Taxikář (1976)

Film, u něhož spíš ocením všechny jeho jednotlivé klady, než že bych si ho jako celek nějak zvlášť užil. 7/10

Tanec v temnotách (2000)

Jeden z těch filmů, co mě dostaly tak, že ani nemám co napsat, pořád jsem se snažil něco vymyslet, ale myslím, že tentokrát si to budu celé rozebírat jen ve své hlavě... Bravo, Larsi. 10/10

Hoří, má panenko (1967)

To, co na mě v Černém Petrovi moc nefungovalo (neherectví, maximálně přirozené dialogy), to mi tady sedlo dokonale, narozdíl od Petra jsem se navíc u Panenky i vážně slušně nasmál. V té době jsem sice nežil, ale Formanova satira zůstává trefná i dnes. 9/10

Meyerowitzovic historky (nový výběr) (2017)

Velice příjemná a vtipná záležitost. Příběhově sice nejde o nic, co bychom ještě neviděli, ale o příběh tady až tak nejde, hlavní je scénář (skvělý) a herecké výkony (skvělé) a tak film působí dost svěže a originálně. Trochu Wes Anderson, trochu víc Woody Allen... Však už to sem napsali mnozí přede mnou. Každopádně mě ale zatím Noah Baumbach baví. 8/10

Raw (2016)

Na debut velice slušné. Překvapivé, originální... Bavilo mě to celou dobu. Ale vracet se k tomu nebudu. 6/10

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Prvních deset minut bylo tak nudných, že mi přišlo, že bych si to měl poznamenat. Pak se to zlepšilo a nějaké scény měly rozhodně něco do sebe, ale v konečném důsledku mě tahle klasika příliš neoslovila. 6/10

Battle Royale (2000)

No, měl jsem sice trochu problém orientovat se v postavách, ale jinak asi dobrý. Skvěle natočené, s hodně dobrou hudbou a spoustou násilí, pochopitelně. Alternativa pro ty, kterým nepřišly Hunger Games dost odvážné. Celkem chápu, že z toho byl Tarantino tak hotovej, i když já to samé úplně říct nemůžu. 6/10

Frank (2014)

Tak nějak to oscilovalo mezi něčím naprosto dokonalým a mezi... Něčím ne úplně dokonalým. V konečném důsledku... Šlo to. 7/10

Omámení a zmatení (1993)

Ani nevím tak úplně proč, ale fakt jsem si to užil. Prostě jsem měl pocit, jako bych tam byl s nima, chlastal a pálil jedno brko za druhým. Ne, že by mi ty postavy přišly nějak úžasné, prostě takoví obyčejní lidé, což se sem asi hodilo. 8/10

Bio Ráj (1988)

Hmm... Možná jsem se měl podívat spíš na tu kratší verzi. První část, Totovo dětství, byla fakt perfektní, nostalgická, vtipná, láska k filmu z ní byla cítit tak silně, jak jen to jde... Jenže pak film značně zpomalí a vydá se pro mě lehce nezáživnou cestou. Doufal jsem, že uvidíme více z Totových režisérských počátků, první krátké filmy, co natočil a tak... Nicméně, jde pořád o velice milou záležitost, kterou asi ocení každý milovník kinematografie. 8/10

Časové pásmo bylo změněno