Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech (Jiří Mádl), ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel (Kryštof Hádek), který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Drony jsou pro bývalé spolužáky ze střední školy propustkou do mnoha oblastí lidského konání, kam by se jinak nepodívali. Mezi jejich klienty patří prezidentský kandidát i výtvarníci pořádající happeningy. Drony ve filmu monitorují elektrárny, nosí luxusní kabelky na přehlídce místo modelek nebo sprejují ze vzduchu Petřínskou rozhlednu. Když se však jeden z hrdinů rozhodne využít dron k něčemu úplně jinému, situace ve firmě se začne komplikovat. (Falcon)

predezdivka

na plátně nás diváky vyzvali, abychom hodnotili, tak jsem zde, abych dal zpětnou vazbu tvůrcům. tak pojďme na to: přemýšlel jsem, jak to charakterizovat, a přišel jsem na to, že to jsou dva filmy v jednom, které si zcela vzájemně nesedly. pokud bych to bral jako dronmovie, tak se mi to celkem líbilo, a kdyby to i tak zůstalo, asi bych byl spokojený, kdyby se to točilo kolem dronů, filozofických debat o hlasování kartou, sprejerů a nějaké té láskyplné zápletky. mimochodem, mádl byl fakt skvělý, ta ústní vada tomu dodala šmrnc, kato za to byl určitě rád ;-). co mi teda hrubě nesedlo, to je ten aktivistický podíl filmu a la syriana. ani ne tak námětem, ale nelogickým provedením. začátek v izraeli byl fakt dechberoucí a to stačil jeden výbuch. jenže, když to hádek přežil, je z něj v česku po návratu megahvězda, určitě by seděl u krause i šípa, v událostech, interview, sedmičkách, partiích apod. zvláště, když by byl na titulce time nebo jiného časopisu, který to mělo evokovat (nevšiml jsem si, co to měl přesně mádl v ruce), kde by mohl vykládat o cheynneym, abu ghrabí a jiných akcích a lidi by to hltali. on se zatím nechá obloudit kandidátem, co řeční jako sládek v nejlepších letech, dělá nabíječe koloběžek, chodí bez povšimnutí, řeší české právo a v dílně si dělá sítě s jako russell crowe v čisté duši. prostě nelogičnost, která to hodila do těžké parodie, ještě to umocnila ta jeho smrt na konci, to by se u nás prostě nestalo. takže dávám dvě hvězdy + jednu navíc za mádla a izrael v intro. ()

lex85

Od samého začátky si Jirka Mádl jako ( hlavní ) vedlejší postava bere celý film pro sebe a kdyby tady nehrál on tak by snad film ani nešel do kin. Námět a původní myšlenka jsou velmi dobře a poplatné dnešní době ale tak je film uchopen je bohužel průměr a ani herecké obsazení toto nezachrání. ()

kaku108

Za me jeden z tech filmu, na ktere jste meli jit sami, abyste je mohli cestou z kina zpracovavat (v dobrem). Asi bych par veci brala jinak (napr. udalost v Tel Avivu mi prisla neadekvatne dramaticka vuci deji filmu), ale i tak je ve filmu tolik podnetu k zamysleni ci spolecenske reflexi (a to i ve vedlejsi linii, napr. ‘zminka’ o starnoucich zenach bez rodin ci naopak o ‘archetypu’ mladych ambicioznich zen, uvnitr vsak patricne nejistych...), ze me az prekvapuje, ze se do nej vesly a podarilo se je vcelku nenasilne propojit. Jiste pri opetovnem shlednuti v budoucnu odhalim dalsi linie a namety k zamysleni, uz ted se na ne tesim. Kazdopadne je to film o hodnotach a verim, ze zajimavy bude pripadat zejmena tem, kteri je sami sdili (at uz za ne explicitne bojuji ci je naplnuji po svem). Mimochodem je na nekolika mistech take slusne vtipny (‘Od pantaty vedou draty.’), byt ke komedii ma vskutku daleko, mozna je spis smutne vtipny. ()

ritual

Dost povedený film, má to svou dynamiku, barvy, hudbu a Hádkovi s Mádlem, si myslím, se nedá co vytknout. K zamyšlení s odlehčujícími vtipnými prvky zároveň a především (pro mě) po dlouhé době český film, který mě vtáhl od začátku do konce. Za což jsem vděčný. Váhal jsem jestli dát čtyři nebo pět hvězd, ale pátou si zaslouží především za společenský přesah, který po shlédnutí minimálně pár hodin v hlavě zůstane a o to jde. ()

charlesbox

Za mě čtyři hvězdičky, Hádek i Mádl vynikající, jeden absolutní naivka, druhý trochu vyčůránek, hlavně to šlapání na jazyk dal Mádl dokonale. Celkově téma dobrý, hlavně se nezaseklo v našich malých sračičkách, pojato odlehčeně, ale téma vážnější, u tohoto thileru jsem se zasmál víc, než ve všech českých komediích za posledních dvacet let. ()

zajpton

Zelenka zabrnkal na vážnou notu a na mně to zapůsobilo. Hlavní postava řeší právo a spravedlnost člověka v globálních sférách, kdy je vše založené na skutečných problémech a otázkách, které mohou opravdu zahýbat s vrcholnou politikou. O to v tomhle filmu jde -politika a její vliv na společnost a svobodu dnes. Skvělý kontrast nabízí postava Jirky Mádla, coby (skoro)spokojeného člověka, schopného opomíjet určité problémy kvůli svému pohodlí. Divák se nad tím minimálně zamyslí.. ()

jiki

V kontextu české tvorby je to určitě to lepší, ale připomíná mi to pejska s kočičkou co vařej dort, linka s Izraelem, USA, Ruska, Arabové, prezidentský kandidát, milenec sestry, dva spřejeři, skupina co dělá atentát na Zemana, rande s asistentkou a všechny vyznívaj do ztracena, méně by bylo více, držet se třeba prezidentského kandidáta a dotahnout řádně linii do konce, takto bídných 50% ()

lineker

Příjemná změna u filmu který je oproti všem Ženám v pokušení a jim podobným o ničem. Petr Zelenka si vystřihl na české poměry opravdu nestandardní kousek. Idealistický politický thriller o naivní cestě za spravedlností. Ale dokázal do něj natlačit skoro všechna aktuální témata co se v našem malém českém rybníce odehrávají a navíc si troufl to povýšit na celosvětovou úroveň. Odvážný počin, který nelze jinak než pochválit. ()

Drkolnov

naprosto nevěrohodné, kdy filmaři naposledy viděli dron? téma naprosto mimo dobu, tupě bez jemného stupňování či odhalování kopírující posledních 20-30 let omílané téma. Jít na to do kina, dát cca 200, tak požaduji peníze zpět. Česká kinematografie je posledních mnoho let ostudná černá díra na peníze - CELEBRITY :D :D :D ()

tein

Zajímavý počin. Do půlky filmu jsem si říkal zda je Mádl dementní doopravdy (jelikož i v nějaké pohádce hrál stejně zaostalého čerta), nebo to jen hraje (třeba u Lišky je to očividně vrozená věc) ale pak v půlce filmu to bylo vysvětleno. No i tak prostě Mádla vážně nemusím a v celém filmu mi vlastně vadil jen on. Český film co jistě vybočuje z řady a snaží se mířit někam výš, přestože úplně vrcholu nedosahuje. Každopádně problematika a bezmocnost docela zajímavě podána a proto dávám za snahu 4*, ač mi tento film stačilo vidět jednou a už nemusím. ()

ProchySBK odpad!

