Kvílení vlkodlaků IV

• Velká Británie Howling IV: The Original Nightmare

Čtvrté pokračování nezůstává pověsti série nic dlužno. Úspěšná autorka mnoha románů Marie má za sebou těžký rok, a není tak žádné překvapení, že její vypětí vede až k nervovému kolapsu. Ozdravný pobyt na venkově se však pomalu mění v noční můru, ve které půjde spisovatelce o holý život. Městečko Drakho, kde se Marie usídlila, je totiž semeništěm ďáblových spratků – vlkodlaků, kteří nemají s návštěvníky příliš dobré úmysly. A to ještě Marie ztrácí oporu ve svém příteli, který zcela podlehl svodům krásné cikánky… (oficiální text distributora)

Han22

Po rumunském dílu a australském dílu přichází mysteriozní díl. A je to snad ještě horší než trojka. To byla děsivá blbost, mizerně natočená, ale aspoň se v ní něco dělo. Naproti tomu John Hough horory umí, jen se nás rozhodl ve čtverce Howling unudit k smrti. A tak mu máme mladou spisovatelku, která v zapadákově pátrá po zmizení jeptišky a má různé halucinace. A pátrá tak dlouho a nudně, až zbývá asi 9 minut do konce filmu a pak se začne konečně něco trochu dít. A ten konec je taky pořádně stupidní. Není to vysloveně odpadová záležitost, protože Hough točit umí, ale nejradši bych tomu ten odpad střelil, protože tahle série jde totálně do kopru. ()

TERRORDROME

Nie je to taká vylízanosť ako trojka, je to len stašne prestrašne nudné. Okrem jednej scény premeny na vlkodlaka tu vôbec nič nie je. Veľmi pomalý film bez nejakej akcie ( no dobre, na záver sa tam trošku popehuje, to pripúšťam, ale z toho si už nikto neucvrkne ). Ale tá premena fakt stojí za to, originálnejšia už zrejme nie je, nápaditý humus. ()

helloween93

Čtvrtý díl série Howling mi přišel asi na stejné úrovni jako šestka, zapadákov, ve kterém se objevují vlkodlaci. Hlavní hrdinka je spisovatelka a jde tam hledat klid na duši. Ve filmu se dlouho nic neděje, vražd je málo a je to docela utahané a až v posledních cca 15 minutách je na co koukat. Ale to je sakra málo, díky sympatické Romy Windsor dávám alespoň tu hvězdu. ()

moviefan4

Waw neskutočne dobrý diel tejto serie, ta atmosféra bola bombová kostýmy tiež a herci boli neskutočne fajn. Hudba ma u mňa velke + lebo Something evil sa mi hned zalubil a počuvam ho dodnes. Ta hodina a pol mi ubehla jak nič, ani na wc som neišiel ako ma to bavilo a musim sa priznat že aj pri lepšich filmoch chodim často bud pre pitie alebo na wc. Režiser si zasluži dobre hodnotenie lebo tato seria po 2 a 3 dieli išla dolu vodou a tato 4 to dokazala oživiť. A ano prekonala u mna moj naj diel 6. Tuto seriu som kedysi žral a dobre som urobil že som si toto kupil a kukol ešte raz. Naj tri diely su Howling 4,6,1! Fakt odporučam, na piatkovi večer alebo jako ja v strede tiždna určite dobre padne. Za 1€ som sa nenudil a zvyšný čas po škole som využil veľmi dobre. Rozmýšlam nad tým či si film m pridam do obľúbenich,lebo tak faj horor mi chýbal. 1* za hercov, 1*za soundtrack,1* za dej,1* za masky,1* za obal. Skoro som zabudol na scénar bol miestami suchši ale do do toho deja fakt fajn sadol. ()

Nikolas__

Na začátku jsem myslel že tohle bude jeden z těch lepších dílů. Mýlil jsem se. Taková pičovina, až neskutečně trapně natočená, k smrti nudná, no prostě nechápu jak někdo příčetný může něco takového natočit. Chápu že někdo se mohl bavit při natáčení (nebo případném sledování) brakového druhého dílu, protože ten byl občas tak špatný že to byl možná záměr, ale tohle je tak nezajímavé a bez atmosféry. Do háje. Na tenhle díl jsem se společně ze šestkou těšil nejvíce, a hle - oba díly zklamaly. Šestka měla aspoň NĚCO, NĚCO! Tohle nemá nic. Kdo se u tohohle baví, je fakt nějakej divnej, sorry. Co film zachránilo od úplného dna, byly alespoň opět kvalitní masky vlkodlaků (kteří se ve filmu objeví až skoro úplně na konci), a úžasně zpracovaná proměna. ()

Niko_DA339

Nooo.... tento film je sám o sebe niečo ako prvé Kvílenie. Dej bol o dosť lepší než predchádzajúce diely a úprimne, bol to práve tento diel, s ktorým som započal túto sériu a aj ked to nebolo zrovna najlepšie spracované, v niektorých scénach som sa celkom aj vydesil, takže osobne si myslím, že je to celkom slušné hororové spracovanie :) ()

Pollini

Vlkodlaci jsou můj šálek kávy, tohle vypadalo skoro duchařsky a to se mi líbilo. Vytknout se musí především konec, který je jak zvykem u této "kvílení" ságy, k nasr..ní .Také jsem ještě neviděla takovou "divokou" proměnu za úplňku, to ztratilo hodně na hodnotě. Kdyby si s tím dali víc práce, mohlo to být něco. ()

drkaldj

Příběhově je to jako první díl, ale nudnější, s méně propracovaností. Není taková hrůza jako třetí díl, ale na první to nemá. ()