Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech (Jiří Mádl), ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel (Kryštof Hádek), který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Drony jsou pro bývalé spolužáky ze střední školy propustkou do mnoha oblastí lidského konání, kam by se jinak nepodívali. Mezi jejich klienty patří prezidentský kandidát i výtvarníci pořádající happeningy. Drony ve filmu monitorují elektrárny, nosí luxusní kabelky na přehlídce místo modelek nebo sprejují ze vzduchu Petřínskou rozhlednu. Když se však jeden z hrdinů rozhodne využít dron k něčemu úplně jinému, situace ve firmě se začne komplikovat. (Falcon)

Lucik80

Viděla jsem ukázku v kině, zaujala a víc jsem nepátrala, takže mi bohužel uniklo, že se ve filmu hodně řeší politika. Tak to není můj šálek. Zbylé linie filmu mě ale bavily, Jiří Mádl i v rámci možností pobavil a Kryštof Hádek je čím dál víc podobnější bráchovi. 3* ()

maniacxl

Kryštof Hádek dobrý,ale jinak nic.Vlastně jsem to vůbec nepochopil,o čem to mělo být.Celosvětovej terorismus,spiknutí na USA?????,no,no...Na to jsou jiní machři režiséři.Nic proti Zelenkovi,jeho filmy mám rád,ale tenhle materiál prostě nezvládl.Fakt nevím,co si myslet o scénáři,tak co teda,drony,nebo bomby,nebo rap(mimochodem,to bylo hodně zlý),nebo prezidentská kampaň.Témata zajimavý,ale měl si teda vybrat jedno a to vypilovat alespoň na úroveň českýho dramatu,a né všechno smíchat dohromady,a divák ať si vybere.Bohužel,já jsem tentokrát zklamanej.Sorry jako...45%. ()

srolyma

Z leteckého modeláře levicovým teroristou. Zpracované slušně, zahrané výborně, ale to protiamerické, proruské a proimigrační vyznění, to na mě bylo moc. Sice toho pomýleného extremistu nakonec stihl spravedlivý trest, ale tahle ideologie mi je prostě cizí, takže nemůžu hodnotit ani jako průměr. ()

Stepka.T

Možná se čtyřmi hvězdami nadhodnocuju, ale snažím se vyvážit své předsudky, se kterými jsem na film šla (nedůvěra k české tvorbě). Závěr (novinový titulek) zapůsobil a převážil definitivně hodnocení ke 4 hvězdám. Viděno v letním kině Hranice :) ()

Sefik odpad!

Bohužel nemohu jinak. Sluníčkařskej sráč, kterej neví, jak se jmenuje premiér vlády a zároveň chce stavět před soud jakési odpovědné za jakési zločiny proti jakýmsi araboteroristům, opravdu nemá v tomto prostoru své místo. A navíc, když není vše dle něj, chce změnit současnost násilím. Jak píšu, sluníčkářskej sráč. Napadl mě tak trochu název filmu "Ještě větší blbec, než jsme doufali" , zde bych dal upgrade dvojku, to by možná sedělo více než "Modelář" ()

koza3

Celkem dobrý! Začínalo to komplikovaně, stejně tak to chaoticky probíhalo. Trvalo nějakou půl hodinu, než to do sebe začalo zapadat a pochopil jsem motivy Pavla, proč je tak nasranej a co chce vlastně dokázat. Vedle základních motivů se na scénu dere zamyšlení nad justicí a vnímáním spravedlnosti. Je to protkané různými pohledy na věc (hipíci žijící na okraji společnosti) a různými kulturami (ruská houseparty), které dělají snímek přístupný pro širší spektrum publika a řekl bych, že nejen toho českého. Za mě dobrý. ()

Mamutol

V hlavních rolích hrají šišlající čert a nahypovanej modelář. Ochranka vysoce postaveného státníka nemá u sebe pistole, aby přilétající dron včas sestřelila ? Navíc tyto velké drony dělají neskutečný kravál, takže to musela ochranka slyšet dávno dopředu a státník už by byl dávno schovaný ve voze a jelo by se do bezpečí. Prostě při sledování téhle usmolené patlanice vyhoďte mozek z hlavy. ()

david.babick

řekl jsem si, že si po dlouhé době pustím český film..no.. a už si ho ani dlouho nepustím...totální nuda o ničem...hvězda za Mádla ()

Parabot

Petr Zelenka patří dlouhodobě k mým nejoblíbenějším českým filmařům. Zatím stále nerezignoval, jako Svěrák, z tvůrčího hlediska nevyhořel, jako Michálek, nepřešlapuje na místě jak Hřebejk. Srovnání snese snad jen David Ondříček. Z díla obou dvou je cítit, že berou film jako autonomní umělecké dílo, ne jako content - odporný bezzubý termín na navěšení product placementu - na úrovni puberťáka vybalujícího na Youtube nový mobil. Zelenka stále tvoří osobité filmy, pro které hledá inspiraci, zřejmě, v americké indie scéně. Třeba u ranného Jima Jarmushe. Modelář mě ovšem, na rozdíl od předchozích Ztracených v Mnichově, příliš nepřesvědčil. To nejlepší zde prezentuje postava Jiřího Mádla inkarnovaného do Kata. Vlastně mu teď přeji, aby dostával co nejvíce zajímavých rolí. Problémovější je ovšem dění, které se točí kolem hlavní postavy, ztvárněné Kryštofem Hádkem. Není úplně jasné, zda má poruchu na autistickém spektru, či je traumatizován, nebo prostě jen naivní. Celá spirála událostí kolem něj po dramaturgické stránce příliš nefunguje a postupné odhalování jeho plánu mě bylo celkem jedno. A to také z důvodu, že jeho motivace byla opravdu přitažena za vlasty, křečovitě vykonstruovaná. Samotný závěr pak působí, jako by si sám tvůrce nevěděl moc rady, a celé to useknul. Zajímavé také je, že ačkoli se film odehrává v současnosti a některé motivy jsou vyloženě aktuální - Stohoven, drony jako bomba, Zeman prezidentem, Babiš, tvůrce opět klíčovou část témat odkazuje k hlubší minulosti, blíž k devadesátým letům, ke kterým se Zelenka uchyluje rád, stejně jako Jarmush. A také je husté, že Bush ml., Guantanamo již patří k historickým událostem. Už jsme vlastně o dvě dekády dál. ()