Klidne kouknu na film o dronech, rad se podivam na film o typkovi co chce bejt raper a nejde mu to. Rad uvidim ceskyho kluka jak chce nalezt odpoved na usa, terrorismus a ja nevim co vsechno, i presto ze mu to bude k prdu. Ale nechci koukat na to jak mádl šišlá, jak nekdo nema rad Zemana, kýčovité protlaceni koloběžek do filmu pro kamaráda a když už je nedostatek akce tak tam rozblikáme majáky policejní oktávky a dáme borce v čerňákách s plnovousem. 80 procent zbytečný scény, kde hodinu a půl čekáte kam povedou. On snad dostane Busche? Hustý! Pokud chcete psychologické drama pusťte si Americká žena. Tohle je parodie. ()

karmalat

Uslechtila myslenka, dobry namet, obecne pravdy, nicmene celkovy vysledek je hodne rozpacity. Za me prumer a s prihmourenyma ocima 3 hvezdy. ()

tehol

jsem moc rad, ze takovy film u nas vznikl. neni to uplne plna palba, protoze mi to prijde v nekterych aspektech jakoby nedodelane/prehanne prostrihane. nektere postavy imo uplne vysumi a ani vlastne moc nechapu proc se v tom filmu objevily (khek, hanus, ale vlastne i ten kandidat ne prezidenta, ta ruska). pak samotna hlavni postava.. nevim, v posledni dobe hadkovi vubec nemuzu prijit na chut. ale obecne ta postava je pro me neuchopitelna, najednu stranu clovek silene angazovany, na druhou az tupe naivni. casto jsem si rikal, jestli to co rika, mysli jako v tip, ale rekl bych ze skoro nikdy.. vubec mi ty dve ruzne polohy do sebe nezapadaly. ◘◘◘◘◘◘◘◘◘ nicmene. klidne bych ten film dokazal sledovat jeste treba o pul hodinu vic, je velmi pekne natoceny, ale hlavne to tema je naprosto super a i je k nemu pristoupeno originalnim apodle me tim nejlepsim moznym nahledem. byly tam navic i nejake pro me nove informace ohledne tech udalosti, takze tohle je proste top. malokdo dokaze donutit cloveka k zamysleni jako zelenka a to se proste musi cenit, zvlast v cesku, kde se politicke filmy, ktere by nebyly trapne jinak nevyskytuji. ps1. jirka madl hraje naprosto paradne, to mi nikdo nevymluvi, i zo sislani mi sedlo, je super, ze i takovalo na prvni pohled postava vyzyvajici ke zesmesneni a karikature lze zvladnout civilne. ps2. hudba. malem bych zapomnel, ale soundtrack jsem si uzival, skvely napad, vytahnout neco zapomenuteho a udelat z toho nenuceny motiv filmu. ()

Bertramm

Drama/Thriller/Psychologický. No nevím nevím. Spíš politicky laděný, komediální dokument o natáčení s drony. Je fakt, že bych křivdil Kryštofu Hádkovi, protože ten vystřihl parádně pomateného a velmi angažovaného mladého muže. A věřte, jsou mezi námi takoví jako byl Pavlik. Ale na psychologický thriller to bylo dost mírné, někdy nevážné a poslední scéna, ve které Mádl stupidně tajtrlikuje a po "střih střih bum bum" naskočí titulky, je tak blbě zbrklá až hanba. Je mi líto ale psychologické moderní drama říznuté politikou vystřelili letos Poláci se svým The Hater. ()

bonsetti

Byl to překvapivý zlom filmu, když se objevilo, o co hlavnímu hrdinovi jde. Levicovo sluníčkářský terorista. A to jak skončil, má být zřejmě výstraha pro podobně smýšlející ... ()

Hanka_M

Zatím asi nejslabší Zelenkův film, který je alespoň filmem a ne pokusem, jako tomu bylo u mnoha filmů roku 2020. Herecky příjemné, trocha humoru, dostatek dobré hudby a zajímavých hereckých osobností, jako byla Kubařová či Stanke. Závěr jsem očekávala trochu jiný, ale zapůsobilo to na mě dostatečně, abych si film pamatovala a jednou se na něj chtěla podívat znovu. Kristýna Frejová v epizodní roli ukázala, jak je dobrá a nedoceněná herečka, byť měla ve filmu banální dialog. Strjně příjemné bylo obsazení Halbicha, Fialové i Dvořákové. Zelenka mě nezklamal, i když jsem čekala více. ()

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán