V malom americkom meste začínajú pribúdať obete brutálnych vrážd. Len miestni súrodenci Coslawovci zistia, že ide o vlkolaka. Nik im, žiaľ, neverí... (POMO)

BoredSeal

Předloha Cycle of the Werewolf zatím v ČR nevyšla, takže těžko srovnávat, jinak obyčejný film má ale příjemnou atmosféru amerického zapadákova a obsazení je příjemně civilní (Gary Busey netradičně v roli hodného strýčka). Brutalita je v rámci 80. let spíš skromná a vlkodlak v detailech vypadá jako roztomilý plyšák na pomazlení, efekty proměny jsou na tom jinak poměrně dobře (králem ztvárnění přeměn zůstává transformace v Americkém vlkodlaku v Londýně nebo The Howling). Co se týče příběhu a postav, je znát, že je King v roli scénáristy osekal (předpokládám, že se o postavách a jejich historii v předloze dozvíme víc) a trochu mě mrzelo, že film neukazuje typický kingovský epilog o tom, jak obyvatele města zasáhlo "finále". Příběh ve voiceoveru vypráví o x let starší sestra hlavního hrdiny, aniž by se ukázala na plátně, bylo vysvětleno, proč na příběh vzpomíná nebo co se mezitím stalo s ústředními postavami, slušný kiks. Jako léčba na absťák po osmdesátkových hororech jistě Silver Bullet postačí. ()

Martin741

Nic viac nez priemerny vlkodlaci film, ktory nema ani zdaleka na Vlkolaka z roku 1941. Ako plusy mozno spomenut, ze je tu akasi atmosfera a a reziser Attias sa snazil pri filmovani. Najviac ma dostalo, ked jedna postava dostala od vlkodlaka baseballovou palicou po hlave : 50 % ()

cariada

Předem musím říct, že mě ve filmech vadí, když je hlavní postava postižené dítě, či spíše je na vozíku, až příliš se na něj pak bere ohled. Dějově dobrý, zvlášt scéna na pohřbu v kostele, kde se všichni začnou měnit na vlkodlaky. Určitě je zajímavé, kdo že je ten vlkodlak, nebot to je dost nezvyklé, ale mě to naopak dost potěšilo, mohli vynechat ty děti a jít víc na věc, přesto to má dobrou atmosféru a pěkný triky v proměnách. ()

Bláža

Snímek, který je víc dětským filmem než hororem. Jednoduchý příběh o dvou dětech (jedno je mrzák na vozíčku – jak soucitné), které tradičně jediné odhalí pachatele – vlkodlaka. Ten se je pak snaží zabít, ale dětem nikdo nevěří, jen strejda opilec. A nakonec společnými silami vlkodlaka zneškodní – jak typické. Navíc je celý děj rámován komentářem vypravěče, což je taky příznačné spíš pro pohádku. V jednoduchosti si celý film libuje – scénářem počínaje. Už poměrně brzy na začátku zjistíte, kdo je tím vlkodlakem likvidujícím obyvatele poklidného městečka a tudíž odhalující scéna pro vás nebude ničím vzrušujícím. Že vlkodlak vypadá jako zbité štěně je jen další ze smutných faktů. Stejně jako vlkodlak, budou nejspíš i adaptace Kingových knih prokleté – tohle je bída. ()

