Zázračný nos (2016) (TV film)

Tu platí, že menej býva viac.. ale aspoň hlavnej hrdinke prihadzujem hviezdu navyše..

Blade Runner (1982)

Veľmi zvláštny film, v ktorom Ridley Scott dokazuje, že je naozaj zdatným a nápaditým režisérom.. takúto atmosféru aby človek pohľadal. Téma robotov, ktorí sa stávajú ľudskejšími ako ľudia, láka režisérov od nepamäti, ale toto v podstate komorné spracovanie ju ponúka z úplne iného pohľadu.

Bathory (2008) odpad!

Juraj Jakubisko už asi celkom stratil súdnosť. Niečo tak hlúpe (!!!) som už dávno nevidela... scenár katastrofa, vizuálna stránka jeden megalomanský gýč a tie vízie .. to má byť akože umenie, alebo realizačný tím na niečom frčí?

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Eddieho Redmaynea mám rada, ale potterovskú tematiku nie.. nemôžem tomu prísť na chuť, hoci film bol v mnohých momentoch zábavný. Na to, že potterovskí fanúšikovia sú vlastne deti, mi však celý jeho svet pripadá príliš temný a hranice medzi dobrom a zlom príliš nejasné. Veľmi osviežujúce boli však postavy Dana Foglera a Alison Sudol.

Macbeth (2015)

To je tak, keď vizuálna stránka filmu zdrcujúco porazí všetky ostatné.. krvou zaliate tváre a pod nimi neuveriteľne ploché charaktery, veľa násilia ale málo drámy. Márne sa snažia hrať Marion s Michaelom, pretože nemajú čo...

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Ach jaj, ďaľšia nemožná rozprávka so slabučkých scenárom a snáď ešte slabšou réžiou.. no a o hudbe radšej pomlčať. Aspoň, že je Dominika takou sympatickou hlavnou hrdinkou.

Strážci Galaxie (2014)

Keď som film videla prvýkrát, zhodnotila som ho v zmysle: sympatické postavy ale nie príliš originálny filmový počin. Musím však uznať, že partia okolo Chrisa sú až takí veľkí sympaťáci, že po šiestich rokoch prihadzujem jednu navrch :))

Božská Florence (2016)

Tento príbeh je natoľko absurdný, až neviem, ako sa k nemu postaviť.. Spočiatku som si myslela, že napíšem niečo v zmysle: "film o tom, ako ďaleko siaha moc peňazí" a podobne.. Ale čím ďalej tým viac som nadobúdala presvedčenie, že je to predsa len príbeh o láske. Absolútne bizarný a tragikomický. Po dlhšej dobe som si ho pozrela znova a myslím si, že ak mal niekedy Hugh Grant dostať Oscara, tak práve zaň. Od Meryl obvykle genialitu očakávame, ale on prekonal sám seba.