Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech (Jiří Mádl), ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel (Kryštof Hádek), který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Drony jsou pro bývalé spolužáky ze střední školy propustkou do mnoha oblastí lidského konání, kam by se jinak nepodívali. Mezi jejich klienty patří prezidentský kandidát i výtvarníci pořádající happeningy. Drony ve filmu monitorují elektrárny, nosí luxusní kabelky na přehlídce místo modelek nebo sprejují ze vzduchu Petřínskou rozhlednu. Když se však jeden z hrdinů rozhodne využít dron k něčemu úplně jinému, situace ve firmě se začne komplikovat. (Falcon)

Novko

MODELÁŘ je velice ojedinělý a odvážný český film. Řemeslo, Petr Zelenka odvedl bravurně a vůbec by jsem se nezlobil, kdyby v Česku bylo více takových tvůrců. Kryštof Hádek a Jiří Mádl opět odvedli výbornou práci. Další věc, kterou bych rád vypíchl je scénář, ten byl vytvořen na jedničku. Konec určitě nemusí každému sednout, ale já jsem si to celé užíval. 68% určitě nejsou ty správná procenta. Dal bych tomu tak o jeden stupeň více. 7,5/10. ()

tchempi

Od Zelenky (a jeho přátel) nelze čekat normální film. Někdy sázka na úlet vyjde (Samotáři, Mnichov), někdy z toho vyleze těžko stravitelná cypovina, což je tento případ. Jinak vizuál je super, Mádl je super, ovšem Hádkův autistický Pavlík mě celou dobu neskutečně sral. 40 % ()

funkyshit

Že by Zelenkův opus magnum? Aspoň do chvíle, než se sám překoná nějakým novým bijákem. Za mě každopádně super a dokonce se mi líbil i ten bezzubej Mádl (při rapovaní takřka k nerozeznání od Káta). Jeho úvaha jak zákazníci "hlasují" svými peněženkami mě vážně pobavila. Jinak film překládá k zamyšlení spoustu úvah na téma spravedlnost versus racionalita versus romantismus. Myslím, že se raději přidám k těm pár snílkům, které nakonec stejně semele mašinérie systému, ale budu si jednou moci říct, že jsem to aspoň zkusil. ()

Salvator

Někteří lidé kolem nás jsou prostě více či méně jiní. A Petr Zelenka je v zachycení jejich "jinnosti" dost dobrý. Modelář je vedle toho také filmem k zamyšlení. Zamyšlení o zásadách, morálce a chápáním jejich principů v každém z nás. ()

Syndrom

Škoda, že na konci se nesnažil zabít Babiše. To by neplakal. Být mi dneska nad padesát, Modelář mě k tomu inspiruje a nemít co lepšího na práci, udělal bych to s rozkoší. ()

fafejt001

Za mne dooost dobré na naše poměry . Zajímavý námět , herci , zápletky a tak . Takže Zelenka se vrací . Dííííííky za to . ()

nikinikiniki

Mrzí mě, že tam bylo tolik politiky. Ať už skryté nebo naopak. Jinak herecký výkon Jiřího Mádla naprosto skvělý, stejně jako Kryštofa Hádka, pro kterého mám slabost. :) ()

rigby

Výborný film se skvělou hereckou dvojicí v hlavní roli. Bohužel na můj vkus až moc politiky, kterou ve filmech opravdu nemusím. Ztrácí se tak nadčasovost a připomíná to jen hrabání na písečku. Závěr hodně zaskočil. ()

raxxx

Konečně český "taxikař" není taky hluboký jako Scorsese ale stejně baví , hodně debad v hospodach s lidimi jako Hádek jsem abslolvoval bez výsledku , tohle s povedlo. ()

Modeman123

Lehce úletová (zhruba tak jak Mádlův hlas) zpráva o stavu světa v polovině roku 2020 v kontrastu s lokálními, českými bojůvkami a problémy. Typická manufaktura pana Zelenky :-) ()

RNDr.Strom

Žijeme dneska v tom globálním světě... ale nějak se v něm nepotkáváme. Každý jsme totiž tak trochu uzavřený do toho našeho. Je pak ale možné překročit jeho hranici a něco změnit v tom našem společném světě? Kudy se tam dostat? Kam až musíme zajít, aby se něco stalo? ()

honzzaq

Nejdřív to vypadalo jako reklama na koloběžky lime, pak to s Mádlem celkem odsejpalo, a v druhé půlce už mě Hádkova postava začla celkem slušně srát. 40% ()

kokofek

Těch 40 let,kdy se lidé naučili zavírat záměrně oči,starat se jen o sebe , podvádět,lhát a ničemu nevěřit nás dohání stále a jen tak nepřestane. ()

VLADEK

Výborný nápad a námět, na české poměry nadprůměrné herecké výkony skoro všech, ale výsledný scénář to je prostě katastrofa. ()

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán