Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

Figu

No co k tomu dodat... Jako s komiksem to nemá absolutně nic společnýho. Je to přeplácaný až do prdele a je ubíjející, jak moc si to hraje na áčkovou hitovku. Když to vezmu očima Figa, překopu si to po svým, nebudu zaujatej vůči značce filmu, budu přehlížet to, na co že si to vlastně hraje... Jo, jako obyč béčko se to dá celkem průměrně přijmout. Navíc ten roztomilej kukuč Margotky by si asi nižší známku nezasloužil. Závěrečná bitka holek ve stylu alá Avengers byla slušivá. 55% ()

Lenka.Vilka

Šla jsem na Birds of Prey. A konečně je viděla!!! Teď doopravdy!!! Ale byl to zážitek. Důvěřuj, ale prověřuj? Totálka. Nejdřív se kamoška zeptala: "Hrajete od osmi?". Asi ať to není moc trapný, kdybych to zase posrala. A potom pan uvaděč. Víte, u nás v Mostě jsme sice hypermoderní, ale lístky u vstupu holka...prostě přetrhne. Neutrhne nic, prostě lístek přetrhne. Ale tohle je Litvínov. A já řekla, když chlapec (muž? Sorry, na něm jsem to nepoznala) začal čtečkou snímat čárové kódy z lístku: "Dobrý, to u nás v Mostě nemáme." Chlapec (nepoznaný muž) se na mě povídal jako sériový vrah, zatímco načetl jeden lístek, potom druhý, potom je od sebe odthnul a potom z jednotlivých lístků odthával ty snímané čárové kódy. Snažila jsem se zabránit masakru, až nás chlapec (nepoznaný muž) zabije a řekla: "Kdybych to věděla, tak lístky od sebe odthnu." Né, nezachránila jsem to. Takže když šel při začátku filmu mužík do sálu, jasně, připadalo mi, že po nás jde, ale těžko se schováš v sále, kde je deset lidí. Ok, tak tam sice mají čtečky časových kódů, ale mám pocit, že ty sedačky byly stejný, jako když jsem byla tááákhle malá a chodila tam na dětská představení. Ale chápejte, já v tom kině, zvládla i Batman vs Superman (a též hodně dlouhého třetího Capa), protože zrovna v té době byla z nás, ironie jako svině, výměna sedaček. A teď ta zásadní otázka. Stál film Birds of Prey, za bolest v zádech, polámanou krční páteř a strach, že budu před kinem zmasakrována? Totálka!!! Vypravěčkou je Harley, takže je děj filmu stejně "zmatený" jako ona sama. Kdo viděl, chápe uvozovky v předchozí větě. Protože mě se to líbilo. A jak bylo vyprávění poskládané, dobře se to promíchalo, představili se nové postavy. Tedy, nové v rámci filmové části DC Extended Universe. Ostaní postavy jsou s pár obměnami v seriálové části. Cass známe už jako starší a naší dsnou Rennee též hodně povrchně. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že tohle mi na prvních dílech týmovek vadí (a budeme se nejspíš hodně modlit, aby byla dvojka). Tohle seznamování s novýma postavama musí být natočeno tak, aby bylo citlivé vůči těm, kdo je znají a těm, kdo je neznají. To beru, natočené to bylo dobře. Jenom to nebylo "minutově spravedlivé". Třeba vůči Huntress. Na filmu bylo tedy dobré...nelineární vyprávění, které film posune o level výš. Barvy, Harley na policejní stanici s konfetama byla dokonalá. Přístupnost od patnácti, čili klení, lámání kolen atd. Akční scény byly nádhera. Realistické a já úplně svítila a slintala. Muzika. Ať už upravené staré hity nebo nové (z traileru vím, že ty jména znám, sic tyhle současné zpěvuchy neposlouchám, tenhle styl, ale do filmu se to prostě hodilo). A když přišla ta hlavní scéna, kdy se holky sejdou a spustí Barracuda, jinej (lepší) song by tam nešel. Co ale nemohu nějak probrat byl konec, tedy odstranění Romana. (Kdo viděl, vím, co myslím.) Ale asi jsem to pochopila, jak bylo tvůrčím záměrem. Že o něj vlastně nešlo (přestože to Ewan zahrál brutálně dobře, působil fakt nechutně, beatiálně a zvráceně), ale o "girl power", a to se povedlo. Proto si tolik přeju pokračování, druhý díl by byl luxusní a bombičkovej! Jenom škoda, skromné stopáže. Kdyby bylo delší, mohli se víc věnovat postavám, ale potom by to asi nemělo takovej drajv, ale znáte to. Když jste na filmu, kterej se vám líbí, přejete si, aby nikdy neskočil...PS: a když vydržíte, možná umře Batman. Teda, snad jsem teď neprozradila tajnou totožnost Bruce Wayna. UPS! Protože Bruce tady byl prostě neodolatelnej (vtip, chápeme, co tím myslím a jak to myslím). () (méně) (více)

