Fantom opery (2004)

Průměrný film, který však ve spojení s kvalitní hudbou a krásnou Emmy Rossum tvoří vyšší průměr. No a souhlasím, že role fantoma je zahraná opravdu blbě. Když poprvé vedl Emmy do svého sídla, měl jsem dojem že se bojí.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Velmi svižná akce, spousta monster a brilantní vizuální zážitek. Příběh ničím nepřekvapí, ale na to jsme u filmů s nadpřirozeným hrdinou zvyklí. Humor se sem tam objeví, ale nemám už v živé paměti jedničku, takže nebudu srovnávat. Pokud bych měl rád tenhle druh filmů, dám o hvězdu víc. Takhle je to za 3.

Wanted (2008)

Souhlasím že některé akční scény brilantně vypilované, příběh má docela spád a poslední akční scéna stojí za to. Rozbitou klávesnici se zubem jsem si pustil ještě jednou, to nemělo taky chybu. Jinak mi ale celé toto dílo připadalo jako směsice tripleX a Matrixu. Určitě každý pochopí proč. Angelina na můj vkus trochu vychrtlejší, ale pohled nezkrotné pistolnice jí věříte, už se to naučila jako Lara.

Temný rytíř (2008)

Přes všechny superlativy, které i pro mě vynesly tento snímek k pěti hvězdičkám musím říct, že bych si raději pod hlavní představitelkou představil někoho hezčího než je Maggie Gyllenhaal. Můj názor.

Řidič slečny Daisy (1989)

Vcelku příjemný film, který pohladí na duši. Výborný herecký výkon obou představitelů. Hodně mě zaujal záběr na tkalcovské stavy a jejich změna v průběhu let. Dál pěkné obrázky z Ameriky.

Veselé Velikonoce (1984)

Klasická a povedená Belmondovka. U některých dialogů jsem se smál, některé mi připadly trochu trapné a přepláclé, ale i tak podařená věc.

Lásce na stopě (2001)

Pěkný romantický film s ještě pěknější Kate

Gympl (2007)

Některé herecké výkony hereckých debutantů dost špatné. Možná pokus vymanit se z celé řádky teenagerovských Mádlovo- nebo Kotkovo- filmů. I s ohledem na netradiční pesimisticky pojatý závěr a slušný soundtrack se to myslím nepodařilo.

Občan Havel (2007)

Nerozumím tolik politice a tak řeknu pouze to, že i Václav je stále a jenom obyčejný člověk, nevyvaruje se trapasů, nervozity, sprostých slov. Podle mě to jeho postavení nijak neoslabuje, naopak. Myslím že v budoucnu ještě oceníme, jaký byl Občan Havel vynikající prezident a zejména velká osobnost.

Svět podle Garpa (1982)

Čekal jsem až dočtu knihu, abych mohl poté vidět film a obě verze porovnávat. Dopadlo to jak by každý taky čekal. Knižní předloha silně převyšuje film. I přesto že film z knihy zestručnil co mohl, děj na mě působil spíše jako rychlý sled událostí, ale to mohlo být způsobeno silným a živým zážitkem z čtení knihy, která je mimochodem výborná a dle mého názoru i velmi obtížně zfilmovatelná. Irvingův styl spojovat jednotlivé časové etapy do jednolitého děje by na filmovém plátně v takovém dějově nabitém příběhu vypadalo neuspořádaně a již zmíněné myšlenkové pochody, které jsou v knížce tak brilantně vykresleny a jsou jádrem celého příběhu, ve filmu zůstaly jen velmi hrubě nastíněny. Poklona patří všem hercům, to určitě ano, ale potěšení pro čtenáře...to v žádném případě. A kde je Mrs. Ralph?