Oko v oblacích (2015)

"Nikdy neříkejte vojákovi, že nezná cenu války." Vojensko-politické drama napínavé jak vytáhnuté kšandy. Ikdyž se vlastně kamera nehne od stolu nebo záběrů z kamer, nejde odrthnout oko z obrazovky a hypnotizovat pár bochníků chleba. Nehezky až do extrému je zde vyhrocené věčné dilema zda stojí obětovat jeden život za několik ostatních a taky neschopnost politiků udělat rozhodnutí za které by nesli zodpovědnost.

V zajetí démonů 2 (2016)

Opět vysoce kvalitní duchařina na stejně vysoké úrovni. Hodnotil bych stejně jako suprovní jedničku, ale chybí mi zde něco víc než jen změna lokace. Je to takový temný odraz zrcadla. Stejně dobrý, stejně děsivý, trochu předvídavý se stejnou mrazivou atmosférou.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Jsem rád, že ikdyž to trvá roky a na seriálové projekty padá už jen prach, zůstává filmový svět ST stále zajímavý a zábavný. Nový Trek jede v zajetých kolejích ikdyž pod taktovkou jiného režiséra. Akce je tentokráte více, až se stává méně přehlednou. Rychlé akce je tolik, že čtvrthodinovou destrukci Enterprise si bolestně užijete. Nicméně efekty jsou zde vypilované až k dokonalosti. Tentokrát to mimo jiné bohatě vynahradí i vypilovaný humor. Popichující narážky Kostry na Spocka jsou opravdu nezapomenutelné. Určitě taky nebylo na škodu, že oproti minulému dílu dostaly více prostoru postavy z posádky. Přemýšlel jsem jestli dát plnou palbu, protože jsem byl na vážkách, ale pocitově je na stejné úrovni jako jeho dva předchůdci, takže nesmím křivdit.

Daylight's End (2016)

Býval slušným člověkem, ale spáchal ten nejhorší hřích, protože nedokázal ubránit vlastní rodinu. Snažili se ho zabít, místo zabili ženu, kterou miloval. Obviněn vlastními výčitkami teď projíždí krajinou. Mstitel, který loví zrůdy. Lovec zombií. Thomas Rourke.

Hardcore Henry (2015)

Nepřekonatelná adrenalinová jízda. First person akce jaká tu ještě nebyla a jen tak nebude. Matně si vzpomínám, že něco podobného jsem viděl v Doomu, ale podle tohoto to byla pouze osekaná demoverze. Akce je tu šílená a nutné ji brát s nadsázkou. Neuvěřitelně nápadité až absurdní zvraty střídají zajímavé lokace. Pro příklad. Zabijete posádku tanku a vystřílíte komando slaňující z helikoptéry a když vám přeseknou ve sto metrech lano a dopadnete na strom začnete chytat kolempobíhajícího koně? A do toho ještě hraje hudba se Sedmi statečných. No a tak pořád dokola až se z toho hlava točí, ale určitě neomrzí. Pro mě překvapení roku.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Batman vs Superman si více bere z Nolanového Batmana. Temná atmosféra a dirty vision jsou jako z Gotham city. Stejně jde cítit stejná ruka režiséra jako Watchman tím, že nezůstává pouze na povrchu. Otevírá pro mě zajímavé otázky legislativy, božství či důvodné existence velkého S. Taky zajímavé a pro možné budoucí pokračování důležité jsou odkazy na další "metalidi". Nicméně asi tou svou vážností, kterou jsem nečekal mi nikdo nepřirostl k srdci. Navíc motivace Batmana zničit Supermana mi přišla velmi slabá a posunovala ho za hranici neutrální zóny.

Howl (2015)

Přibližně do půlky to vypadalo na zajímavou jízdu/nejízdu se slušným potenciálem. Naprděný průvodčí si to hasí půlnočním expresem s lidmi se kterými by nechtěl nikdo kamarádit. Když uprostřed ničeho chcípne vlak a záhadně zmizí mašinfíra začíná to být hustokruté. Podělá se to po blízké představovačce s chlupatým kamarádem, který má na nohou tři klouby. Pak se začnou lidi chovat jak vymaštění debilové, ale asi jen proto, že náš zubatý kamarád potřebuje papat a scénaristi si nevěděli rady. Kdyby všichni zůstali ve vlaku a drželi mordy, náš tříkloubák by hledal papu v jiné chaloupce a my bychom se zase neměli na co dívat. Určitě by to šlo ale i jinak, ale to už chyběla invence. Bod dolů je za lykantropa, který běhá ve dne, ale i tak jsem byl mírný. Zasloužilo by méně, ale filmy s dlaky moc na dračku nejdou (těch dobrých je poskrovnu), tak nadržuji.

Bílá duše (2014) (TV film)

Na tomto filmu je netypické, že nevím kdo vlastně je ten zlý a kdo ten dobrý. Až do konce se nejde přiklonit na žádnou stranu. Obě válečné strany totiž vytváří neomluvitelné zvěrstva akorát z jiných důvodů. A možná o to šlo. Ve válce nikdy není ten správný pohled, pokud nestojíte na jedné straně.

Bohové Egypta (2016)

Krásná pohádka na motivy mytologie starověkého Egypta. Fantasy zpracování působilo hravě a zábavně a vůbec mi nevadila přehnanost a ignorování mytologických dějin. Herecké obsazení bylo povedené a okořeněné krásnými ženskými polovičkami. Pár šrámů na lesku to mělo, ale zábavu to zkazit nedokázalo. Ale stejně, když se tak zamyslím, bylo by to na světě mnohem jednodušší, kdyby s námi na Zemi bohové žily a jejich existence byla nezpochybnitelná.

Warcraft: První střet (2016)

Protože i na druhý den tento fantasy svět nemůžu dostat z hlavy, dokazuje to, že musí být lepší než se na první shlédnutí zdálo. Proto své hodnocení ještě zvedám. První Warcraft jsem hrál asi před dvaceti lety a stejně jako ty další (skončil jsem trojkou) děj jsem vůbec nevnímal. Prostě jsem ho odklikal, abych se co nejrychleji dostal do dalšího kola. Nicméně po včerejším shlédnutí mě příběh zaujal a když jsem z wikipedie porovnal s tím filmovým, tak se překvapivě podobají. Vizuální stránka je úžasná. Nemá cenu popisovat, dobře kopíruje a rozšiřuje design hry. Příběh až na několik hluchých míst a závěrečné gradace hezky odsýpá a pro zasvědceného odhaluje několik akcí ve spojitosti s hrou. Trochu mi vadila nedořešená bojová nerovnováha mezi lidmi a orky. Orkové zde měli silou nekompromisně navrch, tak jsem předpokládal, že budou neohrabaní a lidé to vyváží svou hbitostí. Jenže až na hlavní hrdiny, to tak nebylo. Pokud přehlédnete tento nedostatek je to úžasná zábava.