Rocky88

Takhle to dopadá, když mám dobrou ženskou filmovou postavu (Harley) a mermomocí s ní chce zakomplexovaná slepice natočit film o spolku buchet, který se v každém záběru musí tvářit, že jsou drsnější než neoholená tvář Clinta Eastwooda. Samozřejmě, že je to průser. Drsňačky drsný nejsou, postavy jako takové jsou trapné, příběh úplně dementní, navíc je tu totálně pohřbenej potenciál např. Black Mask, do jehož role úplně nepochopitelně obsadili McGregora. Yan do filmu dala i pár nápadů, které nejsou špatné, ale když s nimi přijde v akčních scénách, ve kterých se všichni pohybují tempem, že bych se mezi tím stihl i slušně vykálet, je to k prdu. Naprosto nepotřebné, nezajímavé, ostudné. ()

Elyssea

Zbytečné Rko, protože být mi tak o deset let míň, tak by mě tahle banda anarchistek bavila určitě víc. Jenže takhle to táhne jenom nadšení a energie Margot Robbie, která má talent na fyzickou komedii a výraz. Co z toho, když její parťačky ji tíží jak koule na noze. Obzvlášť Huntress a policistka zapomenutá v letech osmdesátých jsou bezkrevné jak postavičky na orloji a jsou tu jen do počtu. Taky Ewan McGregor jako záporák je naprosto neuchopitelný, protože většinou je to jeho drsňáctví spíš k smíchu. Obraty nálad a nepředvídatelnost nejsou vždycky k užitku. Což je škoda, když McGregor během jedné scény v baru dokáže, že má rozhodně navíc. Pro mě je tohle taková dospělá variace na St. Trinians v Gothamu, která propálila svůj marketingový potenciál, když cílila na divačky 23+. ()

Nach

Obrovské kvalitativní zklamání a jeden z nejhorších hraných filmů od DC Comics. To, čím DC oproti Marvelu disponuje a co jí Marvel může jen závidět, jsou excelentně vykreslené postavy a jejich psychologie. Jenže tvůrci zde na toto vůbec neslyšeli, ba hůře, vykašlali se na smysluplný děj a místo toho nám zde podávali jen omalovánky, nesrozumitelnou akci a černobílé rozdělení postav na dobré a zlé. Respektive: ženy jsou zde dobré a všichni muži zlí. Takže zasloužený propadák, za který rozhodně nemůžou muži, kteří nejsou dost vyspělí na kvalitní ženské postavy, a proto nepřišli do kina (jak se neúspěch snažila podat autorka tohoto filmu). Vina je zde právě na tvůrcích a jejich neschopnosti představit si, že divák na druhé straně přemýšlí a chce i nějaký inteligentní, logický děj. Velký palec dolu. Ani Ewan McGregor to tu nezachránil, neb neměl co hrát. 35% ()

Streeper

Moc jsem se těšila na samotný films Harley, protože je to naprosto skvělá postava. Bláznivá, ale zároveň roztomilá a vnitru duše je to vlastně klaďas. Musím ale říct, že jsem lehce zklamaná z celkového výsledku. Při sledování filmu jsem si uvědomila, že Harley skvěle funguje jako vedlejší postava, protože je silná a krásně scénu obohatí. Ale samostatný film pro ní asi není. ()

PodPantlofak

Povím vám jaký z toho mám pocit. Přijde mi, že DC nedávno vidělo film od Marvelu s názvem Deadpool, poté se koukli kolik Deadpool vydělal a řekli si: když to funguje u konkurence, tak to musí fungovat i zde. Opak je pravdou, film obsahuje zvláštní smysl pro humor, který není vtipný. Irituje mě minimální využití potenciálu ostatních hrdinek. Dále jsem absolutně nepochopil přidání hyeny do filmu, když není ani v jedné akční scéně. To máme další nenaplněnou možnost materiálu, který nám komiksová předloha nabízí. Film má jediné pozitivum a to jsou akční scény. Bohužel jsou zde za 109 minut pouze dvě. Je to ještě o půlku horší než Sebevražedný oddíl, který sám o sobě stál za nic. ()

C0r0ner

V určitých mezích se mi to líbilo. Zabíjení, vulgarity, super střih, pár parádních scén (dýmovnice na policejní stanici). A jako protipól z toho čiší otravná ženskost (ta malá rákoska po pár minutách na zabití), kdy chlapi jsou svině a retardi, pár padesátikilových holek seřeže sto nadřených zločinců atd. Režisérku už prosím k ničemu nepouštět. 60% ()

