Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele filmmovier k tomuto seriálu (71)

Zrcadlo mrtvého muže (1993) (S05E07)

Můj nejoblíbenější díl, který vznikl podle povídky. Předloha má skoro sto stran, ale tvůrci si s ní poradili naprosto dokonale. Způsob vraždy sice Agatha v Poirotovi zopakovala ještě několikrát, ale to je zkrátka ten nejmenší problém. Epizoda se odehrává v rodinném sídle s uzavřeným počtem podezřelých, což Agathě vždy šlo. Navíc tu jsou skvělé herecké výkony, působivá atmosféra a ke konci také trochu toho napěti. Takže vznikl úžasný výsledek. ()

Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan (1993) (S05E08)

Já vím, je tam loupež a ne vražda, takže logicky opět trochu slabší epizoda. Na druhou stranu je to poslední díl série, která vznikla podle povídek, pak už se točili jen filmy. Takže závěr je to pěkný, je tu i Japp a Hastings. Ale rozhodně to není průměrné, je to jeden z povedenějších epizod s atmosférou i s vtipem. ()

Případ v ulici Hickory (1995) (S06E02)

Opět výborný film a jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Tento je i zabávný, když se Japp s Poirotem hádají, která kuchyně je lepší. A vůbec jsem neměl ponětí o karbenátkové fobii, kterou Poirot trpí. ()

Vražda na golfovém hřišti (1996) (S06E03)

Agatha ráda psala příběhy, kde se řešila vražda související s minulosztí postav, například Pět malých prasátek. Předlohu k tomuto filmu jsem zatím nečetl, ale film se mi hodně líbil.Velice zábavná je postava francouzského detektiva, který si o sobě myslí, že je borec a vyřeší případ rychleji. Pokud by vyhrál, Poirot by si musel oholit knírek... ()

Němý svědek (1996) (S06E04)

Předloha je překopaná na nejvyšší míru, ale v tomhle případě to vůbec nevadí, protože je to jeden z nej dílů série. A mesje foxteror Bob je kouzelnej čoklík... ()

Vražda Rogera Ackroyda (2000) (S07E01)

Průměrná epizoda. I tady byla překopána ale tentokrát je to spíše na škodu. Konec je úplně jiný, vraha jsem si představoval jako madého chlapíka, nevím proč tam je ta továrna... Zničení skvělé předlohy už nemohlo dopadnout hůř. ()

Smrt lorda Edgwara (2000) (S07E02)

Lehce nadprůměrný film. Atmosféra je tady cítit mnohem víc než v ostatních dílech. ()

Zlo pod sluncem (2001) (S08E01)

Můj nejoblíbenější díl ze série. Dokonalé zpracování. ()

Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Můj druhý nejoblíbenější Poirot, který je poprvé v jiném prostředí a je to jeho nejlepší dovolená. Vážně výborný film. ()

Pět malých prasátek (2003) (S09E01)

Výborná adaptace jedné z mé nejoblíbenějších knih. I když jsou tyhle novější díly už poněkud slabší, tenhle k nim rozhodně nepatří. A jedna věc se mi na těchle nových epizodách líbí. Ty barevné retrospektivy. Suchet opět jako vždy podává skvělý výkon. ()

Temný cypřiš (2003) (S09E02)

Pro mě nejslabší Poirotův případ vůbec. Jako kniha i jako film. EDIT: Předchozí věta neplatí, je to jeden z nejsilnějších a nejdramatičtějších dílů a je to mnohem, mnohem lepší než předloha. ()

Smrt na Nilu (2004) (S09E03)

Slabší epizoda, která mne zaujala jen Egyptským prostředím a samozřejmě Suchetovým výkonem. ()

Záhada modrého expresu (2005) (S10E01)

Všechny Agathiny detektivky odehrávající se ve vlaku jsou zajímavé. Tento případ znám pouze z filmu. Opět jde o poněkud slabší epizodu, ale ve srovnání s několika předešlými díly je tahle značně převyšuje. ()

Karty na stole (2005) (S10E02)

Hercule Poirot poprvé ve společnosti spisovatelky Ariadne Oliverové. Zoe Wanamaker je skvělé herečka. Tento díl má opět docela pozměněnou zápletku, která je pozměněná vážně trochu divně. Jinak skvělá epizoda. ()

Rodinné sídlo (2006) (S10E03)

Hodně průměrná epizoda. Fakt nic moc díl, ale patří k těm lepším epizodám, proto***. ()

Čas přílivu (2006) (S10E04)

Asi jediný Poirotovský díl, který se mi líbí víc než jeho knižní předloha. ()

Smrt staré posluhovačky (2008) (S11E01)

Poirot podruhé s Ariadne Oliverovou. Po dlohé době můžu konečně zas dát *****. Opravdu jsem se bavil. Pro mě jeden z nejlepších dílů. ()