První český slasher. Vypadá to, že ve městě začal řádit seriový vrah. Pod maskou může být kdokoliv - kdo bude další na řadě? (oficiální text distributora)

verbal odpad!

Je škoda, že starý Kučera nedal synkovi víc peněz! Moci si tak dovolit zaplatit pár nafukovacích panen, jejichž zděšené "O" by dokonale vyjádřilo tu hrůzu okamžiku, kdy by do nich zakuklený Kučera před kamerou píchal maminčiným nožem na stejky, casting by byl dokonalý a dialogy oscarové! Nic naplat. Na herce už nezbylo, všechno sežral pronájem fotříkových kanclů, a tak musel chudák Tomáš naverbovat za piko pár děcek ze septimy a donutit je říkat věty, které by normálně nevypustil z huby ani retardovaný narkoman, protože by nedávaly smysl. A tak první český slašer v pizdu pašel, ale Tomášek je zajisté na sebe strašně pyšný. A rozhodně má na co, protože tak dementní zvratek by snad nevyblil ani Asylum films! Vím, že DVD smažku má už dneska doma skoro každý, ale docela by mě zajímalo, kdo šukal všechny ty trafikantky, že se to objevilo na pultech vedle opravdových filmů! ()

Smok odpad!

Keď sa mi niekedy podarí odložiť svoju mesačnú výplatu na pokrytie rozpočtu filmu, tak si tiež zoberiem do ruky svoju domácu kameru, oslovím pár "talentovaných" hercov z bezdomoveckého kempu v susednej ulici, scenár zadám ako domácu úlohu nejakému nadanému žiakovi osobitnej školy a budem filmár. Potom nech mi už niekto môj slaboduchý zblitok len pretlačí do distribúcie a budem spokojne strašiť nič netušiacich divákov. Pre túto sračku je odpad! pochvalou. ()

starbrejkr odpad!

Kamarád se mě nedávno ptal: "Proč furt musíme točit filmy o minulosti, o komunismu. Proč netočíme třeba horory?" Čepel smrti je jasnou odpovědí, proč je netočíme:-D Kdyby do toho tvůrci rovnou šli jako do parodie (k čemuž trailer nahrával), dal bych aspoň dvě hvězdy, protože jsem se chvílemi slušně bavil. Bohužel, je to myšleno vážně. Vizuálně stejné a příběhově kvalitnější "filmy" točil jeden můj spolužák již v sedmé třídě. ()

eraserhead666 odpad!

