Reklama

Reklama

Seznamte se s Gusem Gormanem (Richard Pryor), naivním počítačovým programátorem, pro nějž je klávesnice jeho největší zbraní. V důsledku toho čelí Superman svému dosud největšímu nepříteli. Christopher Reeve se znovu zhostí své role v níž ještě prohloubí lidskou stránku své postavy, když jako Clark Kent spatří na srazu střední školy ve Smallville Lanu Langovou (Annette O’Toole). A když se Muž z oceli po vystavení Kryptonitu stane jeho největším nepřítelem, Reeve se zhostí obou rolí s oslnivým herectvím. Prožijte Supermana III s celým jeho srdcem, hrdinstvím a vzletným humorem. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (178)

JayZak 

všechny recenze uživatele

Zas jednou proti většině, ale aspoň jsem v téhle záplavě hozené špíny trochu originální. U Supermana 3 jsem se totiž výborně bavil. Já námět ani příběh tohoto komiksového superhrdiny nějak moc neprožívám, takže když se hlavně v první polovině film zvrhl v humornou eskapádu, vůbec mi to nevadilo, jenom jsem se smál. Úplný začátek byl slabší a je pravda, že Eiffelovka byla v 2. díle lepší otevírací scéna, ale tento nedostatek se mnohými věcmi později vylepšil. Richard Pryor. Nominovaný na Zlatou malinu za nejhorší výkon? Haha, naopak zahrál výborně, bylo vidět, že si svou roli užíval, a tak trochu nahradil absentujícího Lexe Luthora (svou humorností, na zlovolné plány tu byl herecky slušný R. Vaughn). Je pravda, že scénář je opět slabý, zvraty jsou občas trochu nucené a o faktických věcech ani nemluvě (superpočítač, satelit co mění počasí - na druhou stranu co čekat ve filmu o létajícím člověkovi v červených slipech, že). Kladné věci ale převažují: zajímavé postavy (kromě Pryora třeba ne až tak hloupá blondýna), dobré nápady (zlý Superman) a scény (schizofrenní souboj na vrakovišti, faux pais v Pise), toť důvody, proč dávám 3,5*. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Uz infantilny zaciatok, jak z nejakej animovanej grotesky, naznaci v akom style sa bude niest cely film. Tento styl mi k Supermanovi vôbec nesedi. Uz tak dost detskeho hrdinu to znizuje na absolutne kvalitativne dno. Nastastie v prvej polovici filmu sa predsalen najde par scen, ktore su zajimave. Po rychlom odstaveni Lois Lane sa zacne Clark dvorit Lane Langovej. Chemia medzi nimi funguje perfektne. Dalej je pôsobiva akcna scena s horiacou tovarnou, ktoru musi Superman zachranit. Zo zaporakov ma obcas vtipne momenty Richard Pryor ako nezamestnany chudak z ktoreho sa vykluje genialny programator. Ovela menej zaujimavy je druhy zaporak nevyrazny Robert Vaughn ako megaloman s diabolskym planom na este väcsie zbohatnutie. Na podobnu postavu Luthora v podani Hackmana z predoslych dielov sa absolutne nechyta. V druhej polovici filmu naviac Superman zmagori, zacne chlastat a celkovo sa spravat ako hovädo. K tomu sa tam zacnu diat sialene veci ako bitka s megapocitacom alebo bitka Clarka Kenta so Supermanom. WTF? Druha polovica ma uz vôbec nebavila. Je mi to fakt luto, ze to tak dopadlo. Tento diel bol este stale evidentne dost drahy, Reeve bol jeden z najlepsich Supermanov, ale vysledok je detinsky film, ktory sa v druhej polovici stal absolutne nepozeratelny. 3/10. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Zvrhlost, ve které campy humor definitivně vítězí. Že něco není v pořádku zvětříme hned na začátku filmu. Jestliže první díl otvíral epický zánik Kryptonu a druhý napínavý boj Supermana s teroristy o atomovou bombu na Eiffelovce, trojka začíná infantilní bláznivou groteskou vrcholící tím, že Superman zachrání řidiče topícího se v kabině svého auta (do kterého nějakým podivným způsobem vtéká voda ze sraženého hydrantu pod ním). Kamenem úrazu je slabý scénář, který sice operuje s několika zajímavými motivy (nadšení i obavy z komputerizace, schizofrenický Superman), ale postrádá silný příběh plný emotivních momentů, jakým disponovaly oba předchozí díly. Místo toho je pojednán jako trapná taškařice, opírající se o one man show Richarda Pryora, který se ne náhodou dělí s Christopherem Reevem o místo na filmovém plakátě – stráví totiž na plátně zhruba stejně tolik času. Nedotaženost scénáře lze krásně ilustrovat na Clarkově/Supermanově romanci s Lanou Lang. Ačkoliv nápad nechat nový (super)hrdinův milostný objekt zahořet (narozdíl od Lois) pro Clarka a ne pro Supermana je osvěžující, vyvrcholení romantické linie se s předchozími díly, kde Superman kvůli Lois vrátil čas či se zbavil svých superschopností nedá srovnávat. Ještě hůře je na tom postava ústředního padoucha, který je pouze převlečeným Lexem Luthorem (další aristokraticky povýšený, ale ani zdaleka ne tak vtipný a charizmatický megaloman s komickým poskokem a bimbem), nemluvě o tom, že Robert Vaughn nesahá Gene Hackmanovi ani po kotníky. Vrátím-li se k filmu, pořádné obrátky nabere až ve druhé polovině, kdy se Superman pod vlivem syntetického kryptonitu stane „zlým“, vyvede pár zlomyslných skopičin, následně se efektně porve sám se sebou na vrakovišti a zlikviduje padoušský tým. Škoda jen, že je finále u superpočítače komiksově hloupoučké a naivní jako Kačenka Langerová z VyVolených. Kdo tenhle scénář poslal do výroby... ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Aby se divák bavil, pokusili se tvůrci film doplnit zajímavým hercem, který byl ve své době velmi oblíbený. Tím byl černošský komik Richard Pryor, který hrál geniálního prosťáčka, jehož schopnosti jsou využity zlou stranou, aniž on by sám věděl, co vlastně způsobuje. Sázka na herce, který se proslavil hlavně komediemi a ve dvojici s Genem Wilderem, prostě nevyšla, jeho postava je neskutečně toporná a klišovitá a dovolím si říct, že i obtěžující. Jeho prostota je spíš iritující, než vzbuzující soucit. A tak tedy vznikl film, který není úplně hodnotným pokračováním předchozích dvou filmů a až příliš je patrná snižující se úroveň kvality. Christopher se mohl snažit sebevíc, ale tohle ani svým šarme nemohl uhrát. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/08/238-superman-3-1983-45.html ()

