Tango a Cash (1989)

I když je to povedená akční komedie s dobrými hláškami, rozhodně mi neutkvěla v hlavě tolik, jako jiné, lepší kousky. Takže takový dobrý průměr k pobavení ve všední dopoledne, když je člověk nemocný.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál)

Naši na to koukají a tak to asi nebude naprostá kravina, úroveň ale prý obecně klesá.

Pianista (2002)

Strhující drama o nekonečném stínu evropské kultury. Skoro až nemám slov.

Hitman (2007)

Proč se snažit zfilmovat solidní počítačové hry??? Nikdy to nepochopím. Dám jednu hvězdu za solidně natočené akce.

Jumper (2008)

Nelogická trapnost. Špatný výkon v hlavní roli a nulový obsah. Špatný.

Sweeney Todd (2006) (TV film)

Velmi velmi silná káva pro večerní kulturu. Chladnokrevnost a lhostejnost hlavních postav je mrazivá od začátku do konce. Silné záběry opravdu oscilují na hraně thrilleru a hororu a jedině hrdost Toddova na samém konci ho vytáhla od nekonečného zatracení. Právě tyto silné emoce, které ve mě film vyvolal jsou důkazem, že je dobře postaven.

Rambo: První krev (1982)

Mám pocit, že Stallonovi se povedlo vysát nejen rockyho, ale i vietnamského veterána Johna Ramba. Zatímco všechny další díly ( možná vyjma té poslední) jsou slaboduchými propagandistickými akčňárnami bez poselství. To se ovšem nedá říct o díle prvním, který možná trochu nadneseně, ale přesto neuvěřitelně sugestivně popisuje pocity člověka, který vyděděn ze společnosti vrací svou existenci po válce o normálu aniž by měl nějakou reálnou oporu. I když jsem viděl o válečném syndromu jiné, mnohem lepší filmy, Rambo je rozhodně důstojným snímkem.