Obchodník se smrtí (2005)

Skvělý snímek mapující zákulisní scénu válek jenž lemují soudobé dějiny světa. Povedený scénář, prvotřídní výprava a světě div se i Cage se snažil hrát. Po tom všem lze filmu odpustit i určitou naivitu v některých situacích.

Majestic (2001)

Prostě skvělé.

Most přes řeku Kwai (1957)

Nejslavnější film o britské ješitnosti, no ale jinak, paráda. Cheers!

Apač (1954)

Zpočátku slibně se tvářící společensky laděná indiánka (pokud to tak lze nazvat), která se bohužel v polovině mění v lehce naivní melodrama. Závěr je pak již jen tomahawk do palice diváka očekávající nějaký důstojný konec.

Grinch (2000)

Jim Gumoksicht je jeden z mála lidí na kterém lze postavit komediální film a vlastně už nic dalšího do něj nemusíte přidávat. Minimálně nadprůměr z toho lze vyvařit.

Láska všemi deseti (2012)

Krásně stylizované s originálním nápadem bleskurychlého bouchání do stroje. Naneštěstí (pro mne ) posazené na kostru klasického sportovního příběhu kterak se outsider dostal na vrchol plus pohádka o přehlížené lásce. Pokud jste jako já viděli již mnoho variací na toto téma, bude na vás námět psaní na stroji působit až trochu parodicky. Bohužel ne dost, ačkoliv několik skutečně vtipných momentů se filmu upřít kedá. O něco lépe snad působí film jako romance, nicméně hrdinům schází příslovečná chemie. Filmu by prospěl alespoň originálnější závěr, než ten který lze předpokládat od začátku.

Armáda stínů (1969)

Skvělé obsazené drama, umocněné pronášenými vnitřními pocity hlavního hrdiny, s místy nefalšovaného napětí, kterému občas poněkud ubírá pomalý spád. Možná by si vystačil s kratší stopáží. I tak oba palce nahoru.

Indiánský bojovník (1955)

Jeden z lehce "sociologických" westernů na reálný námět s dob dobývání divokého západu. Zápletka dobrá a Kirk jako vždy sympaťák se společenským cítěním. V kontrastu některých naivních Waynovek hodnotím každý takový počin výš.

Belmondo (2015) (TV film)

Zpočátku jsem měl trochu strach při pohledu na stařičkého Belmonda, na jehož projevu se znatelně projevila mrtvice, nicméně nakonec zvládl podávat perličky z natáčení a života velmi dobře. Dokument je rozhodně zajímavý a poutavý možností nakouknout do soukromí Bébela v průběhu půl století, a také mimo jiné v náhledu nové generace fr. herců (Dujardin) na svůj národní idol. Původně jsme chtěl dát 4*, vzhledem k určité neutříděnosti dokumentu, ale nakonec jsem se rozhodl to přenechat těm, kterým jeho kariéra řiká o něco méně.