neoBlast odpad!

všechny recenze uživatele

Dobře uznávám, že odpad! dávám z povinnosti, protože filmařsky je toto strašná ptákovina. Vyjmenovávat důvody nemá opravdu smysl. Ale z celé osmdesátkové vlny má tahle trojka asi největší naději na můj rewatch. V přítomnosti intoxikovaných přátel. Má dokonce výborné předpoklady zařadit se po bok přivilegovaných Bratrů z donucení a hlavně Černého přízraku, filmů jež se staly pravidelným itinerářem v rámci našich nepravidelných movienights sessions. 10 % ()

Galerie (62)

Zajímavosti (24)

  • Kostým Supermana (Christopher Reeve) měl být původně oblek, na kterém měly být vytvarované svaly. Reeveova profesionalita a pokusy o autenticitu vedly k tomu, že mladý herec si odmítl obléknout navrhovaný oblek a raději se zabýval přísným cvičením pod dohledem britského šampiona v kulturistice Davida Prowseho. (Jimmy15)
  • V úvodní sekvenci posloužilo kanadské město Alberta jako předměstí Metropolis. (WolfR)
  • Film měl v Evropě premiéru dříve než v USA. A to o sedm měsíců. To byl velmi neobvyklý krok. (Karlos80)

Související novinky

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (více)

Reklama

Reklama