Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

BoPo

Austin Powers má tento film veľmi rád. Ja už teda o dosť menej. Sean Connery sa sám do nejakých veľkých akcií nepúšťa. Film stojí a padá na dnes už kultovom nápade, že hlavné sídlo zločineckej organizácie je ukryté v kráteru sopky. A konečne sme videli Blofelda. Zaujímavých udalostí je však málo. Navyše v určitej fázy sa dej úplne zastaví, a to keď nastane spoznávanie japonskej kultúry, a prerábka Bonda na Japonca. Zároveň tu absentuje tak obľúbený Bond girl efekt. ()

MrCreosote

Bondovky nesoucí se v podobném duchu jako Goldfinger mají u mě vždycky úspěch zaručeny. Prakticky nikdy nekončící akce a peripetie hlavního hrdiny jsou zajímavě natočené (pohled z vrtulníku pří úprku po střechách) a fantasticky ohudebněné. Tedy, v celém filmu se opakují asi jenom tři motivy použité už v Dr. No a Srdečných pozdravech z Ruska, ale jsou použité na takových místech a v takové míře, že prostě berou dech. K tomu Blofeld se svou jizvou a kočkou, zástupy Asiatek a veletucet nindžů - je třeba přát si víc? ()

JohnCZ

Další průměrná bondovka, která nenadchne a ani neurazí. Ubylo filmařských chyb, lehce ubylo akce a již tradičně je první neakční polovina zábavnější, jak ta druhá. Tentokrát hodně zaujal výrazný hudební motiv, ze které vychází pozdější píseň Millennium od Robbieho Williamse, což jsem netušil. ()

corpsy

Veľkolepá bondovka, v Conneryho kariére po GOLDFINGEROVI druhá najlepšia. Film má grády a veľa akcie, čo napríklad v predchádzajúcom THUNDERBALLOVI všeobecne tak trochu chýbalo ( ale paradoxne je to najúspešnejšia bondovka všetkých čias - ak započítame aj infláciu ). Samozrejme nesmú chýbať typické prvky každej bondovky, ako sú exotické lokácie, krásne ženy a Bondove technické vymoženosti. Čo je veľká škoda, Donald Pleasence sa ako hlavný záporák vo filme veľmi neohrial. Celkovo je to vynikajúca a strhujúca zábava. ()

Padme_Anakin

Začínáme Bondovým pohřbem a vzápětí se přemístíme do Japonska, svižná jízda se slečnou v bílém sporťáku je zdařilá, pan Tanaka je sympaťák, no a přeměna Bonda v prostého japonského rybáře s výcvikem bojových umění a k tomu ženatého úsměvná. Chválím krásnou hudbu, podmanivé lokace, vymazlenou výpravu a nemohu nezmínit malou Nelly s otcem.. ()

Z0oMb3E

Vtedajšia japonská móda a veľká atraktivita vesmírneho programu sa tu odzrkadlila na 100%. Scenár je poslabší a viac priamočiarejší, ako predchádzajúce dva diely, no je to kompenzované doteraz najmasovejšími scénami. Prenesenie deja do vesmíru je ďalšia inovácia. Atraktívnych žien je to tak isto pomenej, avšak v závere sa objaví č.1 v organizácii Prízrak (SPECRTE) D.Pleasence je však skôr na okrasu a vôbec z neho nevyžaruje žiadna charizma (podľa mňa mal byť už navždy v scénach s ním záber len na mačku). Vo filme sa neobjavuje ani veľa špiónskych hračiek a legendárne autíčko AM DB5 je nahradené nejakým vtrtuľníčkom, ale slušne vyzbrojeným. Pobavilo ma záverečné vystúpenie A. Wakabayashi, ktorá posledných 15-20 minút filmu skákala na obrazovke iba v plavkach. Žiješ len dvakrát síce poľavil zo zaužívaného zlepšovania sa diel za dielom, avšak stále si drží svoj štandard. Určite sa za doteraz najlepšiu bondovku považovať nedá. ()

mysiak

Bol to risk vydať 007 do Japonska...ale celkom sa vydaril...aj keď zo Seana Conneryho nebude nikdy Japonec:D...ale konečne chlapíka s mačkou...akciou sa nešetrilo, a už aj Q tam je stále...no už sa chystám na V tajnej službe jej veličenstva... ()

javak810i

Jako malému se mi na této bondovce nejvíc líbil hlavní záporák (který byl jako Dr. Evil perfektně parodován Austinem Powersem) s jeho sídlem v kráteru s obrovským pohyblivým stropem imitující jezero. Teď dokážu ocenit i jiné aspekty této velmi dobré bondovky, například skvělou úvodní píseň, jedno z nejlepších ze všech bondovek vůbec. ()

