• Krátkometrážní

Paranoia (2000)

Na tento film čtu hodně negativních kritik, ale mně se to divadlo zkažených a divných lidí celkem líbilo. Právě v tom kontrastu normální, nedotčené modelky(krásná Jessica Alba) a podivuhodných individuí vznikla taková zajímavě ponurá atmosféra, která mi nedovolila odtrhnout se od obrazovky, což se dá považovat za úspěch. Na druhou stranu ale film trpí nelogičností děje a zejména komickým zakončením. Kromě pěkné tvářičky Alby tu taky chybí i nějaký charakterní herec. Ve výsledku je to lehký nadprůměr.

Mr. Brooks (2007)

Režisér zde obsadil dvě pohaslé hvězdy, přičemž minimálně Kevin Costner byla podle mě výborná volba. Zato Demi Moore mě moc nepřesvědčila, místo ní bych si radši představil třeba Jennifer Connelly. Černý humor v jinak temném thrilleru zde zastupuje cynická polovička W. Hurta, který si svoji roli vyloženě užíval, čímž film příjemně odlehčil. Jinak zde byla dobrá atmosféra a hudba, škoda jen té neuzavřenosti příběhu, která je asi daná tím, že tohle měl být první díl trilogie. Vzhledem k tomu ale, že v kinech pan Brooks moc nevydělal, můžem v pokračování jenom doufat..

Zkažená mládež (2007)

Estonský film Klass nabízí velmi realistický pohled na to, kam až může zajít školní šikana, problém, který je více aktuální, než si mnozí myslí. Po celý film jsem skoro nezamhouřil oka a při scéně v jídelně v závěru jsem si jenom kousal ruku, napnut, co bude dál. Velmi silný zážitek, nenapadá mě žádná chyba, kterou bych měl filmu vytknout. Silný příběh zde doplňuje i ponurá podzimní atmosféra, originální záběry(co záběr, to perla), či sedící doprovodná hudba. Hodně se mi líbilo, jak při některých vrcholných scénách ztichnul veškerý zvuk dění a záběr odezní v doléhavé hudbě, přičemž dá vyniknout síle emocí, které v daném okamžiku postava asi zažívá. Snímek určitě všem doporučuji, speciálně lidem školou povinným, protože nepochybuji o tom, že podobným událostem přihlíželo nebo přímo prožívalo hodně lidí.

Žralok v hlavě (2005)

Experimentální film je bez nějakého většího příběhu, děj se soustředí jen kolem postaršího pána, který žije sám a opájí se sladkým nicneděláním, až mu z toho začne hrabat. Nutno uznat, že O. Kaiser tuhle roli zahrál výborně. Takže 3* za něj, příjemnou audiovizuální stránku a zájímavý námět(za který bych dal víc, kdyby byl lépe proveden).

Přežít (1993)

Jinak dobrý film shazují ploché charaktery a hlavně po havárii jejich nepochopitelné jednání, o nic moc hercích nemluvě. Naopak plusem je dobrá možnost sžití se s postavami. V těchto momentech je člověk rád, že sedí v klidu a teple svého domova. Hlavně pojídaní mrtvých druhů byl totiž celkem šok...

Superbad (2007)

U tohohle kousku jsem se bavil jak už dlouho ne. Zábavné nerd-trio, možná ještě zábavnější duo policajtů("Můžeme dostat ještě 14 piv na cestu?") vytváří perfektní teen-komedii. Líbilo se mi taky, že i přes šílený námět byl film celkově realisticky vyznívající a je tam zkrátka něco ze života. Superbad > Zbouchnutá.

Good bye, Lenin! (2003)

Film, který nostalgicky vzpomíná na časy dederonů (NDR) má originální nápad, ten však nepříliš dobře provedený. Vzpomínky a navození totality spočívají pouze v shánění šprévaldských okurků či dobové kávy a v nahraných televizních zprávách. Taky mi přišlo, že se scenárista nemohl rozhodnout, jestli vykreslí film spíš dojemně nebo vtipně, celek ale vyzněl hlavně jako drama, ne komedie... Nemastný neslaný děj nepodporuje ani herectví hlavní postavy Alexe, u kterého mi přišlo, že umí jen dva výrazy. Herecké výkony ale zachraňují některé vedlejší postavy, hlavně pak mátinka udržovaná v totalitě.

Smlouva s ďáblem (2000)

Za nádhernou Liz Hurleyovou dávám * navíc, což dohromady dává jen čistě průměrnou komedii s několika zábavnými scénkami(Elliot jako drogový dealer byla ta nejpovedenější). 2,5*

Faust and Marguerite (1900)

Tenhle minutový film mi toho do života moc nepřinesl, snad jen skutečnost, že jsem viděl film z roku 1900 :).