Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Samečkova frustrace bývá příčinou jejich společného soužití, kteréžto ona nazývá manželství.:-D Zamysleli jste se někdy nad tím, jak by na problematiku lidského rozmnožování hleděli mimozemšťani? Inu natočit o tom film je dobrý nápad. Zajímalo by mě, jaká je jeho oblíbenost na jiných planetách a jaké jsou případné reakce. Potenciál ohledně sexu je využit opravdu na plno, ovšem stejně mě víc bavily všechny ty blbosti okolo - návštěvy rodičů, znázornění cesty spermií, skvělý Čechův komentář. Některé hlášky si člověk i zapamatuje. Líbila se mi ta hravost a jednoduchost, s jakou je film natočen. Vztahová linie je teda jasná na míle dopředu a závěrečné usmiřování slušně trapné, ale to se dá sympatickému scénáři odpustit. Carmen Electra je pochopitelně zajímavý objekt podstatně zvyšující mužskou frustraci a Mackenzie Astin zase sympatické trdlo, aby se na ně člověk rád podíval. Škoda nedostatku nahoty. Víc takových naučných dokumentů, abychom se dozvěděli, kdo je to sperminátor.

Kung Fu Panda (2008)

Ochránci vyhynutím ohrožených pand asi přijdou brzy o práci, protože jestli začnou pandy dávat na frak gepardům, o jejich budoucnost se nemusíme obávat. Kung Fu Panda je jeden z nejlépe hodnocených animáků poslední doby. Náhoda? Nic není náhoda. Pominu-li ohraný přerod outsidera v hrdinu, dostanu polévku ze samých dobrot. Sympatický a zábavný hlavní hrdina, který možná nemá odvahu v srdci, ale v žaludku určitě, bláznivý mistr, drsňácký záporák a pestrá sbírka vedlejších bojovníků. Stejně tak jsou pestré jejich bojové styly. Akční scény jsou až nezvykle vtipné a přitom si zachovávají tempo a nápaditost. Tvůrci trefili přesně tu úroveň parodie, která baví a je vkusná. Pochválit můžu i úvodní zvláštní animaci. Animace celkově je povedená, líbily se mi všechny ty hřejivé barvy a atmosféra staré Číny. Musím vyzdvihnout český dabing, super práce. Tahle polévka má jednu tajnou přísadu. Nic.

TRON: Legacy 3D (2010)

Proč se Dude nikdy nezmínil, že pronikl do digitálního světa? Se svou leností a nicneděláním to dotáhl už hodně daleko. Tron: Legacy nabízí skvělý vizuál a solidní příběh. Dva protipóly, modrou a červenou. Rozhodně to všechno vypadá dost dobře, efekty se povedly, barvy úžasně dokreslovaly atmosféru a vůbec, ten třpytivý cool image mě zaujal. Akční scény člověka dokážou posadit na zadek, ale až tak od futuristických závodů na motorkách. V IMAXu to musel být zážitek. Hudba mě taky dost zaujala, protože měla svůj styl a při akci do toho slušně bušila. Příběhově to občas skřípe. První půlhodina byla teda slušná nuda a čekal jsem, co z toho vyleze. Stopáž příliš dlouhá. V průběhu děje se nuda občas vrátila a moje nadšení tím bylo zase zažehnáno. Vztahy otec-syn a stvořitel-výtvor nebyly zlé, ale něco prostě chybělo. Chytlavější dialogy? Nevím. Herecky to táhne Bridges a kouzelně umělá Wilde. Nevím, kde tvůrci nabrali Garretta Hedlunda, ale vypadal jako neherecké dvojče Chrise Evanse. Celkově se mi ten sci-fi svět založený na technickém vysvětlení dost líbil a nebránil bych se pokračování. Po dalším zhlédnutí možná zvednu hodnocení na 4 hvězdy.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Byla dřina donutit se pustit si film znovu, ale nevzdal jsem to a ono to nakonec bylo dobré. Uznávám, že originalitou nevyčnívá. Tvůrci zřejmě vybrali ty nejvíc klišé filmy a z těch ta nejčastější klišé, aby je dali dohromady v jedno balení. Jenže ono je to slušná zábava. Svižné dialogy, slušné bojové scény a jeden z nejvíc cool soundtracků co znám. I když by to mohlo být kratší, díky hudbě to slušně utíká. Přirovnal bych to k Rychle a zběsile 3, jen bez aut. Cam Gigandet jako záporák s věčným úsměvem na rtech obstál a odolal i pokušení sát nepřátelům krev z těla. Já bych se na takovou Amber Heard určitě přisál. V příběhu je sice jaksi nadbytečná, ale proč si nevychutnat pohled na hezkou holku, když jinak je v něm plno polonahých chlapů? Příjemná oddychovka někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami.

