Vyšinutý

• USA Unhinged (více)

Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí. (Vertical Entertainment)

Qitek

Russell se tváří buď mile, nebo jak Russel. Takže to vychvalování tady nijak nechápu. Vůbec té roli nedal něco nezapomenutelnýho, nebo nedej bože něco navíc krom enormního pupku. To že mlátí děcka a ženský přece nedělá z jeho výkonu nic navíc. Neříkám, že je špatnej, chraň bůh... Mám toho vepřouna zpocenýho moc rád. Jen jsem nějak necítil, že by to bylo něco vyjímečného, Kdyby ho hrál kdokoli, ale naprosto kdokoli noname, nikdo by tady nevzíval jak je to vydařený béčko, nedej bože back to the 90's. Těšil jsem se na béčko. Nic jsem od toho vážně nečekal. Jen napínavou, možná chvílemi nervydrásající jízdu (ne?) co? A dostal jsem jenom úplně zbytečnej film. Pic pičo nazhle. ()

Lachtaan

Nevím, jestli se Crowe takhle negativně fyzicky změnil z jakýchsi zdravotních důvodů nebo se o sebe prostě přestal starat, je ale třeba nemilosrdně uznat, že vypadá příšerně a s touhle vizáží sám sebe vyřadil z herecké elity Hollywoodu. Herecky se ve Vyšinutém také nikterak nepředřel, přesto jsem ale s celým průběhem tohoto thrilleru bez zábran spokojený a na jeho minimalistickou stopáž nepřipadá jediná hluchá či nudná chvíle. ()

viperDavid

Luxusní Russell Crowe, který je hodně hodně vypasený gladiátor. Caren působí tak mladě, že ji těžko uvěříte, že je matkou náctiletého syna - pokud ho neměla v 15, ale celkem zajímavě dokreslila hlavní postavu. Jasně hodně to přípomíná slavný film s Douglasem Volný pád ale i tak jsem se bavil. ()

Johnny.ARN

Ježíš toto bolo také super. mať tak o 100 kíl viac a byť častejšie za volantom, to som čistý ja. Nerváčik guľový dolník. A len by som chodil a jedol by som im vnútornosti. Tak som mu fandil. Svoje dosiahol, cundra už v živote nezatrúbi. Toto by mohlo mať kľudne prequel, aby sme videli viac príbehov a likvidácií. Alebo seriál! 4 z 5 ()

oveckaoa

Na film jsem chtěl jít do kin bohudík mě nelákalo sedět tam v roušce jak kokot a navíc to dávaly ve středu tak, že to padlo nicméně jsem se na to těšil až to vyjde a budu se moct na to podívat. Až na zhruba dvě výtky (k těm se dostanu) jsem byl spokojený od začátku do konce se tam něco děje na to, že to je americký film není tam skoro žádný černoch (Jedna tam proběhne, ale ta je tam cca minutu a není důležitá) a je to napínavé. Bohužel nyní k těm výtkám hlavní herečka mě připomíná strašně Daisy Ridley (snad jsem to napsal dobře pokud ne omlouvám se) z Star Wars a jelikož tu herečku nemusím ( z těch nových Star Wars nemusím snad nikoho) tak mě nebyla sympatická a druhá ten chlápek kdyby jí dal ranu tak ji nejspíše zabije toho kluka stoprocentně . P.s. kdyby se jí dostal z mobilu na facebook (sám ten syn říkal , že neměla žádné heslo) tak by zjistil úplně lehce kde bydlí a nemusel by tam bloudit P.s. 2 ponaučení pokud jste ženská pří řízení se nemalujte můžete umřít jak tahle v tom filmu :-) ()

Zek

Už se mi taky povedlo a myslím si, že nebudu jediný, kdo si vyměnil pár názorů s jiným řidičem. Buď slovně a nebo se zdviženým prostředníkem. Naštěstí to nebyl magor jako Crowe :D. To už bych tu nejspíš ani nebyl. Filmu bych asi vytknul jen tu moc velkou přepálenost, kdy je Crowe pomalu jak terminator, které si jezdí po městě a v klidu vraždí lidi. Určitě se to dalo natočit líp. ()

