V srdci moře (2015)

Jelikož knihu o Bílé velrybě řadím mezi své oblíbené, k filmu jsem přistupoval natěšen a lecos jsem schopný prominout. Chlapské dobrtodružství na mě dýchlo snad z každého záběru a já se díky tomu vracel o desítky let zpátky, kdy jsem si něco podobného představoval nad stránkami knihy.

Gangster Ka: Afričan (2015)

Afričan jede na stejné vlně jako jednička - tedy nenudí, má co nabídnout jak v dějové rovině, tak i obsahem, scénářem i atraktivním prostředím. Trochu mě zarazilo, že postava "Vyprávěče" ve dvou třetinách skončí. Kraviec je svým způsobem zábavný, hlavně jeho hlášky mají šťávu. Čermákovi tahle role skutečně sedla.

Creed (2015)

Stallone zde nefiguruje jako režiser ani scenárista, pouze si užívá roli stárnoucího boxera, který začne trénovat přičmoudlého maníka. A to je špatně. Syn Apolla Creeda mně nebyl sympatický ani trochu a tak film zachraňuje Stallone s jeho průpovídkami a poznámkami, jak jsme u něho zvyklí ze série Rocky.

Králové hor (2015)

Poněkud "prázdný" scénář vynahrazují úchvatné záběry horských štítů a přírody vůbec. Reno se na plátně moc neohřál a toho drsného horala jsem mu úplně nevěřil.

Bláznivá dovolená (2015)

Pár fórků na zasmání se našlo, ale jednička byla prostě lepší.

Neslušný návrh (1993)

Romantické drama o jednom návrhu, který, ač byl neslušný, pro diváka úplně nezajímavý nebyl.

Dalších 48 hodin (1990)

Ani Murphy ani Nolte nepatří k mým favoritům, ale pár slušných fórů a nějaká ta akce dělá z tohoto filmu koukatelnou záležitost.

Santa je úchyl! (2003)

Santa je borec. A nejen on, v podstatě všechny postavy ve filmu (lilipután, sexy barmanka, černošský šéf ostrahy a nakonec i ten malý tlouštík). Všichni perfektně zapadají do tohoto soukolí poněkud drsného, ale moc vtipného snímku. Oceňuji, že nezazní pouze pár dobrých vtípků v úvodu a s přibývajícími minutami se humor postupně vytrácí, jak to v mnoha komediích bývá. Tady je čemu se smát od začátku do konce!

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Nějak mě to nevtáhlo, možná proto, že předchozí díly jsem neviděl. Dost mně vadilo to očividné zaměření na teenagerské publikum, čemuž je podřízeno i celkové vyznění a bohužel i klišovitost některých scén a dialogů.

Otcové a dcery (2015)

Hodně se hraje na city, ale chování postav - především A. Seyfried mně přišlo poněkud "zvláštní". Také prolínání dějů ve dvou časových rovinách mně nesedlo. Suma sumárum - že bych potřeboval kapesník, to opravdu ne.