Dej si pohov, kámoši (1993)

Koncert staré školy. Jack Lemmon i Walter Matthau jsou naprosto vynikající.

Ropáci (1988) (studentský film)

Vynikající dokument za minimální peníze.

Tenkrát na Západě (1968)

Nejameričtější z nejameričtěších westernů postavený na atmosféře husté, že by se dala krájet. Základní kámen žánru a věčná legenda.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Sice podle mě těžce zaostává za komiksovou předlohou, ale pořád je to koukatelné a v mnoha chvílích velmi zábavné.

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Ačkoliv se na konci filmu buduje jako o život, celkové hodnocení je nejkladnější. Werich si vystřihl dvojroli s takovou bravurou, že je mi až líto moderních českých filmů. Na tohle dneska prostě nikdo nemá. Humor a nadhled tohoto " historického dramatu" je úžasný.

Rocky V (1990)

Jako portrét stárnoucího boxera je mnohem lepší díl následující - Balboa. V pětce není vlastně nic, co by stálo úplně za to.

Absolvent (1967)

Atmosféra tolikrá popisovaná v sociálních dramatech generace druhé světové války obohacená o úžasnou hudbu a dokonalé výkony herců. Příběh, který se může stát každému člověku, který je v pasti své sociální kasty, která dbá na pravidla tak důsledně, že zahubí každou individualitu. Krásný film.

Animatrix (2003)

Celkově úžasná koláž nutící k přemýšlení. Po vizuální stránce v některých povídkách téměř revoluční. Pokud by dostávali výtvarníci více podobných příležitostí, bylo by to jen dobře.

Animatrix: Neznámé území (2003)

Po vizuální stránce nádherná povídka, navíc s nábojem. I přesto jsou ale pro mě v animatrixu lepší kousky.