YumiOkami

nechapu, proc tam nedali nejakou starsi herecku; pokud by ji (a postave syna) ve filmu bylo stejne jak v realu, tak by to dite mela ve 14 letech😁 ale jinak se mi to libilo; napinave a docela i poucne; zrovna delam ridicak, takze uz vim, ze nemam zbytecne houkat nahlas, JeNoM TaK VyStrAzNE! - kdyz se to nenaucim od psychopata v realu, tak aspon od toho ve filmu❤️ || ❝𝐈 𝐝𝐨𝐧'𝐭 𝐭𝐡𝐢𝐧𝐤 𝐲𝐨𝐮 𝐤𝐧𝐨𝐰 𝐰𝐡𝐚𝐭 𝐚 𝐛𝐚𝐝 𝐝𝐚𝐲 𝐢𝐬! 𝐁𝐮𝐭 𝐲𝐨𝐮'𝐥𝐥 𝐟𝐢𝐧𝐝 𝐨𝐮𝐭.❞ 🚘😈 ()

noriaki

Nerealisticky přehrocený thriller, který by byl hloupý, i kdyby byl samoúčelný. Jako komentář k dnešní vypsychlé Americe pak selhává na celé čáře. Jestli chcete vidět člověka s nervama na pochodu, pusťte si blízký příbuzný a ve všech myslitelných kategoriích lepší Volný pád. Jestli ho znáte i nazpaměť a máte chuť na hutný thriller, pusťte si něco od Verhoevena. S ním nikdy neuděláte chybu. ()

Skeksis

Húúúúúúúú! Russela Crowea som nikdy nemala rada, ale sem sa fakt hodil, a hlavne jeho sto kíl navyše. Keby mal Mad Max s Voľným pádom dieťa, vyzeralo by asi podobne. Len škoda, že si vybral nesprávnu obeť, ktorá bola vlastne tiež obeť. Aj keď to bolo trochu klišé, nenudila som sa a celkom ma bavila jeho psychopatická nevypočítateľnosť. ()

JohnSmith

Přesně se mi vybavil Michael Douglas a jeho Volný pád. Máme tu novodobého šílence, který je opravdu extra případ. Film to není kdovíjaký, ale je to krátké, má to spád, bouračky jsou výborné a Crowe je naprosto dokonalý psychouš. ()

Castrator

Expozice krátká a jde se rovnou na věc. Honičky v autech, sem tam zabití, vše odsejpá a pak konec. Který bohužel SPOILER vůbec SPOILER ničím SPOILER nepřekvapil. SPOILER Žádné fajn dialogy, žádné efektní záběry, žádné zápletky, prostě bod A - tlusťoch, kterému definitivvě jeblo, cesta - dát příbuzným oběti co proto, bod B - završit běsnění zabitím oběti. A jede se z bodu A do bodu B. Je to jízda výživna, zábavná, ale nic víc tam není. Že jsem film viděl, toho v nejmenším nelituju, ale jestli na něj budu chtít někdy koukat znovu, o tom silně pochybuju. ()

blackJag

Hlavním předpokladem pro roli vyšinutého se, jak se zdá, stala tloušťka a tu má teď Russell v malíku. Chlapec nám trochu upadá a to nemluvím jen o fyzické kondici (bože, to je pašík), i výběr rolí za moc nestojí... Crowe je moc dobrý herec na takového buráka a snaží se to tam všechno nacpat, ovšem výsledkem jsou spíš rozpaky. Film je dokonale průměrný, snad i lehce podprůměrný, odsýpat může jen díky teleportačním vlastnostem vyšinutého a totální tuposti jeho oběti a během sledování jsem spíše než na VOLNÝ PÁD myslel na všechny ty direct-to-dvd pičoviny, co za poslední dekádu vyprodukoval špekáček Seagal. Nebo ještě hůř, Bruce Willis. Uff, snad jde jen o momentální selhání úsudku... a dietního programu. 50% ()

m.a.t.o.

„Máte zlý deň? Tak to sa vám ospravedlňujem. Aj keď si myslím, že vy ani len netušíte čo je to mať zlý deň. Ale teraz to, kurva, zistíte!“ Schumacherov Falling Down pôsobí v porovnaní s Unhinged ako selanka pre deti. No zároveň je to aj film, nad ktorého logikou je lepšie nezamýšľať sa. Skrátka len vypnite mozog a užívajte si Seagalovho brata, Russella Crowea, odtrhnutého z reťaze. 70 % ()

giovanni3

Od tohoto filmu jsem příliš nečekal, ale lákal mne zde hrající Russell Crowe a pohledná Caren Pistorius. Film nemá příliš silný děj a spíše se tu jede vyloženě v přehnaném násilí (jak z hororového krváku) a hromadě bouraček "alá Kobra 11". To vše se snaží zakrýt takřka nulový děj i fůru nelogičností. Ty podprůměrné 2z5 dávám za velmi uvěřitelou Caren Pistorius. ()

jefff

Tak to byla pekelná jízda. Hnusný slasher se skvělým Crowem, který vraždí jak utržený ze řetězu. Je to fakt maso a ke všemu dobře natočené. Akorát nesmíte moc přemýšlet na logikou - ta tu moc prostoru nedostává. ()

