Pojď si hrát

• USA Come Play (více)

Osamělý klučina si najde kamaráda přes tablet, bez kterého nedá ani ránu. Tenhle záhadný tvor s ním ale má dost nekalé úmysly. (Netflix)

Trevor

Rodičia autistického chlapca Olivera ktorý odmieta komunikovať s okolím sú čoraz viac znepokojený potom ako ich syn spomína svojho nového kamaráta Larryho. Napriek tomu že si mysleli že ide iba o imaginárneho kamaráta zdá všetko nasvedčuje tomu že Larry neexistuje iba v Oliverovej hlave...tak to Jacobovi Chasemu vyšlo. Jeho 5 minútový krátkometrážny film s názvom Larry z roku 2017 sa nakoniec dočkal veľmi vydareného celovečerného filmu, ktorý sa však nevyhol aj slabším momentom a tak ako si nájde svojich fanúšikov určite bude pre mnohých sklamaním. Tých 62% ktoré v čase písania komentára film má ho vystihuje viac ako dobre. ()

JasonCZ

Zeru Monster horrory... Za mě pecka! Komu se líbil film, doporučuji tyto dva horrory: V roce 2014 podobnéj horror The Babadook a z roku 2019 podobnéj horror Z, kteréj se mi zatím líbil nejvic ()

honajz2

The Whispers - Série 2, pilotní díl... Ne, dost těch blbých vtipů, ačkoli mi to tenhle seriál docela připomnělo. Takhle, pokud se na Come Play teprve chystáte, přijměte ten fakt, že je to takový ten horor pro celou rodinu. SPOILERY Žádná krev, žádné mučení, žádná brutalita a vlastně ani žádná mrtvola. A čistě teoreticky tu nikdo nebyl zlý. KONEC SPOILERŮ V rámci tohohle subžánru se ale jedná o dílo tak podařené, jako málokteré. Asi byla nějaká správná konstelace hvězd či co, ale přišlo mi to napínavé, atmosférické, dobře se mi na to dívalo, hlavní hrdina mi byl celkem sympatický (asi protože je obrovský fanda Spongeboba) a i ten Larry je fajn příšera. Ten prvotní nápad Babadooka připomene, ale Come Play se s ním fakt srovnávat nedá, jelikož oba ty horory jsou úplně jiné. Tenhle nemá nijak složitý děj, ale v tady té jednoduchosti je kupodivu síla, celý ten film funguje dobře a mě osobně se to líbilo. A nějaký drobný přesah v to vlastně je taky... Klidně bych se na to nebál podívat znova a v rámci současných hororů je to podle mě nadprůměr (a to jsem celkem náročný). Kdyby některé scény nepůsobily trochu pateticky, klidně dám i slabé 4*, ale možná je dám časem, až se mi to rozleží v hlavě. Velmi milé překvapení. Silné 3* ()

Martin741

Dalsia z radu podpriemernych duacharin ... bat sa velmi nebolo coho. Strasidelna atmosfera nefunguje, uznavam vsak, ze ten Lary ci co to bolo bol dost creepy. Na poli ducharcin poznam ale i lepsie snimky : 30 % ()

dubinak

Opět naprosto průměrná duchařina s hlavním dětským protagonistou, která mi připomínala hned několik podobných kousků, třeba jak už tady psal ricci, nedávné ''Z''. Hororových prvků pár zafungovalo, monstrum je pěkné, ale neobjevné. Moc nevím, co k tomu více napsat, snad jen, že už je zbytečné točit dál tyhle typy filmů, když už je od sebe skoro člověk ani nerozezná. A taky že děti by neměly furt jenom čumět do mobilu. ()

majo0007

Nielenže neuvidíme jediný mord, ale dokonca ani Larryho, ústredné "strašidlo". Určené pre prvákov základných škôl, a aj tým sa zapáči akurát tak hláskujúci mobil rainmana. ()

UhLee

(5,5/10). Nebylo to špatné. Lekačky vcelku fungovaly a prvních pět minut jsem vážně ztuhnul a přilepil oči k obrazovce. Líbil se mi nápad s příběhem o Larrym. Bylo to dost creepy. Celkově byl Larry vážně strašidelný a rouška tajemna tomu dodávala ještě větší grády. Potom se však Larry ukázal v celé své kostnaté kráse a z vás jako u většin horrorů opadne ten prvotní strach. Jako jednohubka v pohodě, kterou ale do pusy podruhé už nedáte. ()

Script

Některé nápady na určité jumpscarey nebyli k zahození. Zároveň si říkám, že kdyby to neprodukoval debil a scénárista by nebyl idiot, tak by mohlo jít o docela povedený snímek. Áčkový herci, skvělý kameraman, i v určitých momentech dobrá režie. Gillian Jacobs skvělá herečka. Zaslouží si lepší snímky než v jakých hraje. Zakončení bylo skvělé. Zahřálo u srdíčka. ()

Hillock

Nechápu, jak je možné, že v jiných hororech je krve jak z prasete, přesto mě tak nezaujmou jako tento na první pohled nenáročný horor, který má tíživou atmosféru, která mě pohltila. Nebýt jí, tak by to byl další nudný horor se spratkem, který si sám nedokáže utřít špinavou hnědku, v hlavní roli. Nevhodné pro autisty a epileptiky. ()

BROKEN_

Průměrný horor, který má celkem slušné napětí a místama i dobrou atmosféru... jenže nic moc nám ten film nepředvede a co se týče strašení je to na stejné brdo. Samotné monstrum je vzhledově super, ale musíme brát s rezervou, jakým způsobem se dostává na scénu... mech. Přiznám se ale, že ke konci na mě překvapivě zapůsobili emoce, a samotný klučina je fajn a rozhodně si nepřejete, aby se mu něco stalo, což je rozhodně plus. Ke konci jsem již měl představu jak to dopadne a stalo se to. Ve směs ve všech ohledech průměr, který ale nezamrzí. 5,5/10 ()

oveckaoa

Dejte si dohromady Quiet Place (podobný vzhled monstra) + Lights Out (dělá mu blbě světlo) + Z (vykradený námět i když tohle bylo dříve nicméně Z zase dříve vyšel) + autista a vyjde Vám Come Play. Tak, že děj je takový, že autistické děcko si nemá s kým hrát tak narazí na monstrum Larryho co ho chce za kamaráda ve svém světě a snaží se ho tam dostat. Problém je v přístupnosti jelikož v celém filmu není ani jedna pořádná lekačka a spoiler ani tam nikdo neumře (po Annabelle 3 to je druhý horor s nulovým bodycountem). 2 hvězdy za film a jednu hlášku co mě rozesmála kdy se ta kniha ptala jestli budou s Larrym kamarádi a ten jeden kluk řekl, že nebude. ()

lykan9

Nenápadný, jednoduchý, napínavý, místy strašidelný a zábavný horor. Přesně těmito slovy se dá Pojď si hrát popsat. Poctivý fanda horou by neměl potřebovat více, i když od poloviny filmu začíná napětí slábnout. Ale jinak je to bezva. ()

Sayge

Film Kruh ve mne vyvolal strach z kazet který trval několik měsíců, nicméně film Larry mi bohužel strach z mobilu nahnat nedokázal, neboť postrádá 2 hlavní aspekty duchařských hororů, atmosféra a lekačky (Alespoň dle mého názoru). Film má vcelku originální nápady a kreatura Larry je slabě řečeno "creepy". Film se odehrává kolem autisty Olivera, fanouška Spongeboba a Larryho, osamělého a vychrtlého dlouhána, který vydává mrazivé a nepříjemné zvuky jako Babadook. Jo a ten kluk má i matku a otce, ale ti nebyli moc zajímaví. I přesto, že atmosféra filmu je v podstatě nijaká a lekaček není taky nijak extra požehnaně mnoho, je Larry pro mne jeden z nejlepších hororů roku 2020 díky skvělému ozvučení a velmi povedené vizuální stránce. ()

sedm.1

Mě prostě tyhle dětský bubákovi fakt nebaví, nehledě na to, že konkrétně tato navíc nenabízí vůbec nic, čím by mě i přes můj nezájem vůči danému subžánru mohla přeci jen oslovit. Veškeré postavy, tedy jak dětské, tak ty dospělé, jsou nevýrazné a nesympatické, navíc chování většiny z nich je pak více než nepřesvědčivé, respektive prostě jen přizpůsobující se potřebám filmu, které je často hází do situací, ze kterých se důstojně dostat ani nešlo, a ani jejich obsazení nepřispívá ke zvýšení kvality filmu, což dost podobným filmům pomáhá, leč zde nic moc. Co se jinak týče přímo ústředního bubáka, zde figurujícím pod jménem Larry, ten je vymyšlen, či lépe řečeno, na náš svět přiveden, sice docela originální způsobem, ovšem následně jeho samotné působení už spadá již též do kategorie ryze nenápaditého, nudného a vskutku nestrašidelného, když tedy nepočítám dětské publikum, schovávají se pod deku jen při zaslechnutí vrznutí židle. Tím pozvolna přejdu k tomu nejdůležitějšímu, tedy hororovým prvků, a zde chybí jak napětí, tak atmosféra, o nějakém snad byť jen náznaku sebemenšího násilí s kapkou krve pak ani nemluvě, no a finální pointa pak sice přinese moment, který není úplně happyendový, i to ovšem v úplném závěru tvůrci ještě stihnou napravit, aby náhodou nepůsobili zas až příliš zle. Já zkrátka v tomto případě nevidím jediný důvod Come Play doporučit, i když tedy na druhou stranu je upřímně pravda, že příznivci podobných filmů si tu své jistě najdou, žánrová pravidla tu jsou totiž dodrženy opravdu všechny, jen ne prostě úplně výrazným a funkčním způsobem. ()

