Big Hit (1998)

A já si řikal , že mi tam už chybí jen Jackie Chan a on s ním rejža udělal 5 let před touto taškařicí Příběh policajta. Být mi 13 a vidět to v době vzniku , tak hýkám blahem. Přesto je to velice zábavná akční jízda a ten humor to parádně odlehčuje.

U strážnýho anděla (2014)

Kdybych nevěděl , že je jeho scénář podle vlastních zážitků a zkušeností , myslel bych , že se pan Formánek   u Úsměvů smutných mužů inspiroval právě zde.

Svatba (2004)

Nejjemnější film pana Smarzowskeho , přesto neskutečná jízda.

Klér (2018)

A tihle "lidé" v Polsku rozhodují taky třeba o tom , že si znásilněná žena musí ve svém těle nechat plod takového násilného aktu . Pan Smarzowski jako obvykle běžnému divákovi nic nedaruje.

Napětí (2021)

Parádní starý ústav a hodně nepříjemné Napětí , spokojenost.

Přežít (1991) (TV film)

Ten TV look to trošičku sráží , ale jinak , jak tu píší kolegové je to překvapivě zábavná věc , takhle mohl vypadat Mazaný Filip pane Marhoul.

Centurion (2010)

Pěkná naháněčka po starověké Británii. Vyzdvihnu souboje a řežby , ty se mi líbily moc . Nicméně i tam by se pár vyjímek najít dalo . Kde bych vytknul třeba odfláknutou smrt Bothose . Po těch útrapách , co si během těch týdnů útěků zažili , by ho šíp vystřelený s takovouto razancí , mohl jen rozesmát. Ale jinak spokojenost.

Tenkrát v Baskicku (2021)

Tematicky podobní nedávno vidění La Leyes de la frontera  mě bavili více.  Toto je spíš rodinný film , ale jinak docela ucházející sonda do života maloměsta v Baskicku 80. let. Dětští herci  v pohodě.

Ambulance (2022)

Nenašel jsem na kolik vyšel dánský originál z roku 2005 , ale tady těch 40 míčů  rozpočtu bylo dle mého sakra vidět. Už jen to , že tenhle rymejk je o 3/4 hodiny delší a to zřejmě hlavně kvůli té honičce , vysvětluje leccos. Jinak třeba prvooperace sleziny vedená jako videokonference na dálku , taky poměrně neotřelý nápad. Spokojenost.

Wyrmwood: Apocalypse (2021)

Metan ze zombíků používat jako alternativní pohon se mi jeví jako vcelku  čerstvý a zajímavý nápad na poli tohoto subžánru.