Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

ADZI

Jako cože? Od jedné z nejznámějších bondovek bych čekal o dost víc. Kraviny by se daly počítat po tuctech. Velké zklamání, chvíli jsem měl pocit, že sleduju jenom nějakou parodii. Ale bohužel,bylo to myšleno vážně. ()

Movie Gourmet

Téměř se dá říct, že až překvapivě dobrý díl. Samozřejmě, že Sean Connery na tom má lví podíl, ale i scénář byl povedený. James Bond zde měl spoustu technických vychytávek, skoro bych řekl, že lepších jak v minulých filmech. Poprvé se zde objevila před kamerou v plné "kráse" Bondova nemesis - Ernst Stavro Blofeld, alias "No 1" (hlava zločinecké organizace Přízrak (Spectre). Děj je situován do asijského prostředí s převahou asijských herců. Verdikt: 4* a 80 %. ()

Garch

Až dneska jsem si všimnul, jak rychle po sobě byly Bondovky s Connerym natočeny. A scénář od Roalda Dahla, autora skvělých povídek s nečekanými pointami (malíček vs zapalovač...)? :-) ()

KM Phoenix

Pomalu plynoucí díl, Japonsko mne tolik neuchvátilo, možná kdyby Bloefelda hrál plánovaný J. Werich, tak to mohlo být zajímavější. Jinak přestavba S. Conneryho na asiata byl hodně šílený nápad, i když konečným výsledkem byl spíš Spock bez špičatých uší. ()

Renfield

Kdyby nešlo o třetí světovou, mohla se taková nenažraná vesmírná loď použít třeba na úklid odpadu kolem Země. Těžko říct, jak vážně je například tahle scéna myšlena, její mně sympatická přestřelenost je třeba záměrná. Nakonec takové velitelství, nebo celá sopka ze které vesmírné lodě startují, by tomu i odpovídala. Ale možná jsem až příliš ovlivněn Austinem Powersem a hledám vtip tam kde není. Ať tak či tak, Japonsko (nebo Japonky) Bondovi sednou, nejsou to totiž jen krásné lokace natáčení, je to i Mie Hama, která se Seanem Connerym tvoří sympatickou dvojici a rozhodně ozvláštní závěr. Ten těží z přítomnosti Blofelda a velmi solidně zvládnuté davové scény, přesto už více nenadchne příběh je až příliš jednoduchý bez překvapení. Je to škoda, protože například takové záběry z vrtulníku na lodní bitku, jsou stále velmi silné. Když jsem u těch vrtulníků, potěší i vzdušný souboj toho bondovského téměř z kinder vajíčka složeného... je to jako když včelu nahání banda sršňů. A samozřejmě opět velmi originální úvodní titulky, které tentokrát doprovází famózní Nancy Sinatra. 65% ()

Marius_ss

Žiaľ tie akčné scény už strašne zostarli, a pri tejto časti som to pocítil zatiaľ najviac. Rovnako scenár je miestami až smiešne deravý. No napriek tomu som si Bonda s poradovým číslom 5 užil. Connery je tu stále geniálny a vždy sa vo filme deje niečo zaujímavé. No to je u tejto série štandard. Srdce mi poskočilo aj pri úvodnej piesni, ktorej motív všetci veľmi dobre poznáme, a ktorý je prekrásny. ()

Yoss

Pre mňa asi najslabší Bond so Seanom Connerym. Ani ten záporák Donald Pleasence nestál za veľa,  škoda, že ho nechcel hrať Werich. Bond girls nevýrazné, zachraňuje to najmä excelentný Sean. ()

bobstock

Spojení charismatického Bonda, vesmírného programu, záporáka ukrývajícího se v japonské sopce nemohlo dopadnout jinak než na výbornou. Dokonale exotické scenérie, krásné dívky a poctivá přistávací plocha nepřátelské základny v měřítku 1:1. Elone Musku styď se, svislé přistávání raket už uměli v 67 roce. Jen sem litoval Miu Hama, která byla nucena běhat po sopce nahoru a dolu stále jen v ´´plavkách´´ ale co, sama tam řekla, že to zvládne, je ve službě. :) 75% +soundtrack ()

