Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech (Jiří Mádl), ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel (Kryštof Hádek), který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Drony jsou pro bývalé spolužáky ze střední školy propustkou do mnoha oblastí lidského konání, kam by se jinak nepodívali. Mezi jejich klienty patří prezidentský kandidát i výtvarníci pořádající happeningy. Drony ve filmu monitorují elektrárny, nosí luxusní kabelky na přehlídce místo modelek nebo sprejují ze vzduchu Petřínskou rozhlednu. Když se však jeden z hrdinů rozhodne využít dron k něčemu úplně jinému, situace ve firmě se začne komplikovat. (Falcon)

Annaroz

Dalo se to vidět, ale pochybuju, že existuje někdo tak zoufale naivní, že očekává, že ČR bude žalovat vrcholné představitele USA. Ona vůbec ta postava modeláře byla dost divná. ()

aribari

Bezzubý Mádl symbolem bezzubého obsahu? Filmařsky zručný Zelenka se zaprodal už předvolebním klipem Přemluv bábu. V Modeláři je opět politicky odvážný, ale jen tam, kde se to smí, kde je to už povolené. Bude trestat Bushovu administrativu, sbírat peníze na atentát na Zemana, vyjmenuje všechny současné nepopulární politiky, ale kandidát na prezidenta je fiktivní postava. Falešná imitace odvahy je spíš ilustrací současné doby, nechtěně vypovídá o nevyřčeném mnohem víc, než asi autoři zamýšleli. Tvůrce se pojišťuje, aby u někoho nenarazil, aby si to u někoho nerozházel, ale aby vypadal pro jisté vrstvy kůl a trendy. Ale pozor, i odvážný Zelenka si drobátko naběhl, vypadá jako rusofil! To asi nechtěl. Nebo snad ano? Už nejde o cenzuru, ale o prachy, tak tam musí nacpat místo skutečného Kata nesnesitelně šišlajícího Mádla, a to jen kvůli oslímu můstku ke zločinu z let minulých. Dnešní problém však není v otcích, kteří mají ozářené koule z uranových dolů. Nebylo by pravdivější, kdyby Mádlův otec byl bývalý komunistický potentát, který synáčkovi zařídil filmařskou agenturu? Takže co nám vlastně chtěl film říci? Je to povrchní politický guláš, ironický škleb, moralitka nebo mírná anarchie v mezích zákona? ()

fricek12

Asi je dneska moderní, srát Mádla do každýho filmu. Zřejmě nejhorší herec součastnosti a k tomu se snaží o autodabing. Průměrný český film. ()

robbez

Jak už bývá u Zelenky zvykem, vytvořil na české poměry opět dost neobvyklý film. Kdo je vlastně modelář? Naivní idealistický snílek, který chce spravedlivý svět nebo totální mimoň a posedlý fanatik? Upřímně řečeno, je mi to vlastně jedno. Film u mě nějak nevyvolal potřebu klást si tyto "zásadní" otázky, které bych si asi po jeho shlédnutí klást měl. Droneman chce být nějak příliš vážný a angažovaný, což mi u Zelenky moc nesedí. Jeho filmy byly vždy typické svou hravostí a schopností mystifikace, což mi tady bohužel chybělo. ()

surprise

Vlastně jsem rád, že takový film vzniknul, jsem rád, za silný názor podaný kultivovaně a přesvědčivě i když s ním nesouhlasím. Snaha po objasnění motivace teroristů zde hraje roli pověstné zblázněné pravdy, která sama tvoří v problému však jen menší roli. Ale budiž. Jako příspěvek do diskuse dobrý, zvláště když je to podaný s dobrou muzikou a výbornými herci. ()

ssarka

dala bych vyšší hodnocení nebýt toho závěru... myšlenka scénáře do českého filmu skvělá, určitě nutí k zamyšlení,ale ten závěr měl být zase co?...zbrklé a navíc absolutně nesmyslné jednání zásahové jednotky je prostě k neuvěření a dost to sráží celý jinak dobrý film... ()

Hombre8

Natočené dobře, zahrané až na to zcela nesmyslné (Proboha proč?!) Mádlovo šišlání taky, ale ten obsah... Dobrá. Jakási snaha o moderního Dona Quichota. Budiž. Ale těch odboček a nejasností bylo v příběhu poněkud nadkritické množství, takže poměrně zmatek. Naopak s uvěřitelností postav jsem problém neměl. Když se jeden rozhlédne kolem, tak je podobných pomatenců dost a dost. ()

nudlis

Ubohá aktivistická sračka, která moc nedrží pohromadě. Mádlův Kato je celkem povedenej a nebejt jeho fórků, klidně bych dal odpad. Fakt nevím, čím si film zasloužil tak vysoký hodnocení ostatních. ()