Poslední polibek (2006)

Musel jsem se podívat na závěrečné titulky, abych se ujistil, že scénář nepsal sám život. Výborná práce, pane Haggisi. Hned na úvod musím říct, že to není komedie, ale spíš pravdivě podaný romantický film o vstupu party chlapů do středního věku. Ne každý se s tím umí vypořádat, a proto jednotliví členové cítí různé pocity - strach ze závazků, nastávající stereotyp, smutek z minulých vztahů či nesplněných snů... Síla filmu nespočívá ani tak v tom, že B + B + B (Braff, Barrett, Bilson) hrají výborně, i když to je také pravda. Ale hlavně v uvěřitelnosti všech postav. Každá z nich má důvody, proč se chová tak jak se chová a s těmi jsme byli nenápadně seznámeni na začátku filmu. Chápete rozhodnutí jednotlivců, i když zrovna nejsou správná. Možná byste se zachovali stejně. Možná by jste také klopýtli, kdyby jste si nebyli jisti svým místem v životě. Nikoho nemůžete označit za zápornou postavu, naopak, s postavami musíte sympatizovat, i když má každá svého strašáka. Stejně jako normální lidé. A právě lehce melancholický pohled na pocity ještě ne zcela vyspělých lidí je to zajímavé. Trochu mě rušilo, že krom zmíněné generace se film věnoval i jejím rodičům. Kde je potřeba, tam je děj podtržen skvělým soundtrackem. Ještě teď mi v uších zní Remy Zero a Coldplay. Část na rohožce před domem je famózní závěr, určitě jeden z nejlepších co se týká romantických filmů.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Narnie je kouzelný svět, jenže kam ten svět spěje? Do krize? Asi. První díl byl fajn, ale ty další mě zklamaly. Místo dvou starších sourozenců tu máme bratrance Eustace. Hrozná změna. Ten kluk by mohl vyhrát Narnia's got Dement a vůbec, jeho postava byla pěkně na draka. Ještě že ve druhé půlce už ho není tolik vidět. Jeho závěrečná inklinace v hodného chlapečka byla podařená asi jako česká dálnice. Říkal jsem si, že naštěstí už nebude v dalších částech. Inu samotný Aslan mě vyvedl z omylu. Herecké výkonu většinou dost chabé (snad s výjimkou Barnese), hudba podprůměrná, efekty někdy hezké, jindy hrozné. Hlavně jsem v životě neviděl hnusnějšího draka. Jako fantasy to ale ještě není tak hrozné a neprobádané moře má své kouzlo. Trochu mi to připomnělo, proč mám Narnii docela rád. Líbila se mi bitva na ostrově. Ta s obřím plazem byla zase naprosto mimo. Tímto stylem dospěje Narnie snad k zániku. Vše je tak nechutně pohádkové, že divák nemá šanci se u této fantasy udržel déle než pár let. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že Jeníček s Mařenkou dostali zbraně a šli se podívat k Tolkienovi.:-D Tolik asi k bojujícím dětem.

Půlnoc v Paříži (2011)

Budu za barbara a dám jen dvě hvězdy. Paříži, miluji tě. Měl jsem to štěstí navštívit tě a jsi nejspíš to nejkrásnější město na světě. Každá ulička jakoby vyzývala k procházce. Jenže reklamní tah pana Allena mě nebavil. Literatuře jsem nikdy neholdoval, a proto mi setkání se slavnými spisovateli dvacátých let devatenáctého století a doby dřívější až tak moc neřeklo. Spíš jsem se cítil jako zpátky ve školní lavici, uprostřed pěkně obsáhlého testu z prózy. Pobavilo mě jedině to, jak lidé z různých časových obdobích považovali za vrchol kultury jinou dobu a stěžovali si na tu současnou. Víc mě bavilo sledovat hrdiny v reálném světě, i když tam to bylo teda jedno velké klišé. Jedná se o romantickou komedii pro hoch vzdělané, nebo alespoň pro ty, co nejsou stejní kulturní barbaři jako já. Pro mě bylo humoru i romantiky málo. Hudba nebyla špatná, ale nevýrazná. Owen Wilson mi na tuto seriózní roli nepasoval, jinak ale herecké výkony na vysoké úrovni.