destroy83

Vlkodlačí kousek načichlý rodinným filmem podle knižní předlohy nikoho jiného než S. Kinga. Jelikož dílko spatřilo světlo světa v letech 80-tých a navíc na režisérské židli seděl seriálový mág Daniel Attias, mimochodem SILVER BULLET je jediný jeho celovečerák, máme v hlavní roli dětského hrdinu. Hlavní hrdina upoutaný na invalidní vozík Marty je celkem sympaťák a díky svému vynalézavému lehce alkoholickému strýci má vozík velmi netradiční – stříbrnou kulku, která hravě předjede i auto. Mezitím, co brázdí ulice na svém stroji, začnou ve městě umírat lidé, jejichž mrtvoly jsou značně znetvořené. Nijak velkým městečkem se začne šířit strach a panika, až se místní lidé odhodlají k lovu na bestii, ovšem nemají ani zdaleka tušení proti čemu stojí. Snímek nevybočuje z klasických hororů osmdesátých let a během necelých sta minut naservíruje divákovi poutavý příběh, který je vyprávěn z pohledu Martyho starší sestry Jane. Se sourozenci jsme svědci útoků krvežíznivého monstra, které jsou řemeslně velmi dobře ztvárněny, stejně jako maska samotného monstra. A dále máme možnost pátrat po lidské podobě zabijáka až do nečekaného odhalení. Vše probíhá za doprovodu zdařilých hereckých výkonů, trošky moralizování a dobrého humoru. Za zmínku ještě stojí finální souboj s vlkodlakem a pár neotřelých tvůrčích nápadů, které nechci prozrazovat. Ve výsledném dojmu se jedná o nepříliš krvavý, ale nádherně kouatelný hororový film, kterému dávám s klidným svědomím čtyři hvězdy. ()

Martrix

Horor s dětskými hrdiny je pro mě žánrová pruda. Ano, občas to funguje jako v případě Stranger Things, ale obecně by měl být horor nemilosrdný, dospělácký... . Tady je to navíc namixované s naivitou až hloupostí většiny obyvatel městečka. Takhle na lehkou váhu brát po sobě jdoucí řadu brutálních vražd a mizející lidi, ta nedůvěra strejdy až do poslední chvíle...to je i na osmdesátkový film divné. Tím spíš, že v první půli jsou kuchací scény prokládané happy okamžiky malého vozíčkaře. A to včetně rozjuchané hudby. Navíc mi bylo při prvním pohledu na lidskou podobu vlkodlaka jasné, že je to on. Ale abych jen nehanil. Masky jsou ok, scéna se záběry na oči obyvatel..., byla dokonce výborná. V závěru problikává snaha vyhnout se žánrovým klišé, ale daří se to jen občas a jen na úrovni scénáře. Výsledkem je paskvil, který by měl zůstat hluboko v archivech. Nemá žádný kultovní status osmdesátkových pecek jako jsou třeba Ghostbusters, nebo Návrat do budoucnosti. Je to jen divná rarita pro milovníky vlkodlakáren, nebo kingovin. Vlkodlak vs vozíčkář...by S. King.... . ()

čidlo

Další mé přezsvědčení že horory 80let mněly a stále mají velkou váhu :-) Je škoda že se velká filmová studia do podobných filmů nepouští ted. Být to natočeno v dneštní době tak je to za 5 hvězd! ()

WolfR

Docela zoufalý film, který nabízí pár scének, kdy vlkodlak někoho morduje, ale to je asi tak všecko, žádné vysvětlení, nic moc atmosféra, žádné zajímavé postavy. Tentokrát to mistr nezvládl, 2 hvězdy. ()

jujec

Věřím tomu, že v době natáčení byl film naprosto bombastický; nyní se dá použít jen jako kulisa při domácích pracech, neboť děj je naprosto předvídatelný, stejně jako samotný konec. ()

drackula

Ako čistý krvák tento film určite neobstojí. Ide totiž o horror s prímesou dobrodružna a rodinnej atmosféry, ktorá môže niekomu vadiť a naopak niekomu s averziou voči drsným horrorom môže byť vítaným elementom. Ja osobne som naklonený skôr k prvej skupine. Vadilo mi, že sľubne rozbiehajúcu sa "dusnotu" okamžite negovali odľahčenou rodinnou scénkou a celkové poňatie z pohľadu dieťaťa, ktorému nikto neverí začínalo byť miestami trochu nudné. Na záver film dostal obrátky a aj maska vlkolaka je vcelku slušná, čo celkový dojem výrazne zlepšilo. 65% ()