Anet21

⚪Tak idiotský festival nelogických rozhodnutí a strateného pudu sebazáchovy sa len tak nevidí. Poučením z filmu je, že si treba vždy nastaviť zámok na telefón a neprovokovať cudzích. Úžasné.⚪Nejde ani o to, že celý príbeh je nepravdepodobný a predvídateľný, že výprava je hodná bežného akčného béčka, že autá tu lietajú vo vzduchu ako lego figúrky, ale skôr o absolútne idiotské správanie postáv, ktoré neospravedlní ani žáner thrilleru, ani hororu.⚪Film sa motívmi ponáša napr. na filmy Red eye či Stalker, v ktorých páchateľ vždy presne vie, kde je obeť, všetko mu 100% vychádza, je prakticky nezničiteľný, rovnako ako jeho dopravné prostriedky, nemá problém si v krátkom časovom úseku záhadne zistiť všetko o obeti a, samozrejme, treba ho dorážať, pretože ani rana špicatým predmetom do hlavy cez oko ho nevyradí.⚪Každá postava, snáď okrem hlavného záporáka, ktorý je psychopat, a tak má na nelogické správanie právo, je absolútne nerealistická tak, že sa jej charakter okresáva len na úroveň hernej NPC postavy, ktorá niekde postojí, povie jednu repliku, prejde kus chodníka a na viac sa nezmôže.⚪Otázky, ktoré po zhliadnutí vyvstali a vznikli len vďaka lenivosti a schematickosti scenáru: Odkiaľ zobral magor hrdinkin telefón? Prečo v prvom rade nešla hlavná postava hneď na políciu nahlásiť, čo sa deje a namiesto toho sa naháňala s magorom po diaľniciach? Prečo si v momente, keď magorovi asi v 40 min. filmu prvýkrát ušla okamžite nevypýtala od okolitých chodcov na ulici telefón a nezavolala políciu? Prečo ju celkovo nezavolala skôr? Načo si magor pýtal od hrdinky ďalšie meno, koho zabiť, keď aj tak sa nakoniec vybral úplne inde? Je naozaj tak jednoduché dostať sa v Amerike niekomu do domu? Prečo hlavná postava nenechala dieťa v škole, načo by ho vyzdvihovala? To by si ho snáď prišiel magor prevziať a škola by ho vydala len tak, cudziemu človeku? A prečo postava nezaviezla syna do bezpečia (na políciu a pod.) a až potom prípadne neskúšala zneškodniť magora na vlastnú päsť? Ako by magor mohol z hrdinkinho telefónu robiť nejaké internetbankingové transakcie, keď nevie jej pin? Či si scenárista myslí, že ak má niekto odblokovaný mobil, odblokuje sa aj online bankovníctvo? Ako je možné, že polícia nie a nie magora chytiť napriek tomu, že presne vedia, kto to je, aké má auto a špz, keďže predtým vypálil dom a zabil ľudí? Napriek tomu, že je podľa filmu asi na 24/7 streame vo vysielaní tv ho nikto nevie nájsť? A perlička - v preplnenej kaviarni magor teatrálne najprv napadne, potom zabije človeka. Všetci, podotýkam všetci hostia sa len ticho prizerajú, väčšina si dokonca natáča video na telefón, napriek tomu, že v kaviarni je presila ľudu, magor nemá žiadnu streľnú či inú zbraň a keby naňho skočí pár chlapov, bol by na zemi. Stačilo by dokonca ho len niečím ovaliť, pretože za ním sedia niekoľkí ľudia, ktorých si celý čas nevšíma. NPC postavy ale ticho šúchajú nohami, prípadne hneď rýchlejším krokom odchádzajú a nechajú odísť aj páchateľa. Žeby niekomu napadlo aspoň zamknúť ho tam vnútri, keď odíde skoro posledný, to nehrozí. Scenárista si skrátka myslí, že si vďaka žánru môže dovoliť čokoľvek, aj poddimenzovať intelekt diváka. A to je hnus.⚪Okrem výkonu Crowea nie je čo komentovať ani po stránke hereckej, snáď iba to, že Crowe si už asi druhého Gladiátora nezahrá. Mohol by ale skúsiť napr. konkurz na rolu Obelixa.⚪ () (méně) (více)

psychoJoa

Vyšinutý je průměrný, jednoduchý, ale akcí plný snímek, který atakuje 4 hvězdy. Dávám nakonec 3, protože i když film vzbouzel emoce, nějak jsem mu pořád nevěřila. Tvůrci mohli zahrnout trochu více z minulosti Toma (s jeho ztvárněním jsem naprosto spokojená!) nebo víc zkomplikovat, rozvětvit děj... ()

Russell Crowe jako nelítostný gangster

Russell Crowe jako nelítostný gangster

14.05.2020

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor) si zahraje ve snímku American Son, jenž je remakem oceňovaného filmu Prorok Jacquese Audiarda. Příběh vypráví o muži, který ve vězení spadne pod křídla… (více)