Temný úplněk

Legenda říká, že, kdo je zraněn vlkodlakem a přežije, za noci a za úplňku se proměňuje v tuto krvelačnou příšeru a zabíjí vše živé... Ted Harrison je chlap, jak má být. Rázný, sebejistý a plný života. Až do oné divoké noci hluboko v džungli Nepálu... Zatímco se miluje se svojí přítelkyní, objevuje se příšerná stvůra - napůl člověk a napůl vlk. Než ji Ted zastřelí, je zraněn a jeho dívka zabita! A protože se legenda neúprosně naplňuje, není Ted už tím mužem, jakým býval. Navíc odjíždí navštívit svou sestru a jejího syna Bretta do poklidné oblasti uprostřed hlubokých lesů a skal... (oficiální text distributora)

eraserhead666

Poměrně velmi povedený vlkodlačí film. Obecně snad 3*, v rámci vlkodlačího žánru však zasloužené 4. Ucházející triky, dobře zvládnutá proměna, skvělá maska – to je alfou a omegou filmového vlkodlačího žánru (přiznejme si, každý/á z nás na to čeká a je to poměrná část v rámci celkového úsudku a hodnocení). Zajímavé je, že pokouším-li se srovnat, nenapadá mne moc lepších vlkodlačích horrorů, jen spousta slabších. Rovněž pohlédnu-li na hodnocení tohoto filmu, trošku nechápu, co lidi od vlkodlačího horroru očekávají (já přesně to, co mi Bad moon poskytl) a zda jim to některý z vlkodlačích horrorů, které znám nebo jsem viděl (a ono jich zase nebude nějak extra moc), poskytl. ()

heyda

Temný úplněk je horor, který jsem poprvé zhlédnul asi ve 12 letech a měl jsem tehdá opravdu nahnáno. Proměna ve vlkodlaka, souboje se psem, atmosféra díky dobře zvolenému prostředí temných lesů a všudypřítomné mlhy velmi děsivá. Herecké výkony taktéž na dobré úrovni. Myslím, že si tenhle film zaslouží vyšší hodnocení, proto dám 4 hvězdičky. ()

-bad-mad-wolf-

Milý rodinný film. Maminka žije se synkem v lesích, mají krásného chytrého psa Thora a všechno je vyloženě idylické. Čas od času se sice objeví nějaký ten podivný strýček se svým karavanem, který se po nocích mění v krysodlaka a dělá neplechu, ale to nevadí. Je tu totiž náš krásný pejsek Thor, který krysodlaky opravdu rád nemá. Nedivím se mu. Kdyby mi kolem baráku běhalo cosi, co se mění v mutaci krysy s vlkem a člověkem, načež to leze po stromech a vetřelcovsky vykusuje lidem obsah lebky, asi bych z toho byl taky drobátko na větvi. ()

raimi

Bad Moon je béčko jako řemen. Nic jiného jsem nečekal, a na to se taky těšil. Příjemně překvapil celkem krvavý úvod, pěkné masky a gore (aby ne, když je dělal machr jako Steve Johnson). Potěšila krátká stopáž, takže žádný dlouhý vykecávky a jde se na věc. Co ale film naprosto degradovalo, tak to byla přeměna vklodlaka. Taková otřesná prasárna z pravěku digitálních efektů, to teda bylo hodně velký WTF. Ale jinak dobrý. EDIT: Napodruhé jsem film viděl v HD, v režisérské verzi, z které jsou ty hrůzostrašný digitální efekty vystříhaný, a je to moc příjemnej zážitek. :-) ()

hladass

Špatný béčkový horor, kde nejsou skoro žádné oběti a se směšnou přeměnou člověka ve vlkodlaka... Když si člověk vzpomene na přeměnu v Americkém vlkodlaku v Londýně, musí se mu chtít začít brečet... Tak hrozné to v Temném úplňku je... Jedinné na co se dá v tomhle kousku dívat, je pár gore efektů a docela fajn pes... Když ten se nasere, stojí to docela za to.... ()