Kienast

Ze svého krátkého filmu "Larry" si pan režisér Jacob Case natočil v celku zajímavý celovečerák, který jistě patří k tomu hororově lepšímu tenhle rok. Určitě to dopadlo lépe než nedávný "Z" s podobnou tématikou. Vcelku se mi líbil i závěr. A solidní roli tu má SpongeBob :) Jsem spokojený. 7/10 ()

borec999

Krátkometrážny Larry sa mi veľmi páčil a keď som sa dozvedel, že režisér Jacob Chase si po kraťase zrežíruje aj celovečerák začal som sa tešiť. Celovečerná verzia Larryho poskytuje jednoduchý príbeh, neurážajúcich hercov (dokonca aj tých detských!), rozšírenú mytológiu ohľadom ústredného bubáka a pár dobre načatých a atmosfericky slušných hororových sekvencií, pri ktorých však Jacob Chase ako by nevedel čo s nimi ďalej a pred nejakým pamätným výjavom alebo pôsobivou ľakačkou sa rozhodol ich nepochopiteľne uťať (prestrihom na ďalší deň ráno alebo iným nudným momentom). Škoda že sa v tomto ohľade tvorcovia nerozhodli ísť viac do risku a ponúkli v týchto pasážach len taký neškodný štandard... Mierne pokulháva záver, kedy je Larry na scéne až príliš často a tým sa trochu stráca jeho desivosť a kúzlo. Suma sumárum je však Come Play obstojná, ľahko priemerná ducharina s vcelku pôsobivým bubákom Larrym a mierne nevýrazným záverom. Rozhodne nepohorší, ale asi iba málokoho nadchne. 58% ()

iXtr3m3

Objektívne možno len za tri silnejšie hviezdy, ale pre mňa osobne vyššie. Za minimálny rozpočet a napriek detskému "zasadeniu" bola technická stránka doslova na jednotku, absolútne som nevnímal, že to bol nízkorozpočtovák. Ľakačky neboli úplne extra, ale pár scén bolo doslova perfektných (držanie chlapca vo vzduchu so zapchatými ústami na parkovisku, scény s AR s tabletmi či mobilmi a samozrejme super scéna spod postele). Príšera bola perfektná, strašidelná, vidieť ju naozaj, človek by sa posral. Horkosladký koniec tomu tiež len trochu prilepšil. ani happyend, ani klasický hororový koniec, ale niečo medzi tým. Herecky zahrané obstojne a v prípade chlapca perfektne. ()

Han22

Neskutečná hovadina a přesně ten typ moderního hororu (subžánr duchařina), který mě tak strašně nebaví, že koukám co 2-3 minuty kdy už to konečně skončí. Je tu všechno špatně - rodinná nuda, v hlavní roli otravné retardované děcko, příšera která jde vidět pouze moderními přístroji, dementní lore, tisíckrát omleté "strašidelné" scény typu blikající světla, něco na pozadí, hýbající se nábytek. Pasivní hrdinové, monstrum se kterým nejde bojovat a špatný konec. Hvězdička za celkem pěkné monstrum ve finále... a radši bych koukal na toho SpongeBoba. ()

Corpsegrinder odpad!

Slušnej výplach. Jako by nestačilo že hlavní postava je dítě antiherec, vono je ještě postižený, a nepomáhá tomu ani banda hnusáků šikanátorů co se zde objeví. Nemá to ani žádnou atmosféru a to hlavně díky Larrymu, pomineme-li jeho debilní jméno tak se jedná vesměs o pohádkovou postavu která cestuje elektřinou a z hlediska filmu je naprosto neškodná neboť nejhorší zločin kterej provede je přimáčknutí dítěte stolem ke zdi. Smrt je ve filmu jen jedna úplně na konci kdy se jedna z postav DOBROVOLNĚ MUSÍ VZDÁT a to CGI co následuje pak mě rozesmálo jak kráva. Stokrát viděná pitomost s otřepanejma hororovejma trikama který možná zafungujou na někoho kdo horor v životě neviděl. Ale jako reklama na Spongeboba dobrý. ()