Nepřítel před branami (2001)

Ačkoliv nepatří válečné snímky mezi mé zas až tak oblíbené, tento snímek dokázal zaujmout svým napětím, zpracováním a také tím, že byl stvořen dle skutečné události. Trochu mi sem nesedla milostný trojúhelník a tak nakonec ne 5*, ale "pouze" lepší 4*. Jude zahrál Vasilije hodně dobře.

Kopyto (1981)

Takový klasická komedie s Pierrem té doby. Nic převratného, občas se člověk zasměje, ale jinak nic, co by extra zaujalo. Slabší 3*.

Neznámý (2011)

Námět dobrý, ale tak nějak mi přišel nedodělaný. Napětí zpočátku to pravé ořechové, ale od druhé půlky se jaksi vytrácelo. Zkrátka takové smíšené pocity převládají z tohoto filmu.

Predátoři (2010)

Sice tu byla patrná podoba s 1. dílem, ale oproti němu zde chybělo napětí. Začátek byl slibný, ale pak už jen člověk čekal, až bude závěrečný souboj, který tedy také mohl být zpracován mnohem lépe. Zkrátka zklamání. Slabší 3*.

Počátek (2010)

Složitý, ale přesto výborný námět. Člověk se musí hodně soustředit, aby mu děj neunikl. Ale to nic nemění na tom, že to byl film výborný. A přestože námětově je podobný Matrixu, i tak působí originálně. Jen mi tam trochu neseděl právě hlavní představitel Leonardo, ani nevím proč. A ještě za ten úplný závěr, který mě také nenadchl, dávám "pouze" 4*. Lepší 4* tedy.

Muž z Hongkongu (1965)

Zajímavý nápad na film. Jinak je to taková taškařice, ve které se herecky Jean-Paul vyřádil.

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Tak tohle bylo opravdu nepovedené. Spíš je to takový pokus o dobře trikově provedený film, když někde to funguje a někde zas ne. Herecké výkony nepřesvědčivé - nazval bych je "výkony 2. kategorie". Zkrátka asi vskutku celkem zbytečné pokračování Dívky na koštěti. Horší 2* za to, že se člověk občas i zasmál a za některé ty triky.

Spláchnutej (2006)

Navzdory tomu, že je tento příběh z prostředí kanálů, tak je to graficky zdařilé. Mnoho malých vtipných detailů okořeňují celý příběh. Já se zkrátka bavil. 5*.

Iron Man 2 (2010)

Vcelku dobře udělaný, ale že by to bylo skvělý, to se říct nedá. Zkrátka vcelku dobrej druhej díl, ačkoli 1. byl teda lepší.