PoprockCZ

Baví mě originální příběh a skvělé herecké výkony, bohužel děj má v sobě hodně mezer a nelogičností. Silně deformované anamorfy mi k příběhu taky neseděly, ale to je jen můj subjektivní pohled. Nicméně film nutí k zamyšlení nad určitými etickými otázkami a za to rozhodně palec nahoru. Nejlepší scéna je s prokurátorkou v přednáškové hale: "České právo je vlastně romantické, řeší i předem prohraný spor, protože věří, že za pravdu má vždycky smysl bojovat. Americké právo raději na určité zločiny zapomene, pokud se tímto krokem předejde většímu zlu." ()

Vlkopec

Z filmu mám bohužel pocit, že ho Zelenka dávak dohromady v chvatu a akceptoval i herecky nepovedené scény. Hlavní problém je ale postava modeláře Pavla, která se Zelenkovi ani Hádkovi prostě nepovedla. Možná by někdo dovedl předvést životnou postavu poloautisty s mimořádným sexappealem, ale tahle postava je naprosto nepřesvědčivá a nesrozumitelná. Třetí hvězdičku dávám s přimhouřením oka. ()

phoex

Na film jsem se těšil. S drony létám a některá dramata jsem prožíval jak asi málo který divák. Ovšem z počátku na mě film působil, že by mohl mít slušný děj, ale celkově to stálo za prd. ()

WolfHigh

Za herecký výkon a stylizaci Plecha (Jiřího Mádla) do rapovýho lyrickýho génia Adama Svatoše (Kata) dávám klobouk dolů. Nic jsem od tohoto filmu nečekal a bylo zajímavý sledovat úvahy Pavla (Kryštofa Hádka) i Plecha a velice mile mě takovýto český film překvapil. Moc se mi líbilo, jak byla viditelná stylizace Plecha do podoby Kata z Prago Union a jak obstojně dokázal Mádl rapovat Katovy texty a napodobit i jeho mluvu (šišlání),dokonce měl i v celku věrohodnou flow. Také stojí za zmínku,že se ve filmu mluví o zubech Plecha (Kato měl taky problém se zuby a rapoval bez nich). Za velice slušné herecké výkony Mádla i Hádka dávám 4*/5* tudíž 80%. ()

redsparrow odpad!

Nemůžu uvěřit, že tuhlu volovinu natočil stejný Zelenka, který má na svědomí Samotáře, Happyend nebo Rok ďábla. Přemýšlím jestli scénář o partě dementních aktivistů byl myšlen jako parodie na současnou přehnanou dobu, ale spíš ne. Atentát na Zemana, to jako vážně? Půl hvězdičky za Hádka, který mě jako jediný neiritoval, narozdíl od šišlajícího "rappera" Mádla napodobujícího zřejmě Kata z Prago Union. Půl hodiny jsem se kroutil na židli a pak jsem to vzdal. Na tohle chci hodně rychle zapomenout. ()

Kivis

Uf. Co se to stalo? A stalo se to se mnou, nebo se Zelenkou? Jeho tvorba je trošku bizár, který mně v některých případech sedl perfektně, jindy trochu míň, ale vždycky se to o mě přinejmenším docela otřelo. Jenže teď nic. Modelář mě absolutně minul. Extrémně vyumělkovaný, což by nevadilo, kdyby to do sebe ve výsledku celý nějak zapadlo a dostalo to když ne logický, tak třeba metaforický význam. Ale to se taky nestane. Já prostě naprosto nechápu, co tímhle filmem chtěl Zelenka divákovi dát nebo vzkázat. Zrcadlo doby? Možná. Ale proč tak povrchní jako film, kterej dávají na Nově v osm večer uprostřed týdne? Jirka Mádl hraje postavu inspirovanou Katem fajn, ale taky v tom nevidím žádnej větší význam, spíš jen samoúčelnost a atraktivní téma pro promo filmu. Já jdu pod tři hvězdičky jen málokdy, ale tady musím. Modelář je totiž o ničem. ()

andydufrsn

Poselství filmu je bohužel jasné – boj o a za spravedlnost je marný, ale přesto ho chce bojovat. I za cenu, že se budu snažit popohnat před soud lidi, kteří společnost zbavili lidí toho typu, kteří zabili moji přítelkyni. I přes tuhle ušlechtilou myšlenku a velice solidní herecké obsazení nemůžu o filmu říci, že se mi líbil. ()

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán