Země bez zákona (2012)

Příběh z dob prohibice v trochu buranském hávu. Výprava celkem dobrá ale herci nemastní,neslaní a i na gangsterku krajně nesympatičtí. A vše takové nikam nespějící. Prostě někam se odveze chlast, někdo dostane holku, někdo přes hubu, někdo kulku a jde se domů. Nějaká zápletka a spád, které mají v Imperiu a Veřejných nepřátelích úroveň jsou tady veskrze průměrné respektive žádné.

Bažanti jedou do Španělska (1972)

Groteska a nic víc, nicméně po shlédnutí serie o růžovém panterovi mi tohle docela zpravilo náladu.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Obsazení hvězdné a šité téměř všem na míru (Ribisi nebo Patrick). Prostředí a doba super. Mimo to ovšem příběhově i technicky suché, nemastné, neslané, prostě záživné asi jako nemocniční chodba. Porovnávat to třeba s Neuplatnými je nebe a dudy.

Růžový panter (1963)

Velké očekávání, prudké zklamání. S odstupem mi došlo, proč jsem v dětství miloval jen úvodní titulky. Až na dvě scény je totiž film vleklá nuda, kde se nic neděje, odříkávají béčkové dialogy a Sellers je v ní málo, což vlastně ani nevadí vzhledem k dost ubohému stylu humoru.

Památkáři (2014)

Film oproti očekávání lehce nadchl. Dle předpokladů veze diváka především na vlně suchých hlášek proložených občas nějakým tím dramatem. Nějak hlouběji jde asi jako při koupání stařenka s problémy středního ucha. V jádru se snaží dát mírně odlehčeným způsobem najevo, že "za tej války byla jakási jednotka různorodých existencí, která běhala v první linii a zachraňovala obrazy a kostely", přidává nějaké to morální poučení ale chtělo by to ještě něco víc, nějakou větší zápletku, pro vtažení diváka do děje. Vše to pozvedá partička kolem Clooneyho, takže to u mne s vypětím sil dosahujte na 4*.

Kam zmizel kurýr (1981)

Ani ne tak sci-fi, jako spíš mysteriózní film, zato velmi působivé. I když pravda výpravou to spíše připomíná studentský snímek. Ale jinak palec nahoru.

Air America (1990)

V zásadě taková prvoplánová tuctovka, kterou výrazně pozvedá komediální střih v podání dua Gibson/Downey a letecké scény. Stylový hudební doprovod tomu všemu dává svižné tempo, takže tak nějak zaokrouhleno nahoru na 4*.

Šťastnou cestu (1943)

Velmi povedené sociální drama, nabité ženskými hereckými hvězdami té doby.

Rvačka v Panamě (1966)

Příběh je vláčný, nenápaditý a díky mnoha postavám i nepřehledný. Celkovou slabotu vytáhne jen posledních pár minut a Gabin, bez kterého by to nestálo ani za hodnocení.

Austrálie (2008)

Variace šestákových románů pro ženy zhmotnělá hollywoodským rozpočtem a rámcově slušným obsazením. Možná jsem náročný divák, když se nespokojím jen s pohledem na Hughovo svalstvo v těsném triku proložené pár scenériemi Australie a zápletkou jak ulomenej nehet. Dvě hvězdy za pár scénáristicky tak slabých momentů, že jsem padal smíchy. Good job Aussies!