J.Lajner

Opravdu dobrých vlkodlačích hororů je jako šafránu a musím se rovnou přiznat, že pro ně mám celkem slabost. Vlkodlak mě ze všech horových monster vždy děsil snad nejvíce. A Stříbrná kulka, to je navíc kus mého dětství. Příběh je prostý, vskutku. Vlkodlak terorizuje lesní městečko, vražd přibývá a obyvatelé jsou přesvědčeni, že za vše může nějaký pomatený šílenec. Jen dva hlavní dětští představitelé znají skutečnou pravdu. Dětem pochopitelně nikdo nevěří, což je jeden ze stěžejních motivů s nimiž snímek pracuje. Dětská nevinnost a imaginace ve střetu se světem dospělých, kde má hlavní slovo chladná logika. Atmosféra solidní, vraždy kupodivu krvavé, CZ dabing roztomile špatný, finální souboj napínavý a jako bonus tu je svérázný strýček Red v podání Garyho Buseye. Spokojenost děcka a krásná vzpomínka na časy, kdy jsem měl všechny problémy Světa u prdele :-) ()

Han22

Kdyby se mě někdo zeptal, jaký vlkodlačí horor mám nejradši, odpovím Stříbrná kulka. Ostatní filmy jsou zkrátka moc béčkové, moc staré, nebo naopak moderní (ne Twilight ani Underworld není horor). V Kingově Stříbrné kulce nic nechybí - máme tu městečko sužováné vlkodlakem, šerif nic moc nedělá, domobrana je brzy rozprášena na kusy a jediný kdo tuší pravdu je malý kluk na vozíku. Krásné na tom všem je, že nikdo netuší, kdo vlkodlak je a to odhalení mi kdysi přišlo fakt překvapivé. Dnes když se podívám na casting mi to zas tak překvapivé nepřijde SPOILER Everett McGill hrál psychopaty a záporáky prakticky pokaždé KONEC SPOILERU. Každopádně i když má film slušné tempo a mrtvoly utěšeně přibývají s pěknými gore efekty, je tu čas na prokreslené postavy, které jsou slušně zahrané (Corey Haim, Gary Busey, Terry O´Quinn). A maska vlkodlaka je opravdu povedená. Zkrátka poctivá Kingovka. PS: A u poslední lekačky jsem se málem posral. ()

iXtr3m3

Má to správny osemdesiatkový feeling, má to osemdesiatkový kasting, technické spracovanie, výpravu, kulisy, má to však aj osemdesiatkovú jednoduchosť a neuspokojivé spracovanie, ktoré pramení z malých ambícii, čo je škoda, lebo jednak je to podľa Kinga, takže potenciál bol a jednak to má celkom netypické obsadenie hlavných úloh, resp. jednej z nich a to Gary Busey v jednej zo svojho mála kladných úloh. Škoda, čakal som ďaleko viac. Tri hviezdy sú v podstate fakt aj kvôli nostalgickému feelingu. ()

POciSEM

Kdo to kdy videl aby se vlkodlak pretahoval s obedem o pohrabac. Docela povedeny triky se utapi v zalostne srackoidnim pribehu a opet neuhasil moji chut po poradnym vlkodlacim hororu ()

Vaštar

Předlohu mám ( a četl jsem ) a myslím, že toto je slušné zpracování. Sice si tvůrci něco přidali, ale vzhledem k tomu, že jde o útlou povídku, to chápu. ()

Mallyyy

V 1985 a takový vlkodlak (výborná maska)? Nechápu teda dnešek, že jsou horší masky než tady. Příjemný horor. Atmosféra městečka z 80 let taky výborná. Herci ušli. Doporučuji všem, co maj rádi staré horory. ()

molcan2

*môže obsahovať spoilery* Bolo leto a ja som prikývol na to že prídem na premietanie do kamaráta. V tú noc bola v ponuke STRIEBORNÁ GUĽKA, založená na novele Stephena Kinga. Vlkolaci? To si píš, že na to pôjdeme. Všetci sme iba čakali na to kedy sa tam tí vlkolaci zjavia, pretože film bol pozerateľný. Gary Busey, bez ohľadu na vnútorných démonov s ktorými v tej dobe bojoval, odviedol fakt dobrú prácu a úlohu si vychutnával. Aj to iritujuce decko odviedlo dobrú prácu, ale dievča vyčnievalo. A jednoducho musíte milovať kazateľa s páskou cez oko ktorý sa zmení na skurveného vlkolaka. Tak ako POD KUPOLOU sa aj STRIEBORNÁ GUĽKA odohráva v malom mestečku. ()