Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Hloupé, až telenovelové dialogy, po všech stránkách příšerná Eva Mendes a situace, u kterých mi ani necukly koutky. Oceňuju jen standartně dobrý výkon Willa. Zatím nejhorší film co jsem s ním viděl.

Odplata (1999)

Postava Portera excelentně "vyladěná" výborným Gibsnem by klidně mohla směle do křížku s Dirty Harrym nebo Posledním Skautem. Velmi zábavné stoupání až na vrchol pyramidy. Takové snímky ze škatule "noir" já můžu. Opravdu nemám co vytknout této brilantní jízdě.

Já, robot (2004)

Troufám si říct sci-fi akční céčko, jehož akční scény nejsou přitažené za vlasy, ale přímo odtržené z hlavy i z kůží. Milionkrát ohrátý scénář o sqelém detektivu po rozvodu s traumatickou minulostí, který musí jednat na vlastní pěst, neb mu nikdo nevěří. Nad tím ale mávám rukou s úsměvem. Co je ovšem neomluvitelný kix je, že nikdo za nic na světě nevěří že se může robot porouchat. Že si to myslí kapitán policejního okrsku, dobře, dejme tomu. Zřejmě je na tom s inteligencí a vzdělaností obdobně jako náš řadový člen bezpečnostní složky městské policie. Ale pro všechno na světě jak si to může myslet vědkyně s bohatou praxí v robotice a kybernetice!? To je totéž jako kdyby dnes IT vědci prohlásili, že současné smartfouny a noutbuky se již nepokazí, nebo dokonce že sestrojili perpetum mobile! Nu ale co, je to prostě jenom obyčejný odpočinkový akčňák a celkem příjemně se na něj kouká. PS: Myslím, že by se Karel Čapek rval smíchy, kdyby zjistil co z jeho díla někdo dokázal "utesat".

Sedm životů (2008)

Příjemné romantické drama s čitelným dějem, což není vůbec na škodu. Na rozdíl od některých zde bych neřekl, že bylo dojmutí diváka vyvoláváno nuceně a uměle. Naopak vše mi připadalo přirozené a krom transplantace očí, která není v dnešní době reálně proveditelná (dle osvěty ze strany mé ženy doktorky) bylo vše uvěřitelné. Will je zkrátka výborný všestranný herec, o tom žádná.

Mnoho povyku pro nic (1993)

Wilda Šejkspírů není zrovna můj šálek čaje, ale musím uznat, že ho Branagh dokázal sqele oprášit a zpřístupnit dnešnímu divákovi. Prvním úspešným krokem je lákavé herecké obsazení, které až na výjimky (Robert Sean), dokázalo dílo parádně prodat. Samotný Branagh byl výborný a Keaton přímo k popukání. Druhým plusem je bezesporu povedená příjemná atmosféra prostředí v němž se děj odehrává. Z dosti přísné divadelní formy scénáře bohužel plyne menší nepříjemnost v podobě mnohdy dosti težce čitelných dialogů, ale je pochopitelné že to tak musí být, jinak by snímek svého zamýšleného "ducha" ztratil. Veskrze se tedy jedná o příjemnou záležitost, ze které jsem měl na konci příjemně naivní náladu.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Absulutní špička westernového žánru, aneb jak to kdysi Sergio z Itošky naivistům z hollywoodu nandal a vytřel jim zrak. Eastwood a Van Cleef si to tu střihli naprosto bravurně a Wallach si svou roli vyloženě vychutnal, dokonce by se dalo říct, že své kolegy v jistém smyslu i zastiňuje. Na pozadí plynule sílící atmosféra občanské války a k tomu emocemi kypící tóny pana Morriconeho. Kdyby mi kdokoli řekl o jiném lepším westernu, neuvěřil bych mu.

Šašek a královna (1985) (divadelní záznam)

Bravurní mimický, inteligentně - kulturní, nevázaný a velice nápaditý humor Bolka Polívky. Přesně tímto je divadelní komedie Šašek a královna vrchovatě "nalita". O dva roky později rozjíždí svou první manéž, kde své humorné rekvizity opakuje, rozvíjí a postupně vytváří další a další. Bolek je prostě a jednoduše jeden z mála opravdu velkých inteligentních humoristů této doby.

Dívka s perlou (2003)

Vermeerovy díla patří mezi mé velice oblíbené a konkrétně "Dívku s perlou" jsem vídaval každý den po nějakých 30 let. Tento impozantní obraz má konkurenci snad jen v da Vinciho Moně Lise. Shlédnout tohle poetické dílko bylo tedy pro mě povinností a ve výsledku velice příjemnou. Colin Firth byl v roli velmi přesvědčivý, přesto zde hraje největší prim práce kameramana, který to zvládl přímo excelentně. Dokázal navodit vizuální dojem jakoby přímo ze štětce mistra Vermeera. Vystihl přesně perspektivy, barvy, hru světel a stínů a atmosféru. Doslova rozpohyboval mistrovy obrazy. Jednoznačně výborné atmosfericky-poetické umělecké dílo.

Já, legenda (2007)

Díky výborné postapokalyptické atmosféře a skvělému výkonu Willa dokážu tomuto filmu těch několik kixů bez problémů odpustit. Nejvíce zamrzí přehnaná dynamika a zvukové projevy "agresorů", která hrubě překročila reálné možnosti humanoida, ať už by byl "nadopován" čímkoli! Přitom vizuálně byli provedeni velice zdařile. Taky chování Willa po záchraně mi připadlo podivně napsané (nikoli zahrané). Ale takové filmy já prostě můžu. PS: Alternativní konec je docela znásilněnej happyend. Původní konec je mnohem lepší.

Intermission (2003)

Vrchovatá porce britské humorné konverzačky s nehrdiny, tedy obyčejnými lidmi, zažívajíce neobyčejné příběhy a situace. Herecký "sortiment" byl excelentně vybrán a sedl mi naprosto bez výhrad. Dobrá zábava a myslím že i na vícero shlédnutí.