Brejlil

Začíná se projevovat únava. Exotické prostředí Japonska kombinované s dobýváním kosmu sice nabízí spoustu nápaditých věcí, ale celek příliš nedrží pohromadě. ()

thunnus

Velmi dobrá bondovka, škoda že Donald Pleasance nedostal víc místa a taky tři přítelkyně Bonda (když počítám tu i zápornou) mi přišly moc a rovněž ani jedna nedostala moc prostoru. Na tehdejší dobu to ale musela být bomba. ()

maty39

Pokud bych měl You only live twice popsat jednou větou, tak bych řekl, že YOLT je série akčních scén propojená bondovskými reáliemi. Jakmile James dorazí do Japonska, hned mu jde někdo po krku. Lidé kolem něj padají jak mouchy, ale James si jde po terminátorovsku za svým. Dočkáme se klasických přestřelek, soubojů, ale i souboje Jamese s vrtulníky a závěrečného masakrru v sopce. Všechna ta akce působí velmi svižně a díky ní se vždy dívám na YOLT velmi rád. Jinak tam moc té klasické špinážní bondovky není. Tato bondovka začala tvarovat podobu bondovek pro další léta a tvůrci se tohoto schématu drželi až do konce Mooreovy éry. Tím myslím především megalomanskou výpravu, monumentální výbuchy,divoké kaskadérské kousky, různé technické vymoženosti apod. ()

waits

S pohledem víc jak 40 let zpět pokládám tuhle slavnou bondovku ze svého pohledu za jednu z nejslabších. Connery, pár zajímavých nápadů (piraně, obstojní Ninjové nebo střílející doutník - ovšem neobjevil se dva roky před tím náhodou ve Fantomasovi?) a exteriéry mě držely u televize, ale japonská ekipa v čele se suchopárným šéfem tajné služby, množství náhod v řešení situací a dokonce dvojitá projekce(!) při automobilové honičce mě přinutili k nervoznimu vrtění se na židli - viz Conneryho pobíhání a převlékání do skafandru na ostrově a pak v doupěti nepřítele atd. Slabý je i hlavní padouch, který nevypadá o moc divočeji než Jan Werich, který byl na roli také zvažován a který byl po pěti natáčecích dnech odvolán údajně pro příliš dobráckou tvář. (viz dopis Voskovcovi 24.11.65 "Já se nepohodl s produkcí, neb chtěli, abych dělal monstrum. Tak si vzali jinýho, ale zaplatili, co slíbili:). Škoda, mohla to být role, která by ho pak možná postrčila ještě před invazí k cestě do exilu a k aspoň evropské slávě, kterou by si zasloužil.. ()

majec4

Klasicky skvely Bond v podani Seana Conneryho, no nezobralo ma to ako Thunderball. Bolo to fajn, kedze ide aj o vesmir, no tie sceny s raketami su fakt najslabsie z celeho filmu (aspon podla mna). Prostredie Japonska bolo pre pribeh Bonda osviezujuce a urcite tym tvorcovia nic nepokazili. Pacili sa mi aj tie japonky :-). ()

El-Barto

Tyhle starý bondovky jsou tak zvláštně naivní, je tam hromada úsměvných momentů a několikrát si u toho člověk klepe na čelo (007 ninjou za tři dny a navíc se svatbou). Vím, že je třeba se na to dívat s nadhledem, ale to jen když film dokáže bavit. Tahle bondovka mě bohužel nebavila, snad jen finální přestřelka v kráteru a Ernst Stavro Blofeld, kterej tady má ale málo prostoru. ()

Bozvav

Roztomile dětinské efekty kosmické lodi jak z lega, záběry sopky po výbuchu působily přímo vesele, ale jinak špica. Ukázka japonské kultury v představách Evropanů, krásné ženy atd. Akce přehršel, sem tam nějaký bonmot a Connery skvělý jako vždy. Příběh trochu slabší, ale i tak dávám 75%. ()

vito_corle

Žiješ jenom dvakrát-pátá Bondovka s Connerym, ale proti předchozím trochu slabší. Celý film se odehrává tentokrát v Japonsku. Co musím pochválit je, že se konečně Bondovi představil Blofeld a divák konečně viděl ikonického záporáka a nevidíme jen pouze jeho krásného bílého kocoura. Doupě Blofelda, kde má svoje laboratoře a základnu bylo hodně dobré. Koho by napadla sopka. Jeho plán jak chce vyvolat 3. světovou válku byla geniální. Opět nechybí krásné ženy a co je důležité- pan Q. Ale tentokrát žádné hračky pro Bonda, jen malé letadélko napěchované municí. Postrádám Bondovo auto. Za mě je to slabší kus- druhá nejslabší Bondovka. ()

tomashrabek

5. bondovka. Scenár – Roald Dahl?! Solídny Connery, ktorého stvárnenie Bonda by obstálo bez výhrad aj dnes, sa takmer dostane do vesmíru, zachraňuje svet pomocou zvádzania Aziatiek v prevleku za Japonca, vybuchujúcich cigariet a hračkárskej helikoptéry vybavenej plameňometom. Toto je presne ten Bond, na ktorého všetci nostalgicky spomínajú – snový, hravý a sebaironický, no s časovým odstupom bohužiaľ aj casually racist & absolutely sexist. Tiger: "In Japan, men come first, women come second." Bond: "I just might retire here." ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)