Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech (Jiří Mádl), ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel (Kryštof Hádek), který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Drony jsou pro bývalé spolužáky ze střední školy propustkou do mnoha oblastí lidského konání, kam by se jinak nepodívali. Mezi jejich klienty patří prezidentský kandidát i výtvarníci pořádající happeningy. Drony ve filmu monitorují elektrárny, nosí luxusní kabelky na přehlídce místo modelek nebo sprejují ze vzduchu Petřínskou rozhlednu. Když se však jeden z hrdinů rozhodne využít dron k něčemu úplně jinému, situace ve firmě se začne komplikovat. (Falcon)

Drslw odpad!

zelenka a spol si točia svoj súkromný džihád a drzo čakajú, že im to ľudia budú lajkovať sťaby umenie (btw., tie hodnotenia tu sú tiež zaujímavé - nechápe, neznáša, zopsuje, ale dá dve hviezdy. A keď "sa dalo", tak 4... :D) ()

VerJer

Picovina. Konec je uple debilni predstava rezisera jak funguje ochranka. Cely film nefunguje jako celek a korunu tomu dava Madl ktery mluvi jako Záprtek z pohadky kde hral certa. Nechapu mistni hodnoceni “intelektualu” kteri tomu davaji 5 nebo 4 hvezdy. Ztrata casu. ()

Megahead

Časť filmu bola dobrá, väčšia časť ale nie. Postava Pavla je taká nijaká, väčšiu časť filmu poriadne nevie, čo chce a keď to začne aj riešiť, tak tým najhorším možným spôsobom. Určite to mohol zverejňovať a poukazovať cez rozumnejšie cesty. Postava Plecha je u niektorých raperov aj skutočná. Veľa slov (textov v piesňach a nepriamej kritiky), ale keď má robiť reálne skutky a riešiť reálne kauzy, tak hneď cúvne. Film mi pripadá taký rozkúskovaný, akoby nedržal pokope. A Stanke mi vo filme vadil, ale to je aj spôsobené mojou nesympatiou k danému hercovi, ktorý je len pro-americkým poskokom. Má veľa rečí na iných, ale nepekné skutky seba a svojho okolia vždy prehliada. ()

leafroller

Je zajímavé, že oba české filmy na téma terorismu se zabývají především motivacemi atentátníků. A ty jsou zde průzračně jasné. Pokrytectví, s jakým naše česká společnost posuzuje zločiny proti lidskosti, je zarážející. Nad čím na jedné straně mávneme rukou, to na druhé straně odsuzujeme jako největší zlo. Záleží nám mnohem více na tom, kdo čin spáchal, než jak ohavný tento čin je. V tomto směru považuji film za výjimečný a také chápu, proč se některým lidem nelíbí. Bezohledná a vcelku hysterická reakce státní moci byla pak jen završením tohoto nepříjemného pohledu do našeho svědomí. Jediné, co mě trochu mrzelo, bylo to, že se titulní role neujal sám Kato. Za mě další pozoruhodný počin pana Mádla, kterého tímto srdečně zdravím. ()

johin

Z tohohle filmu mám smíšené pocity. Z jedné se mi líbilo jak napřímo mluví o stále aktuální zkorumpovanosti politického systému, aktivismu, konformitě a spravedlnosti celkově. Také se mi líbilo, jak držel přes odlehčující úsměvné scény kamarádů Pavla a Plecha napětí. Vlastně mě celkově bavilo toto kontrastní duo, idealista a materialista.   Z druhé strany mi to přijde takové nedořešené. Přišlo mi, že tam řeší až moc kauz naráz, naznačují se tam nějaké mezipostavové vztahy, které se na místě rozplynou a jde se na další věc. Jakoby odškrkával body, co chtěl zahrnout, ale nedodělal to. Chápu, že nám to všechno nemůže přinést na zlatém podnose, ale stále mi to přišlo nedotažené. Zároveň jsem nevěděla, co si myslet o hlavní postavě. Jestli zastupuje jen slepé extremisty, co na internetu něco přečtou a hned to všude káží jako Písmo svaté, nebo je jen naivní zmatený chlap poznamenaný smrtí své přítelkyně bojující za nějakou spravedlnost.  Taky nevím proč se vytahuje prezident Bush ve stejné časové linii jako tehdejší premiér Babiš apod. Nakonec to bylo rozhodně něco, co dnes české filmy obyčejně nenabízí. Akční kamera, mix sociální satiry a thrilleru a již zmíněnou neomalenou upřímnost. ()

SandroCZ

Příběh dvou postižených chlapců. Mádl by takhle měl hrát už pořád protože to je prostě on a Hádekovi to duševní postiření taky sedne. Ze začátku to vypadalo že to bude lepší, pak se ukázalo že zas průměr. ()

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán