Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech (Jiří Mádl), ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel (Kryštof Hádek), který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Drony jsou pro bývalé spolužáky ze střední školy propustkou do mnoha oblastí lidského konání, kam by se jinak nepodívali. Mezi jejich klienty patří prezidentský kandidát i výtvarníci pořádající happeningy. Drony ve filmu monitorují elektrárny, nosí luxusní kabelky na přehlídce místo modelek nebo sprejují ze vzduchu Petřínskou rozhlednu. Když se však jeden z hrdinů rozhodne využít dron k něčemu úplně jinému, situace ve firmě se začne komplikovat. (Falcon)

Senátor

Hlavní hrdina je svou upřímností, přímočarostí a bezelstností jako Švejk. Dobrý voják, ale ve špatné době... ()

Filooos

V ústavě máš napsáno, že se prezident nemá chovat jako piča.... Výborný a vtipný film. Ani bych neřekl, že je od nás. Másla je hvězda!!! ()

KyoroChan

Kryštof opět excelentní! Krásně nám zraje kluk :) Ale teda to Mádlovo šišlání je absolutní katastrofa :( Nejdřív jsem si myslel, že to je vtip. Ale nee.. Čí to jako byl nápad??! A on za to ještě dostane lva jo? Vy tam snad asi všichni chlastáte nebo co.. Nelíbilo, tady máte 3* Škoda! ()

McGuffin

Být bývalý Modelář a pilot modelů letadel je vhodná kvalifikace i pro pilota dronů a být farmaceut je správná kvalifikace pro výrobu bomb. Pilotování dronů a výroba bomb přivedou mladého svobodného hrdinu příběhu k pěti událostem. K natáčení filmů, barnumské kampani kandidáta na českého prezidenta, univerzitnímu projevu státní žalobkyně, bytovému koncertu na památku ruské písničkářky a k pražské návštěvě amerického ministra zahraničí. Čert ví, jak to spolu souvisí, ale po pár natáčecích dnech, zklamání z prezidentského kandidáta i ze státní žalobkyně a po anarchistické ruské koncertní inspiraci se hrdina rozhodne s dronem a bombou zabít amerického ministra. Jenže nakonec nezmáčkne spoušť. Což ho stojí život, ale ministra, kandidáta, žalobkyni, filmaře ani nikoho jiného, snad ani publikum, ne. Též režírující scenárista Petr Zelenka si, jak to tak v Česku bývá, také vzal za své přivést svého hrdinu do hloupých situací, které nezbytně a ještě hloupěji nezvládne. Neúspěch hrdiny úspěchem scénáře. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

pallok

Na tom filme nie je nič, čo by mohlo diváka odradiť, ale bohužiaľ okrem Kryštofa ani nalákať. Nominácia aj Český lev pre Jirku Mádla v pohode, aj keď som ho videl v lepšom filme a s výraznejším výkonom. PS. Hádekom fandím od BOBÚĽ!!! ()

JerryPilsen

Trochu žánrový guláš. Je těžké se od něčeho odrazit. Sotva se příběh rozběhne určitým směrem, už zase uhýbá jinam. Hádek mi tam neseděl,tak nějak se ještě nevymanil z Bobulí. ()

aspik83

Boj proti zavírání nevinných teroristů tím, že dám někam bombu. Debilní slátanina pro začínajícího levičáka... ()

Honjanmach odpad!

Co to mělo být?! Na co si ten film hraje? Co tím autor chtěl říci? Je vidět, že nejlepší díla vznikají v dobách útlaku a bídy. Zde se jen projevuje blahobyt, který v ČR vládl. ()

Verbudrak odpad!

Celou dobu mi bylo dost šumák, co si Pavel myslí, kam jde, co dělá. Což je u politického thrilleru docela průšvih myslím. Nulová angažovanost diváka. Nevím, kdo za to může, esli Hádek nebo rejža či snad scénář. A víte co, mně je to jedno. ()

Jindra_S

Viděl jsem shodou okolností podruhé a přišlo mi to skvělé nastavování zrcadla našim postojům a zaběhaným reakcím. ()

P_Soar

Tenhle film jde rovnou na komoru. Těžko věřit, že takový film mohl vzniknout v Česku, ale stalo se a je to výborný - vtipná i mrazivá fraška, kde se komedie mění v tragédii ve zlomku okamžiku. ()

ZdenHor

Režisér Zelenka užívá pro své filmy podobné postupy v ději, čímž nechci říct že nutné špatně. Jeho filmy jsou si dost podobné, když jsem sledoval Modeláře vybavily se mi podobenství s Příběhy obyčejného šílenství.  Film Modelář hezky dějově plyne, finále je poněkud předvídatelné a z celého filmu zpracované nejhůř. ()

exbraven

Pokud by to byl absolventský film dal i bych i hvězdu navíc, takhle je to dost velké balancování na hraně velkého propadáku. Téma je jistě zajímavé a na naše poměry i v celku odvážné ovšem co mi vadilo nejvíce, je to že po cca 20 minutách filmu je více než jasné k jakému konci to celé směřuje.... Výkony herců jsou také z extrému do extrému a nejvíc tomu asi dává na frak jakási parodie Kata/Depha z Prago Union/Chaozzz v podání Jirky Mádla, to je opravdu hodně mimo mísu. Filmu jsem dal šanci v TV, ale při představě investice v kině bych byl hodně slušně řečeno rozmrzelý.... ()

pecolik

Námět výborný, zcela neotřelý film na naše podmínky. Jen je tam strašně moc takových drobností, u kterých člověk skřípe zubama. A úplně nad vším ční to příšerný šišlání Mádla. ()

milos.bradik

¨Ze začátku mne to docela zaujalo, ale postupem času začala naivita hlavního hrdiny hraničit s kloupostí a z filmu se vytratil smysl jeho počínání. ()

alienable

Bylo to tak pitomý, že jsem naprosto fascinovaně vydržela až do konce. Zápletka v českym prostředí působí naprosto směšně a celej film mi připadal bezzubej, asi jako šišlající Mádl. Chci zpátky geniálního Zelenku! ()

davidh76

První film Petra Zelenky, který se mi nelíbil. Chápu jeho účel, ale nebylo to zajímavé.  Ztraceni v Mnichově byl totální majstrštyk - toto je o dvě třídy níže... ()

kreyson13

Nebejt toho křečovitýho Mádlova šišlání (to nestačí, že šišlá normálně tvl???) a toho strašidelnýho rádoby rapu, bylo to za 5 * Hádek zraje jak víno. A palec hore PČR, která pokaždý okamžitě věděla, kde hledat maníka s ovládáním dronu :-) ()

tenizague

Udělalo mi to radost. Po dlouhé době konečně něco, co není blbé a nepodbízí se divákům. Za to nemůžu jinak, než dát 5*. ()

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán