Sejmi je všechny (2007)

Šílená akce mixovaná s jakýmsi humorem. Znám i lepší filmy, u kterých lze vypnout mozek.

Muž se zlatou zbraní (1974)

V pořadí devátá Bondovka, tentokrát místo arcilotra disponujícím záhadným zabijákem vybaveným aristokratickým chováním a zlatou pistolí (a 3. ceckou). Christoper Lee dodává postavě pravou vznešenost, čimz vyvažuje Moorovo duchaplné ztvárnění 007. Příběh je spíše detektivní, nicméně neubírá nic z akčnosti a zajímavých nápadů. Skok auta přes řeku byl mistrovský kousek a základna MI6 v Hong Kongu nebo létající auto skutečně originální. Kung-fu scéna mi nepřišla nezbytná, nicméně alespoň díky Mooreovu podání koukatelná. Jinak americkej policajt byl totální přestřel už v předchozím filmu.

Moonraker (1979)

Jako bondovka lehce nadprůměrné. Jako parodie na bondovky vinikající.

Jen pro tvé oči (1981)

Asi nejlepší bondovka s Moorem, a jedna z nejlepších vůbec. Ke slovu přišla řemeslně skvěle provedená akce a střízlivější přístup, místo poněkud kýčovitého sci-fi stylu z předchozího filmu.

Vlk z Wall Street (2013)

Obhajoba světa peněz, reprezentovaného nekonečným hýřením penězi, drogami a sexem (a vulgárními výrazy), jenž však pod taktovkou Scorseseho a Wintera působí docela kultivovaně. Film představuje smršť drsných gagů a hlášek, obklopujících svět pohádkového bohatství a jeho bezmezného hromadění. Vlk je v zásadě komedie, nicméně navěšená na určité vrstvě reálna, což nechává diváka občas v údivu. Vážné scény jsou zde ale v menšině, a jen vkusně doplňují ono 3 hodinové hýření čímkoliv. Podepřeno povedeným scénářem a skvělými hereckými výkony umocněné řemeslným zpracováním..

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Georgeovi Lazenbymu schází vlastní styl, místo toho se snaží kopírovat Conneryho. Nic proti Lazenbymu, ale tudy cesta prostě nevedla. Jinak příběh originální, nicméně na agenta 007 poněkud rozvleklý. Film lze zkrátka považovat za výplň času před plnohodnotným Rogerem Moorem.

Goldfinger (1964)

Skutečně nejlepší bondovka.

Marnie (1964)

Film je svou svou kvalitou níž než je Hitchcockův standart. Problémem je především poněkud slabý scénář jenž působí nepřesvědčivě viz. scéna pokusu o znásilnění a trpí místy logickými chybami ( Marniin strach z červené, vyjma křesel,červených šatů atd.). Výkon Tippy Hedren byl působivý, což docení divák u originálního znění. Naproti tomu je Connery poněkud toporný, snad krom romantických scén. Díky tomu bych film bral jako lepší romanci, jinak horší thriller.

Profesionálové (1966)

Na svou dobu netypicky drsný western s drsnými představiteli v čele a (z dnešního pohledu ne až tak) překvapivým zvratem v příběhu. Je třeba ocenit vyvážené a perfektně zahrané charaktery.

Peklo v Pacifiku (1968)

Film jenž rozhodně neplýtvá slovy, o to více toho řeknou pohledy dvou představitelů různých světů v podání dvou legend stříbrného plátna. Snad jen potenciál kontrastu kultur se dal více využít.