Adaamos21

Všechny ženský jsou suprhustýnejlepší a všichni chlapi jsou totálně neschopní idioti, toť poselství tohoto jinak vcelku zábavného filmíku s docela dobrou akcí, až na tu závěrečnou megabitku, to už na mě bylo moc. Jinak Ewan jako záporák kupodivu v pohodě a Margotka jako vždy miláček. ()

bourec

Margotku mám rád,ale tenhle její nesmysl, do kterýho strčila nos, jsem vůbec vidět nechtěl.Nakonec sem zvědavosti neodolal, a strčil do dvd přístroje.Přebarvená blbost se spoustou zběsilejch scén, s pitomým scénářem, s umělou krví a nevím čim ještě.Vůbec nebavilo,a dvě jsou spíš ze soucitu, a pro mě, že jsem to dokoukal.30%. ()

epicek

Měl jsem naprosto nízké očekávání, takže možná proto jsem ve finále i tak moc spokojen. Margot je neskutečně cute a úplně v pohodě ten film táhne a z toho vzniká ta nevýhoda, že ostatní postavy jsou dost ploché a nevýrazné a kdybych neznal jejich komiksové pozadí, tak jsou mi vlastně skoro ukradené. McGregor je naprosto fenomenální Black Mask, splňující veškeré předpoklady tohoto villaina a akce v režii Stahelskiho, je naprostá slast pro oči, což vlastně podtrhuje ten Rkový rating, bez kterého by to bylo tak poloviční. Za mě dost solidní popcornovka, která nabízí přesně to, co od ní očekáváte. I named him Bruce after that hunky Wayne guy. ()

necisty

Je škoda, že DC filmy většinou neumí dotáhnout filmy do topu jako ty od Marvelu. Tohle není špatný film, co by za některé efekty atd. daly jiné filmy, ale něco tomu prostě chybí. Každopádně jak točí ty mlátičky nechápu. ... CC Letňany ()

campix

Nějak nám ta ženská emancipace DC stále nefunguje. Birds of Pray je krásná ukázka, jak DC nedokáže pracovat s potenciálem svých postav. Harley Quinn je sice zajímavá postava, ale bohužel nedokáže utáhnout samostatný film, na to ji nestačí ani zběsilá stylizace a pokus o vyprávění alá Deadpool. Slabší hlavní hrdinka je doplněna ještě více nezajímavými a zapomenutelnými charaktery ve vedlejších rolích a záporákem, který nemá, co říct. Těžko se odhaduje jeho motivace a celá story za Gothamem bez jeho hlavních postav je hodně děravá. Jediná stránka, která trošku vybočuje pozitivním směrem je choreografie a zajímavost akčních scén. Tam se Chad Stahelski opravdu vyřádil. Celkově je to jedna z nejslabších comicsáren posledních let. ()

fugazi

Extrémně trapná klipová ubohost složená z rádoby cool slowmo záběrů, který nedávaj ani trochu smysl ... 2/10 ()

Juto

Neviem komu je určený tento film. Ani sa nedivím, že prepadol v kinách. Muži tu hrajú karikatúry chlapov. Nemám nič proti feministickým filmom ale toto sa nedalo skoro vydržať. 2/10 ()

Martrix

Estrogenová pupu zábava, ve stylu My little ponny feminist version 2.0. Do temnějšího pojetí DC světa se tahle juchanáda vůbec nehodí, ale na druhou stranu...proč by měla? Vždycky jsem si říkal, že se to s tou genderovou vyvážeností zbytečně hrotí. Filmy o ženách pro ženy, musí fakt dělat ženy? Musí existovat pro každou mužskou postavu i její prsatá alternativa? To je ta emancipace? Nebo snad jde jen o to, aby blbý filmy nedělali jen chlapi? Asi jo. Nicméně Hodson a Yan toho práva uplácat další DC průšvih nevyužily a udělaly překvapivě fyzickou a zábavnou dámskou jízdu. Pravda, poprvé s titulkami, jsem si to moc neužil. Ale dabované je to fajn a zcela jistě si tato Quiniáda nezaslouží horší hodnocení, než Sebevražedný oddíl. Birds of prey je sevřenější a má chytřejší dialogy. Netlačí na pilu, nekopíruje...jede si svoje. To se cení. Navíc Margot, McGregor a hyena Bruce... . Za mě vcelku spokojenost. ()

animaxis

Na Birds of Prey je skvělá jedna věc. Minimálně z mého pohledu je to opravdu mnohem lepší, než kinematografická tragédie, která si říká Suicide Squad. Být lepší, než něco takového, však ještě neznamená žádnou výhru. V každém případě, i když je tu děj místy poněkud chaotický a několik věcí v něm musíte prostě ignorovat, jinak by vás váš mozek nutil nadávat na každou třetí scénu, dá se na to koukat. Až přehnaná politická korektnost tu na diváka "vybafuje" ze všech stran, ale naštěstí i to se dá mimo asi jednu scénu vydržet. Postavy tu jsou psychologicky tak nějak ploché, nicméně třeba taková Harley mi tu přece jen připadá lépe napsaná, než v předchozím filmu, i tady mi však není moc sympatická. Většina herců si přiblblost celého děje však očividně uvědomuje a podle toho ke svým rolím taky přistupuje a upřímně, je vidět že si to užívají a taky se to sem vlastně hodí, jen postava muži přehlížené policistky (jo a na to se před filmem obvzlášť nalaďte, holky jsou skvělý i při vyhazování budov do vzduchu, všichni chlapy jsou sráči) mi přišla castingem trochu mimo. Akce tu je překvapivě dobrá, i když při ní musíte ten mozek vypínat taky. Hudba mě tu místy taky potěšila (filmová, ne vybrané písničky, i když ty se sem hodí taky) a musím říct, že Daniel Pemberton se od Krále Artuše opravdu rozjíždí. ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020