Jste mladý český začínající filmař bez jakýchkoliv zkušeností, praxe a finančních prostředků. Přesto se rozhodnete natočit horor. A váš bratr jako náhodou po jedné prokalené noci ještě v kocovině shlídne Vřískot a během několika minut jej přepíše do vlastního scénáře, který se jeví jako ulitý pro váš pokus. Uznávám, že pro režiséra bez peněz, technického zázemí a zkušeností, který hodlá natočit horor, je slasher zřejmě nejlepší možnost, páč se to v klidu obejde bez nějakých náročnějších triků, a vlastně bez triků vůbec. Jenže z toho taky zpravidla vznikne přesně Čepel smrti. Přehlídnul bych takřka veškeré nedostatky filmu - 1) obal DVD obšlehnutý z filmu Halloween: Resurrection; 2) herce a herečky evidentně tak tragické, že je nakonec, aby bylo zachráněno alespoň něco, museli/y předabovat (nebylo by lepší neplatit za jednu roli dvěma hercům - jednomu, který poskytne tělo, druhému, který poskytne hlas a za stejný prachy najmout jednoho alespoň trošku schopného? Ale počítám, že většinu ansáblu tvoří režisérovi známí, kteří to snad dali i zadarmo, ale to je mi jako divákovi naprosto putna.); 3) naprosto tragický, až trapně nudný scénář, který navíc neustále nahlas řve - jsem kopírka Vřískotu, jsem kopírka Vřískotu, který bych já osobně zvládl vymyslet a napsat tak za 2-3 hodiny; 4) naprostou absenci něčeho, co se nazývá atmosféra a měla by být nedílnou součástí každého hororu; 5) pro mě osobně neuvěřitelně trapné scény v níž se na pár vteřin objevili/y známí lidé. PROČ? Opravdu si autoři filmu myslí, že to k filmu někoho přitáhne? Notabene, když každému musí být jasné, že se tam ty lidi objeví jen na chvilku? Tohle považuji za nejhorší a nejtrapnější okamžiky filmu; 6) Nudné vraždy, které prostě proběhly a to tak, že jsem se nad nimi ani nijak nepozastavoval. Nemíním zmiňovat kameru, to je totiž asi to jediné, co mi na filmu nevadilo a docela se mi to občas při některých scénách i líbilo. Tohle všechno bych přehlídnul a vzhledem k tomu, že mě film občas, navzdory své amatérskosti, alespoň pobavil, bych i nějaké hodnocení dal. Ale vzhledem k tomu, že je to slasher, pomalu nejnudnejší (hned po upířinách), nejklišovitější (v tomhle podání i nejtrapnější) hororový subžánr, a který právě pro tohle, ještě navíc za podmínek a zázemí, za nichž byla Čepel smrti natočena, již od samého počátku slibuje přesně to, co nakonec poskytne, právě proto, že jeho autoři neprojevili ani kousíček nějaké invence, inovativnosti a něčeho, čím by zaujali a proč by byl tento subžánr u jejich filmu alespoň trochu obhájen (nějaká promyšlená vražda, že by pro ni člověk omluvil i 95% nudného zbytku filmu), právě pro tohle dávám čistý odpad. Kdyby přišli s jiným subžánrem, např duchařinou (u níž, když je dobře vymyšlený příběh, těch triků taky není moc třeba), psychologickým, nebo třeba satanským hororem a natočili to stejně blbě, alespoň to by stálo za hodnocení. Ale tohle ne. Nuda, šeď, trapnost, neexistence vlastního ducha či myšlenky vložené do filmu. Prostě hnus! Za každou cenu (a za tuhle už vůbec ne) jsme vlastní slasher mít vůbec nemuseli, nestálo to za to. () (méně) (více)

Sobis87 odpad!

Oceňuji snahu o natočení českého žánrového filmu, tím ale vše pozitivní končí, neboť Čepel smrti je čirou blitkou, která selhává všech směrech. Z vizuálního hlediska se film sotva přibližuje průměrnému televizáku a zdá se, že ho tvůrci natočili na kameru, která nemohla stát víc jak pár táců…a možná bych věřil i tomu, že kameraman po place běhal s mobilem. Ani lepší technika by ale nedokázala zastřít fakt, že ten, kdo film natáčel, by měl raději natáčet svatební videa a maturitní plesy…a moc si při tom neúčtovat. Je sice hezké, že tvůrci okoukali některé žánrové postupy a opsali pár záběrů z Cravenova Vřískotu, v jejich podání to ale celé působí přímo směšně. Se směšností silně koketují i (ne)herecké výkony, které se nemohou ani opřít o kvalitní repliky (scénář je příšerný) a celé to je navíc završeno dodatečným dabingem, který je v mnoha scénách silně nedoladěný. Když si k tomu všemu přičtu nemalé množství do očí bijících chyb, cameo Štěpána Turka a směšnou masku vraha, kterou rejža asi koupil za patnáct kaček v papíráku, vyjde z Čepele smrti celkem vtipná podívaná a učebnice toho, jak by se filmy točit rozhodně neměly. Veskrze amatérský počin, kterému se nepochopitelně dostalo mnohem více pozornosti, než by si zasloužil. ()

• Celkový počet mrtvých je šestnáct lidí + dva rodiče ze zmiňované autonehody. (Zeke001)
  • Během party ve vysoké budově se dozvíme, že mobily nefungují, protože budova má svojí síť. Jak je tedy možné, že vrah na konci se dovolá na policii? (Gastovski)
  • Kromě Dany Morávkové, Miloslava Mejzlíka a Vladimíra Brabce byli všichni herci při postsynchronech předabováni profesionálními dabéry. (funhouse)