macco33

Tvorba Petra Zelenky má sestupnou tendenci, ale to už tak bývá. Mádlovi bývá někdy i tak blbě rozumět, teď navíc ještě ta vada řeči. Hádek podal svůj standard, i když tady hrál až příliš ujetého idealistu a utopistu. Docela dobře mi z toho vyšla ta postava demagogického politika. Možná, že tady těch sledovaných motivů bylo až moc... ()

blondboss

Modelár je jedným zo snímkov, ktoré v rámci českej kinematografie fungujú celkom slušne. Dej je fajn vystavaný, dialógy sú vcelku trefné a herecké výkony prekvapivo kvalitné. Škoda tej režijnej neobratnosti, kedy niektoré scény pôsobili až príliš chaoticky a nezapadali do konceptu. Každopádne ale sklamanie to nie je a na jednu projekciu určite odporúčam. 65 % ()

jungewolf

Magor, který se mstí za smrt své lásky někomu úplně jinému, kdo s tím nemá nic společného? Typické myšlení levičáckých šmejdů, a to nejen u nás, ale celosvětově....   . Chápu, že levičáci jsou z toho filmu celí na větvi...  . 1 * dávám za technickou stránku, jinak je to ODPAD ....  . ()

sira1

7/10 O filmu jsem měl jenom velmi rámcovou představu a překvapil mě ve všech směrech. Kryštofa Hádka jsem doposud nevnímal jako tahouna, ale pomalu si mě získává. Podobný vývoj jsem zažil i s DiCapriem a jací jsme teď kamarádi, tak i "českého DiCapria" začnu víc sledovat. ()

Alden_Larson

Celkem dobrý film, ale trochu mě zklamal. Zápletka je zajímavá, ale konec mohl být mnohem lepší. Herecké výkony byly fajn, nejlepší mi přišel Jiří Mádl, zahrál si takovou netradiční roli a moc se mu to povedlo. Prezentace je fajn, nic zvláštního na ní ale není. I hudba je fajn. Víc se zde říct nedá, je to prostě fajn film. 6/10 ()

mnx

Definuj blbost! Neuvěřitelné - český thriller, u kterého se nezačnete po nějaké době letmo ušklíbat, či rovnou obracet oči v sloup. Tohle má hlavu a patu, ústřední postava je až vyšinutě přímočará, a celé prostředí kolem dronů, politických arcišmejdů i vedlejších postav je zajímavé a rozhodně nenudí, a to od úplného začátku. Jen škoda, že závěrem to (podle mého názoru) trošičku pokazili. Ale i tak, bylo to opravdu dobré. ()

Kunderion

Konečně českej film, kterej je "o něčem"! Na Zelenkovi si cením, že jde dost do těch Amíků (vzpomeňme na Knoflíkáře blahé paměti) a že mu to prochází... škoda jen, že tady hlavního hrdinu nechal zabít! No a ta sexy Zuzka Fialová, co se nikdy ve filmu nesvlíkne, se zase svejma nejlepšíma výstupama před kamerou prošukává k tomu jedinýmu správnýmu orgasmu (i když jak říká můj guru Woody Allen, i ten nejhorší stojí za to). Tady navíc Zuzi přidává malej bonus v podobě svý slabůstky pro ruský anarchisty... a ta rusky zpívaná písnička mě v dnešní ryze protiruský době potěšila! ()

carl.oesch

Překvapivě dobrý film. Sice mi jako vždy vadí Mádl, ale Kryštof Hádek ho jako postava i herec natolik zastíní, že ho přestávám vnímat. Hádek je právě onen dobroser-aktivista, který chce trestat zlo (které si ale z větší míry vyfantazíruje a odfiltruje si vše, co by mu jeho nezpochybnitelné přesvědčení mohlo narušit) a ony tři rány z samopalu příslušníka URNY jsou pro něj zcela jistě vysvobozením. Protože kdyby skončil v base, se stejnou úporností by se ubíjel tím, jak zklamal, protože nedokázal "trestat". Onen cit pro spravedlnost je pro něj jenom náhražka, hračka. Lidé jeho typu jsou přesně ti, o kterých napsal spisovatel Klíma, že jak začnou uskutečňovat svoje představy nápravy svatě, začnou téct potoky krve. A Remarque to v Noci v Lisabonu to shrnul ještě stručněji v Černém obelisku - Dobro nadělá často více zkázy než prostoduchá zloba. Vlastně, když píšu tuhle recenzi, zjišťuji, že musím jednu hvězdu přidat. Pro to, co mi film přinesl a ukázal. Tím nemyslím jenom ony fascinující záběry z dronu, kterých se asi nikdy nenabažím... ()

Phex

Skoda te izraelske linky u niz jsem nepochopil proc tam je. Taky hlavni hrdina umi proste vsechno. Zlate ceske rucicky a hlavicky. Je to takovy zbastleny. Ale nejak se to vine a koukat se na to da, tak dam 3* ()

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán