• Fantasy

Bestie (2022)

Hned na začátek musím uznat že to mělo skvělý CGI (počítačový efekty) na který byla radost pohledět! Tohle je naposled co jsem byl v kině bez popcornu. Děj byl velmi zajímavej a napínavej celej film, ať už to se lvem nebo rodinný vztahy mezi zúčastněnými. Prostě zajímavá podívaná. Akorát mi ten film přišel hrozně krátkej i když měl 93 minut, což je 1 hodina a 33 minut. Klidně bych ocenil kdyby to bylo o něco delší, ale už to je tak jak to je. Moc hudby tam nezaznělo jen na konci hlavně kvůli atmosféře. Hororovej prvek tam byl cítit díky pár lekačkám, který navíc nebyly moc děsivý, ale ta atmosféra byla skvělá a já nevím co bych k tomu dál řekl. Je to prostě a jednoduše skvělá podívaná, která stojí za vaše zhlédnutí! 9,5/10 skvělá podívaná! (Olympia - 14.8.2022)

Shaolin fotbal (2001)

Tohle bylo hodně hodně ujetý! To říkám na rovinu. Děj ušel, ale nebylo to nic zázračného. Postavy good, hlavně vejcožrout. Hlavní zápletka okolo fotbalu celkem ujde, ale normálnímu fotbalu se to nemůže rovnat. Hudba skvělá a záporák takovej nijakej. 7/10 Musím říct že to není tak hrozný, spíš je to celkem dobrý.

Hogo fogo Homolka (1970)

No tento díl je o něco horší než první, ale pořád baví. Jednoznačně nejlepší scéna je ta na můstku. Děj okolo pradědečka taky není špatnej. 8/10 Pořád dobrá komedie!

Ecce homo Homolka (1969)

No musím uznat že je tohle velmi podařená komedie o rodince Homolkových, která má plno vtipných scén s ještě lepším podání herců, kteří té scéně dodávají větší humor a díky tomu je ten film o něco lepší než bych čekal. 9/10 Zajímají mě následující 2 díly.

LEGO Star Wars: Letní prázdniny (2022)

Tohle LEGO Star Wars není tak špatný jak jsem čekal. Jsou tu 3 příběhy z minulosti. Ani jeden ten příběh není špatnej, ale ten 2 ve světě Star Wars nedává tak moc smysl a do 48 minut se to všechno perfektně vešlo. 7/10 Není to vůbec špatný a uslyšíme nám Star Wars fanouškům velmi známé hlášky.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Ehmmm, byl to celkem blbej film s velmi promarněným potenciálem. Začátek filmu je nejlepší část filmu a pak je to čím dál tím víc horší a horší. Wanda neboli Scarlet Witch příšerná, její postavu jsem měl až do seriálu Wandavision rád, jenomže ten seriál tu její postavu celkem zabil a poslední hřebík do rakve byl právě tento film. Wanda nebo Scarlet mě od tohoto filmu absolutně přestala zajímat a je mi úplně jedno co s ní v budoucnu bude. A ilumináti? To byl panečku promarněnej potenciál. Wanda jima prošla jako nůž máslem a absolutně nejhorší smrt byla právě profesora X. Byla holt blbě podaná. A Multiverse? Nemám slov, nebyl tady moc prozkoumanej a to mě mrzí, protože je to zrovna zajímavý téma pro film, který má Multiverse přímo v názvu. Mordo zde byl nevyužitej a slyšel jsem něco, že v tom film je ochucen hororovou tématikou. Jako vážně? Ani jsem si jí nevšiml. Maximálně Garganthosovo oko a to je tak vše. A Strange jako zombie nic moc. Soundtrack taky nic moc. Prostě a jednoduše velmi promarněnej potenciál, nic víc na to říct ani nejde. 7,5/10 Velmi promarněný potenciál a já kretén se na ten film těšil už od ledna. Jak to tak vypadá na Marvel filmy se nevyplácí mít očekávání, můžete být zklamaní tak jako já. (Velký Špalíček - 4.5.2022)

Bullet Train (2022)

