ()

Vämpiriüs

Hodně odlehčená okopírovaná verze Predátora v podání amatérských tvůrců, které neurazilo. Člověk věděl celou dobu oč půjde a bylo to tak zrychlené, že to nezabralo ani příliš mnoho času. Jednou se na to podívat stačí. ()

Hyperbolic

Tak tohle je jeden z těch nejlepších fan-filmů. Nádherně natočené, atmosferické a predátor je super, kdyby tvůrci měli rozpočet a možnosti Predátora 2018 tak natočí stokrát lepší film. ()

tavvva

Na to, že je to amatérský film, jsem čekal, že to bude hůř technicky provedené a zahrané, ale zato s lepším nápadem, scénářem a režií, protože nadšenci by nemuseli být ještě ulepení od dnešní hollywoodské WTF klišky. Těžko tohle hodnotit, ale zkusím být přející. ()

Nathaniell

Nemůžu dát plnou palbu, protože některé pohyby postav vypadaly možná kvůli kameře směšně. Taky tak úplně nechápu, kdo se tam podepsal pod hudbu, když se jedná evidentně o původní soundtrack prvního dílu... ... Jinak je to ale celkem podařené. Finální souboj taky není špatný a závěr mě dokonce překvapil... ... Jo. Nadprůměrná snaha. Rozhodně Predátorovi vyloženě ostudu nedělá. 4*. Ke shlédnutí s dabingem od Fénix ProDabing zde: https://www.youtube.com/watch?v=xlBTTq2DFnU ()

ShotgunED

Velice profesionální fan film, bohužel bych uvítal i inovaci či vývoj v oblasti pojetí scén či minipříběhu a ne jen opakování toho co bylo do teď s tím, že se to přenese do jiné doby. ()

DonBraso

Řešit nebudu jestli tohle byla fanoušovská alchymie do nitra rodu Predátorů či nikoliv,ono poslední závěrečný titulky mluví za docela hodně,že tohle nedělal nějaký Jarda z Horní Dolní,ale docela dost lidí i za nějaký ten bakšič.Inu je to poznat,že grafik uměl.Licence na zvuky,kostým Predátora taky parádní.Bohužel inovace nulová,což zamrzelo,ale nějaký smysl fanouška mě sakra unikl stále.Proč nebyla vyseknuta jedna velká pasáž z filmu tedy a natočena úplně jinak.Lámat to,prvním a snad i druhým dílem ještě v hrozných hereckých esencí,kdy Templářsky se hodil jen oblek,jinak vůbec nic.Kromě džungle byl les,ale stejně to byl jen parčík jak by řekl Blaine :)Na kraťas 60%,ale jinak slabší průměr.Je potřeba si počkat na plnohodnotýho Predátora a já doufám,že Shane Black to srdce má,aby z toho nebyl propadáček a uvidíme další jízdu.ťuky ťuk ()

chr0ust

Je to na pekne 3*, ale tu jednu navic davam za snahu. Neni to dokonale, ani super pecka, ale delali to lide, co maji Predatora radi a je to videt. Vic takovych fanousku ... ()