Hačikó - příběh psa (2009)

Silný a dojemný příběh ze života. Nenápadbý filmeček, který působí málem dokumentárně a to přesto, že jako remake japonského příběhu reálných postav ani v americkém zpracování neztratil nic z původní síly a emocí.

Hezké sny (2007)

Rozhodně zajímavé téma, podobné i třeba lépe zpracovaným filmům,ale které zůstává spolehlivě pod kůží. To platí i pro Hezké sny. Smutný příběh bez naděje a rozuzlení. Ale díky Martinovi Freemanovi a ostatním nejen dobře koukatelný, ale na myšlenky nejen v bezesných nocéch. Mě se film líbil mnohem víc než některé, co mají vysoíká procenta.

Cukrárna (2010) (seriál)

Žádný zázrak to není, ale aspoň herci opravdu hrají, což platí zejména o Janžuirové, Štěpánkové a Konvalinkové. Tyhle tři dámy mnoho režisérů kvalitními scénáři neobesílá, bohužel,a tak se na Cukrárnu každé pondělí těším a žádné velké umění v tom hledat nepotřebuju.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Od dob famózní Tolkienovské (Jacksonovy) trilogie o Středozemi chodím na každého nového Harryho Pottera a třebaže se opravdu snažím, nelze (už díky výběru herců a okolností děje) nesrovnávat. Jenže nelze přeci srovnávat nesrovnatelné - na všech Harryho Potterech mi nejvíce vadí tyto (a stejné) věci: - Radcliffe neumí hrát. Jeho Harry je příliš prkenný a statický (a bohužel se to nezměnilo ani v 1. části posledního pokračování) - příběh má sice podtext, ale jen v knize. Ve filmu je to jen a jen pohádka. Rychlé až zběsilé akce brání jakémukoli přemýšlení o pohnutkách či důvodech chování postav. Což způsobí tu věc třetí: - a co mi vadí nejvíc-sebevětší napětí nikam negraduje, sebehlubší city příběh nikam neposunou, ale stále působí jen jako co nejakčnějí natočený, ale špatně vyprávěný původně dozajista zajímavý příběh. Jako by to byla slepenice výborných klipů, které ale spolu zas až tak moc nesouvisejí. V Relikvii smrti jsem měla ten krásný pocit pohlcenosti jen jednou - při sekvenci vyprávění příběhu - legendy o relikviích smrti. I výtvarně naprostá paráda. A kamile byla legenda dovyprávěna, už to zase šlo "do kopru". Jinak kamera, exteriéry, hudba to je moc pěkné. To ale na víc jak 3* bohužel nestačí.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Ač věřím, že vím co chtěl režisér tímto filmem říct, přesto jsem se ukrutně nudila. Příliš ukecané a třebaže výborně zahrané, nesmála jsem se, kromě jedné scény, ničemu. Což je v případě komedie spíš tragedie.

Wrestler (2008)

Nemám ráda Rourkeho. Nesnáším filmy, kde se lidi tlučou (byť za účelem vydělání peněz). Naštěstí jsem ty krvavý detaily wrestlingovýho masakru skousla a užila si civilně (až dokunetárně) podané drama ne zcela běžného životního příběhu. Škoda, že Rourke nedostal toho Oscara. Tahle role si ho zaslozžila vrchovatě!!

Okresní přebor (2010) (seriál)

První díly mne nadchly, teď ...čekám! A píšu zas, když se seriál opakuje a čeká se na film. Nic tak přirozeného, zábavného a neurážlivého a neobhroublého jsem v televizní srandě ( z tohoto nesofistikovaného prostředí) jakteživo neviděla. Snad od Formanových a Svěrákovských filmů. Tleskám a těším se , nejen na Ádu.

Líbáš jako Bůh (2009)

Nečekala jsem nic moc a třebaže se v tomto směru obrovské překvapení nekonalo uplně o ničem a blbé to taky nebylo, chtělo to jen méně povrchní scénář . Herci hráli tradičně výborně, kamera a hudba, vč. exteriérů potěšila. Takže za 3*, za to, co mi nejvíc mi lezlo na nervy - taková ta "kameňákovská" snaha o vtip za každou cenu. To filmu ublížilo.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Na letní nebo před-letní kinohit to nebylo špatné, rozhodně lepší než všichni Piráti nejen z Karibiku. Kombinace Indiany Jones, Mumie a Nekonečného příběhu funguje hlavně proto, že netrpí přehnanou vážností a samožerstvím historických spektáklů typu Tróji apod, že kromě vynikajícího (a místy akčností i dechberoucího)Jake Gyllenhaala a tradičně velmi dobře obsazeného Bena Kingleyho tu nenajdete žádné okoukané hězdy, které-jste-přece-viděli-už-tolikrát. A přesto nebo spíš právě proto vás každý hrdina - ať kladný nebo záporný, co se na plátně objeví zajímá. A navíc -horeografie souborů by - dle mého názoru - zasloužila nějaké ocenění. To fakt smekám.

Good (2008)

"Anything that makes people happy can't be bad, can it?" Pro obyčejným životem žijící Němce to před r. 1940 to lákavě jednoduché či vlastenecké jen vypadalo, a nesnesitelně nezvratné to nakonec bylo...Propaganda zlomila víc takových Johnů...Skvělý Viggo Mortensen v drásavé úvaze za co se DOBRO či štěstí , za jak zvrácenou hrůzu, se v pojetí nacistů vydávalo...Ne vše je dotažené, ale myšlenkově velmi bohatě pojatý příběh. Rovněž skvělý výkon podal Jason Isaak v roli nejdůvěrnějšího kamaráda, Žida...