GodComplex

Po "Dr. No" druha nejlepsi bondovka s Connerym a pravdepodobne i celkove. Mozna jsem lehce ovlivnen svou slabosti pro cokoliv orientalniho, ale celkova kultura, prostredi, beautiful asian bond girls, Tokyo, to jsou az prilis zasadni trumfy. Scenar take neni vubec spatny, nemluve o pravdepodobne nelepsi hudbe v cele bond serii. Po tomto velmi vydarenem bond kousku to s kvalitou cele serie slo rapidne dolu. 8/10 ()

Laxik

Hračky vs kočky - téměř jasná výhra hraček, a to i přes tu bílou micinu Čísla 1. Ale ani jedno není kdovíjaký zázrak, do paměti se vám maximálně zaryje otevírací vesmírná loď a střílející cigára, která tu ale byla už pár let zpátky ve Fantomasovi. ()

MikO_NR_1909

Technické triky akčnej béčkovej zábavy sú fajn, ale argument, že je to robené s nadhľadom u mňa neobstojí, pretože v takejto podobe si to nemôže dovoliť. Keby mali Bonda priviazaného dvadsiati SBS-kári s pištoľami v ruke, nezabili bo ho.... hrali by sa s ním slovnú hru, pokiaľ by im zas "chytrácky" ušiel. ()

Pierre

Velký krok vpřed oproti předchozím dílům. Vše je jaksi lepší a zralejší.  Tak například se nám už ukáže Blofeld, je zde plno vychytávek a i když japonské bond-girl nestojí za moc, japonské prostředí je velmi osvěžující.  Trochu jsem lavíroval mezi Bondem a dnešní hodně dobrou Všechnopárty s módní navrhářkou, ale Bond dneska fakt dobrý. A Connery je opět skvělý a nevadí, že tady tolik nehláškuje. Vadí, že jsem nemohl vidět jako Blofelda Jana Wericha. To by bylo fakt zajímavé, i když by se určitě nehodil. Kdyby aspoň někdo spolehlivě řekl, jak se to stalo, že byl nakonec přeobsazen. Existuje asi x verzí od pochybných zdrojů. Těžko, se dá něčemu věřit Ale nebudu křivdit Pleasencovi, ze kterého jde až strach.. ()

numi

Stejně jako scénáře, i mé komentáře na každého dalšího Bonda se opakují. Chyba ale rozhodně není na mé straně. Opět zajímavý námět a rozjezd ve velkém stylu, který se ale postupně zadrhává, až se zadrhne úplně. Pak přijde ninja tábor, který se do děje absolutně nehodí - a navíc není tato pasáž a nově nabité Bondovi schopnosti v dalším průběhu děje využity a rozvinuty. Závěr je pak navíc úplně postavený na hlavu. První muž Spectry je velkým zklamáním jak po stránce vizuální, tak svým chováním, přestřelka je příliš chaotická a vrcholem všeho jsou "oslí můstky" stavěné navíc jen pro efekt - ať už jde o zavolání jen jednoho falešného kosmonauta bez kontroly druhého, pokračování vesmírného únosu i přes výměnu posádky (!!!) a následná Bondova ignorace předtím tak těžce zachráněných lidských životů při likvidování raketoplánu. Vrcholem je pak láva chrlící se z vulkána, zatímco uvnitř něj probíhají efektivní výbuchy a pobíhají tam lidé. Bond navíc celým filmem prochází spíše jako dítě štěstěny, ne díky svým schiopnostem. Nejhorší Bond z prvních pěti. PS: Vyzvednout musím nádherný hudební motiv, který pak o pětatřicet let později vykradl pro píseň Millenium Robbie Williams. [červenec 2006] ()

kaylin

Co se musí rozhodně ocenit, to jsou scény ve vesmíru, které rozhodně nevypadají špatně. Na druhou stranu už se Bond posouvá do naprosto jiného žánru a člověk má spíš pocit, že to nebyl záměr umělecký, ale čistě komerční, aby to lidi pořád bavilo. "Thunderball" už byl tak trochu na jedno brdo. Hned úvod dokáže docela nadchnout, protože tu bond i zemře, hned se ale dozvíte, proč žije dvakrát. Pak už jen čekáte na to, až konečně spatříte tvář Blofelda. Donald Pleasence byl skvělou volbou. Bond jako Japonec už je ale přece jen trochu moc. ()

slunicko2

Pro mě to, čemu se v angličtině říká an outdated film. Při akčních scénách bych si nudil už v roce uvedení filmu do distribuce, natož pak dnes. Krásné japonské dámy mě netankují a atraktivita námětu a prostředí už rovněž vyčpěly. ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)