16, krásné číslo. Dnes 4.8. jsem byl po 16 v kině, ale vraťme se k recenzi. Hmmmm, co na to říct? Nemám absolutně slov. Tenhle film mi doslova vyrazil dech. Navíc to byla předpremiéra a to tomu finálnímu hodnocení velmi pomohlo. Lidi se smáli, já taky, prostě skvělá atmosféra v sále 2. Děj je skvělej, každá sekunda tohohle filmu neskutečně baví a pořád se tam něco děje. Jen je škoda že je to jeden z posledních filmů Brada Pitta. Jak Jim Carrey, tak Brad Pitt letos končí kariéru. A to není dobrý pro filmový vesmír. Svět takhle přišel o 2 skvělé herce, které tady jen tak nenajdete. Bullet Train je jeden z nejlepších filmů Brada Pitta a to neříkám jenom proto že jsem na tom byl v kině, ale jako fanoušek Brada Pitta. Viděl jsem skoro všechny jeho filmy a tohle je jeden z nejlepších. Songy taky velmi dobře vybraný. Nechci spoilerovat, ale zazní song od Engelberta Humperdincka což byla 2 nejlepší scéna z filmu. Prostě a jednoduše, tenhle film je velmi povedený a finále je nejlepší část filmu. I love it! Doporučuju všem kterým už bylo 15 a nevadí jim slušná a velmi povedená akce, která zvedá filmu kvalitu a humor taktéž! 10/10 Tento film zatím vede co se týče filmů z letošního roku. (Velký Špalíček - 4.8.2022)

Volavka (2022) (seriál)

Ty vole, já na ty dobrý a kvalitní seriály mám fakt čuch. Black Bird je toho důkazem. Na poslední 2 díly jsem koukal s otevřenou hubou a nemohl jsem uvěřit. Tenhle seriál je za mě velmi kvalitní počin, který jako Dark Winds stojí za zhlédnutí. Navíc každá epizoda je velmi napínavá a zajímá vás co se stane v té příští. Už od začátku je nám představen hlavní záporák, který jak se ukáže v poslední epizodě je sadistický prase. Tohle není spoiler. Hlavní postava Jimmy je sympaťák, dozorci jsou hovada. Děj je skvělej, postavy taky a soundtrack trochu zaostává, ale taky stojí za to. A když dokoukáte poslední epizodu, budete zhnusení čeho jsou lidé schopní. 10/10 velmi kvalitní seriál, který jsem si opravdu užil.

Ms. Marvel (2022) (seriál)

No, tak mám za sebou Ms. Marvel a abych se přiznal měl jsem obavy po tom Thorovy s promarněným potenciálem. No a jak se ukázalo obavy se naplnily, tenhle seriál mě zklamal. Postavy s prababičkou taky super a to je asi tak všechno. Jo a ještě se mi líbilo to, že je hlavní hrdinka Muslimka. Já nejsem rasista, takže tohle za mě bylo taky dobře udělaný a to je asi tak všechno. Některý díly jsou fakt nudný a nic se v nich neděje. Jediná výjimka je 4 a 5 díl. Děj taky nestojí za nic, herci se sice snaží, ale některým to opravdu nejde! A finále o tom radši nemluvím, finále bylo jednoduše blbě udělaný a nestálo za moc. A podtitulková scéna? Taková to byla blbost, že ztrácím víru v Marvel a doufám, že seriály které mají ještě vyjít budou stát za to a nedopadnou jako tenhle seriál. Prostě a jednoduše Marvel jde do háje, tohle už není možný! Za rok 2022 bylo dobrých věcí pomálu, jediný co stálo letos za zhlédnutí byl seriál MOON KNIGHT, jinak nic a to mě na tom štve. 6/10 VELKÝ ZKLAMANÍ!

Černý telefon (2021)

Tento film mě opět solidně překvapil, šel jsem na ten film jen kvůli tomu, že je to prostě horor. A musím říct, že je to opravdu dobře natočený. Má to solidní scénář, který se u hororů moc často nevidí a toho si cením. Děj je taky skvělej. Vlastně jde o to, že jednoho kluka vezme do zajetí jeden masovej vrah a dál Vám neřeknu ani slovo, protože spoilery. Záporák není tak děsivej, jenom na konci udělá něco co překvapí! Policisté jsou úplně blbý v tomhle filmu, ale nemůže být každá postava dokonalá. Prostě a jednoduše tento film je velký překvapení a já jsem rád, že jsem na tento film mohl jít. Doporučuji lidem, kteří mají rádi přízemnější horory, kde se postupně buduje napětí a není tam tolik krve. Sice to nebylo nejděsivější, ale je to povedený horor! 10/10 Velký překvapení! (Olympia - 28.7.2022)