Kamarád taky rád (2011)

Asi začnu odpovídat na inzeráty typu "Hledám kamaráda". Komedie plná kontrastů - muž vs. žena, New York vs. Los Angeles, originalita vs. klišé, láska vs. chtíč. Vlastně celý děj je na romantickou komedii naopak. Nejprve hromada sexu a až potom láska, vztah. Na začátku jsem se snažil najít každou chybičku, jenže po druhém zhlédnutí mě to dostalo. Na jednu stranu musím přiznat, že scény okolo sexu jsou podstatně zábavnější než všechna ta omáčka okolo. Na stranu druhou by možná i samotná omáčka stačila na průměrné hodnocení a ony sexuální scény ji okořeňují možná i na hvězdy čtyři. Hlavně boduje ústřední dvojice. Timberlakea jako člověka nemám rád, ale jeho herecké výkony jsou dle mého výborné. Jako chlapa mě ale pochopitelně víc zaujala Mila Kunis. Jednak rozhodně ví, jak povzbudit chlapa co právě dostal kopačky, druhak se mi při pohledu na její odhalené tělo chtělo kýchat. A ta kukadla... Ostatní postavy dostali tak akorát prostoru, nechápu jen snahu třískat emoce ve scénách s dědou. No a závěr byl vlastně přesně tou romantickou komedií, ze které si tvůrci během děje dělali srandu. Je to nadprůměrná komedie, ale otázka je, jestli náhodou nezevšední.

Spláchnutej (2006)

Animák, který byste rozhodně neměli poslat do záchodu aneb proč dávají myši přednost kadibudkám. Britský humor z něj dělá výjimečné dílo. Narážky na fotbal, Francouze, hudbu, to vše potěší. Měl jsem trochu obavy, jak snesu fakt, že většina hlavních postav jsou myši. Proč bych měl fandit domácímu škůdci? Tenhle myší faktor mi nakonec nevadil, protože tvůrci jejich podstatu co nejvíce polidštili. Samotné grafické zpracování je pěkné a ještě nechají vzpomenout na starší "plastelínové animáky". Hlavním plusem ovšem zůstává kadence, s jakou jsou nám podávány jednotlivé vtípky - cca 20 za minutu. Tady si tvůrci rozhodně vyhráli. Krom slušných hlášek mě pobavilo nezvykle vysoké číslo vedlejších postav - skvělí šneci, francouzští žabáci, babička Rity a dvojička krysáků mi zase připomněla Harryho a Marva ze Sám doma. Úhlavní dvojice nic moc. Ještě to chtělo líp vtáhnout do děje a o těchto žabomyších válkách se mohlo nějakou dobu povídat. Asi si půjdu dát vířivku.

Tropická bouře (2008)

Blýská se v žánru parodií na lepší časy, nebo z tohoto mráčku nezaprší? Tropická bouře se v rámci naší party stala naprosto kultovním filmem. Je fakt, že když jsem se na něj díval sám, už to tak výjimečně nevyznělo. Dvě třetiny hlášek fungují a některé z nich si rozhodně zapamatujete. Filmu dokážu odpustit i tu spoustu sprostých slov. Docela mi to pasovalo. Příběh postupně graduje a závěr je opravdovým vtipným vyvrcholením. Kromě skvělého scénáře je hlavní silou skvělé herecké obsazení. Nepřikláním se k názoru většiny a nesouhlasím se super výkonem Toma Cruise. Jeho postava byla dost mimo. Osobně hlasuju pro Downeyho Jr., ať už černého, nebo bělocha.:-D Pětičlenná četa je sympatická a každý si tam jistě najde svého oblíbence. Nikdo z ní pochopitelně není úplně normální. Líbila se mi Stillerova kreativita. Nejprve nás seznámil s herci, pak s příběhem a nakonec to tak propojil, aby to působilo jednolitě. Jdu si dát medvídky.